Sari la conținut
Forum Roportal
SsirI

Razbunarea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu m-am razbunat o data , dar nu din dragoste, ci din inima calcata in picioare de nenumarate ori, dupa eternul principiu ca "daca-i a mea, oricum n-o sa se duca in alta parte". :P

Are dreptate Tina ca este mai important cum te razbuni decat simpla alegere de a te razbuna. Trebe' ochi fin de observator ca sa afli punctele cu adevarat usturatoare, discernamant pentru a alege singura modalitate care nu te face si pe tine de kko (macar din cauza ca respectivul va fi suficient de bine lovit in amorul propriu incat se face de si mai mult kko daca povesteste) si, nu in ultimul rand, curaj ca sa actionezi :o:

Razbunarea mea a fost o opera de arta, pana si el recunoste asta azi. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Al dracu orgoliu. Indiferenta doare cel mai tare, iar cand nu doare, vindeca. Dar mai e problema aia cu orgoliul, care e o Problema. Fie, nu fi the bigger person, fi the small kid which I ignore. O fi mai productiv asa :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!

Cati dintre voi va-ti razbunat vreodata pe persoana iubita pentru ca v-a facut "rau"? Faptul ca vedem persoana in cauza suferind, ne face sa trecem mai usor peste propia durere?

 

Nu m-am razbunat ever pe persoana iubita, fie ca relatia a continuat, fie ca nu. Nu vad sensul razbunarii in general, nu mai vorbesc intr-un cuplu sau un fost cuplu. Ca sunt lucruri pe care poate nu le mai accepti sau mai stiu eu ce asta e altceva, dar sa incerc sa il fac sa sufere, chiar nu vad sensul.

 

Indiferenta doare cel mai tare, iar cand nu doare, vindeca.

 

Agree

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A te razbuna in iubire e ceva normal.

 

E normal doar pentru ca rautatea e normala, adica o gasim in mijlocul nostru manifestata fara sa aiba mereu consecinte vizibil grave. Altfel nu e normal.

 

Faptul ca razbunarea e un lucru rau, e o prejudecata.

 

Repeta dupa mine "Parerea mea este ca.."

 

Parerea mea este ca nu e o prejudecata.

Parerea mea e ca iti trebuie un anumit grad de maturitate si inteligenta emotionala, ca sa fii in stare sa treci peste impulsul de a te razbuna.

 

Mai devreme sau mai tarziu, te razbuna viata. Cu siguranta.

 

Ne razbunam din rautate si din prostie, dar mai ales din orgoliu ranit. Vrem sa facem pe justitiarii, sa platim cu aceeasi moneda, sa nu ramanem datori etc.

 

Mda.

 

Nu m-am razbunat niciodata si nu pentru ca vreau sa fiu mai buna, ci pentru ca nu imi sta in fire. Nu am razbunarea in sange.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

demult ... acum nici nu imi mai pasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Celor care v-ati razbunat, ce ati castigat din asta? (Numai vreau sa inteleg, nu critic sau ceva)

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Celor care v-ati razbunat, ce ati castigat din asta? (Numai vreau sa inteleg, nu critic sau ceva)

O atenuare macar temporara a unei stari in care ai pierdut controlul in defavoarea ta.

Acum n-as mai face-o, as avea doar grija sa "ascult" semnalele , astfel incat sa nu se mai ajunga la situatii din astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×