Sari la conținut
Forum Roportal
Vizitator Guest_daniel_*

De ce nu am o prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vizitator Guest_daniel_*

as vrea sa stiu de ce nu pot sa imi fac o prietena ...sunt ghinionist sau asa ii viata nimic nu vine cand iti doresti ? de fiecare data cand incerc intervine ceva si mi se anuleaza tot ....nustiu ce sa ma mai fac ? as vrea cateva sfaturi si pareri daca ati putea . va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Ma bucur ca vrei sa afli ce anume se intampla de ajungi mereu in aceasta situatie, dar cred iti dai seama ca ceea ce ai spus pe forum nu ma poate ajuta nici macar sa imi fac o idee despre ceea ce se intampla in viata ta.

 

E ca si cum eu as incerca sa iti ofer niste sugestii despre cum sa iti gasesti o prietena, fara a sti daca ceea ce iti voi spune are sau nu legatura cu nevoile tale si cu felul tau de a fi.

In concluzie uite cateva intrebari clarificatoare:

Ce varsta ai?

Chiar de fiecare data se intampla ceva si dispare posibilitatea de a avea o prietena?

Ce se intampla mai precis?

Ce anume ai incercat pana acum?

 

Ce astepti sa se intample cerand parerea mea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten de al meu imi spunea ca doreste sa isi cumpere o masina, adaptata, el fiind handicapat locomotor. Il intreb, de ce vrei masina? Ca sa am prietena imi raspunde el. Deci tu vrei sa ai masina ca sa fi iubit, zic eu. Nu, imi raspunde el, vreau masina ca sa fiu lasat sa iubesc. Prietenul meu are dreptate. Fa-ti rost de o casa, masina, cariera profesionala, si o sa vezi cum stau femeile la coada la usa ta. Altfel, trebuie sa fi un bun politician ca sa ai succes.

Editat de Far_above_the_clouds

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru unele persoane nu asta conteaza cel mai mult, dar din pacate asta este cea mai intalnita conceptie. Ceea ce trebuie sa invete orice persoana este propria sa promovare, trebuie sa invete sa se "vanda", adica sa invete sa isi puna in valoare acele calitati pe care le are si sa le exploateze cum poate mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×