Sari la conținut
Forum Roportal
SsirI

Razbunarea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!

Cati dintre voi va-ti razbunat vreodata pe persoana iubita pentru ca v-a facut "rau"? Faptul ca vedem persoana in cauza suferind, ne face sa trecem mai usor peste propia durere?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de parere ca razbunarea te incarca de energie negativa !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ii poti da o lectie, daca merita. Daca este inteligent o va aprecia, si va avea ce invata.

De multe ori cele care iubesc vad mai clar defectele decat cei care iubesc. Mai ramane sa aiba curajul sa se exprime.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!

Cati dintre voi va-ti razbunat vreodata pe persoana iubita pentru ca v-a facut "rau"? Faptul ca vedem persoana in cauza suferind, ne face sa trecem mai usor peste propia durere?

 

Daca n'ai demnitate, atunci razbunarea pare a fi o solutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca n'ai demnitate, atunci razbunarea pare a fi o solutie.

Dar daca relatia nu s-a terminat, iar cel care greseste nu vede cata suferinta provoaca. Cum ii deschizi ochii? Daca ai face acelasi lucru, ai putea sa-l faci sa constientizeze unde greseste, si prin urmare acesta si-ar schimba comportamentul. (teoretic)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar daca relatia nu s-a terminat, iar cel care greseste nu vede cata suferinta provoaca. Cum ii deschizi ochii? Daca ai face acelasi lucru, ai putea sa-l faci sa constientizeze unde greseste, si prin urmare acesta si-ar schimba comportamentul. (teoretic)

 

Dragul meu, daca nu vei discuta cu ea la modul sincer, suferinta ta va continua fara ca ea sa realizeze asta . :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buei, daca ai ajuns deja la starea de a saliva dupa razbunare, si inca stai cu el/ea...pai...scuza-ma, dar la tine e problema serioasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A te razbuna in iubire e ceva normal. Numai cand iubesti investesti atat suflet in persoana cealalta, si chiar recurgi la razbunare. De cate ori nu am fost "pedepsiti" pentru greseli nevinovate, numai ca sa ne ajustam comportamentul la persoana iubita, sa ne arate ca nu am facut bine.

 

Faptul ca razbunarea e un lucru rau, e o prejudecata. Poate fi foarte bun si uneori dovedeste mai mult decat 10 cuvinte de dragoste, deja arhicunoscute.

 

Totul e sa nu expui persoana iubita la oprobiul public sau ceva asemanator, si sa nu o lovesti inutil, gratuit si mai rau decat e cazul. Oameni suntem si mai degraba induram de la cine iubim decat de la lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×