Sari la conținut
Forum Roportal
Ronky

sa instalez firewall daca am router ?

Postări Recomandate

am router cu firewall incorporat ( Serioux SSR4-100 ) . Parerea voastra care este ??? Sa instalez si in PC un firewall Avast V9.3 ??? Ma gandesc pt protectia conexiei la net . Astept parerile voastre. Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am router cu firewall incorporat ( Serioux SSR4-100 ) . Parerea voastra care este ??? Sa instalez si in PC un firewall Avast V9.3 ??? Ma gandesc pt protectia conexiei la net . Astept parerile voastre. Multumesc.

 

Bineinteles! Alege dintre Kasperky Internet security de care eu sunt f multumit cu tot cu firewall, sau la liber comodo cu prodefence sau Online armor..doar firewal..sunt 3 cele mai bune solutii..poti vedea in teste la AV comparatives, si matousec

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am router cu firewall incorporat ( Serioux SSR4-100 ) . Parerea voastra care este ??? Sa instalez si in PC un firewall Avast V9.3 ???

 

Nu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu.

Eu am patit cu un router SpeedTouch sa fie vulnerabil, in sensul ca daca cineva in retea isi instala BitCommet pe calculator, apareau automat porturi noi in NAT la router.

Asa ca ... nu te baza doar pe el.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu.

Nu este corect raspunsul din punctul meu de vedere.

 

Firewall-ul de la un router este o modalitate de aparare contra traficului din exterior catre calculatorul tau. Invers insa nu are nici o treaba. De aceea este nevoie si de un firewall ca solutie software pentru traficul din calculator sau din retea catre internet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×