Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 luni m-am despartit de prietenul meu.Am fost impreuna 3 luni...putin,dar magic si marcant.Ne-am cunoscut acum 2 ani cand el s-a mutat in aceeasi zona in care eu locuiam,prietena mea cea mai buna ne-a facut cunostinta.El era clasa a 12-a si eu a 11-a si mereu ne intorceam impreuna de la liceu(invatam in acelas liceu).La inceput ma enerva,dar apoi lucrurile s-au schimbat...a inceput sa-mi placa cu toate ca nu era genul meu( oricum nu ma gandeam la o relatie..asta e sigur).El a plecat la facultate si am pierdut legatura.Insa dupa un an m-am gandit sa ma dau on( stateam numai pe invisible) si atunci am inceput sa vorbim pe mess,la telefon din ce in ce mai des.Eu eram la sfarsitul unei relatii,el la fel.Am mers la mare impreuna,asta in vara si acolo ...ei bine...ne-am apropiat.Cand ne-am intors acasa eram sigura ca a fost doar la mare...adica nu ma asteptam la ceva serios.El se mutase in alt oras si m-am gandit ca o relatie nu ar rezista,insa venea din ce in ce mai des la mine,ieseam..totul era perfect asteptam ca eu sa merg la facultate sa petrecem cat mai mult timp impreuna.A venit octombrie...am ajuns in orasul unde el locuieste,timp de 2 luni ne-ma simtit minunat,am fost extrem de fericiti ...asta pana cand intr-o seara m-a sunat si a inceput sa ma acuze de niste lucruri stupide,banale.M-am speriat si l-am intrebat daca e suparat,nervos...mi-a raspuns ca nu mai fumase de 2 zile si ca de aceea se comporta asa.A doua zi mi-a dat mesaj si si-a cerut scuze pt comportamentul lui.Insa asta a fost doar inceputul sirului de certuri.I-am reprosat chestii...mi-s zis ca sunt copila...Am vorbit,ne linistisem pana cand el a plecat un week-end la un prieten in alt oras.Dupa ce s-a intors a inceput sa ma evite...de ziua lui ne-am intalnit.Presimteam ca avea sa fie ultima discutie...am vorbit si mi-a spus ca e mai bine pt mine sa ne despartim,ca nu vrea sa ma faca sa sufar si alte prostii de genu asta.Eram trista,pe punctul de a plange si i-am cerut sa-l mai sarut o ultima oara...dupa ce ne-am sarutat parea nehotarat,se grabea sa plece( ori pt ca vroia sa puna punct si daca mai ramanea se putea razgandi ori pt ca se saturase de mine,vroia sa scape de o situatie jenanta :unsure:?? ) Eu aveam cateva lucruri la el,niste desene,o esarfa, si i-am spus ca trebuie sa ne intalnim sa mi le dea,asta dupa 2 saptamani in care nu mai vorbisem.Mi-a promis ca ne intalnim,ca mi le da,dar logic ca lucrurile nu au stat asa.Acum ideea e ca nu pot sa ma gandesc la altcineva in afara de el,il vreau inapoi,imi vreau lucrurile inapoi...si vreau un sfat..orice.Mi-e dor de el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:unsure:

O sa apara un alt "extraordinar", "mai bun" si gata :eek:

Iti dai seama ca n-o sa mori din chestia asta si ca mai incolo un pic o sa te doara-n cot, nu ?

Daca ai fi cinstita, ti-ai da seama ca prost nu e nici el - cum adica sa redevii vizibila dupa ce te-ai despartit de cel de dinainte ? Pana atunci de ce stateai pe invisible ?

Vezi, d-aia n-are ursu' coada.

Ce sfat ? V-ati folosit unul pe altul ca sa va vindecati ranile din relatiile anterioare, doar ca aici el a apucat sa te paraseasca primul (ca a gasit alta).

Nu mai face chestii d-astea. Pasiunile fulgeratoare tin putin, ca nu au alta baza decat hormonii care tropaie. Asta a fost o pasiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti lucrurile de la el. Da-i cu sas, nu-l mai cauta si gata. Dus rece. "Haidi pa!" Daca tot te arde ca te-a lasat "primul" , ai o oarece sansa sa se intoarca sii sa-i zici tu "Pa!". Pe urma mai vezi. Oricum, barbatii sint si ei "ciclici". Tie nu ti-a venit sa te intorci la ala dinainte? S-o fi intors si el la aia dinainte sau a trecut la next. Fa si tu o vizita pe la ex-il tau, vezi cum e, sau gasesti alt minunat, keep walking!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti propun sa nu uiti niciodata momentele minunate petrecute impreuna, te vor ajuta in situatii dificile.

Dar lasa-l sa fie liber, daca asta doreste. Misterioase sunt caile Domnului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum ideea e ca nu pot sa ma gandesc la altcineva in afara de el,il vreau inapoi,imi vreau lucrurile inapoi...si vreau un sfat..orice.Mi-e dor de el.

 

Altul draga mea, altul ... . :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:resent:

O sa apara un alt "extraordinar", "mai bun" si gata :roll:

Iti dai seama ca n-o sa mori din chestia asta si ca mai incolo un pic o sa te doara-n cot, nu ?

Daca ai fi cinstita, ti-ai da seama ca prost nu e nici el - cum adica sa redevii vizibila dupa ce te-ai despartit de cel de dinainte ? Pana atunci de ce stateai pe invisible ?

Vezi, d-aia n-are ursu' coada.

Ce sfat ? V-ati folosit unul pe altul ca sa va vindecati ranile din relatiile anterioare, doar ca aici el a apucat sa te paraseasca primul (ca a gasit alta).

Nu mai face chestii d-astea. Pasiunile fulgeratoare tin putin, ca nu au alta baza decat hormonii care tropaie. Asta a fost o pasiune.

 

Nu stiu daca o sa ma doara in cot...si pana "mai incolo" e ceva.De obicei stau pe invisible,pe mess ma refer..asa imi place:D Si in ceea ce priveste fostele relatii :eu aveam o relatie cu un tip mai mic care ma calca pe nervi pentru ca era imatur si in plus eu am pus capat relatiei...asa ca nu prea am suferit.El avea o relatie de 2 ani cu o tipa care il controla,era obsedata...il suna din 5 in 5 minute si pe vremea cand eram amici imi povestea ca nu o mai suporta si tot aman momentul sa se desparta de ea ...ba sa treaca sesiunile,ba ...ma rog....Deci si in cazul lui nu cred ca a existat regret sau suferita dupa fosta relatie.Asa ca nu cred ca am fost impreuna ca sa "ne vindecam ranile".Daca a fost o pasiune e normal sa ma gandesc non-stop la el?Sau ca toti baietii sa-mi para mai putini buni ca el?

 

Ia-ti lucrurile de la el. Da-i cu sas, nu-l mai cauta si gata. Dus rece. "Haidi pa!" Daca tot te arde ca te-a lasat "primul" , ai o oarece sansa sa se intoarca sii sa-i zici tu "Pa!". Pe urma mai vezi. Oricum, barbatii sint si ei "ciclici". Tie nu ti-a venit sa te intorci la ala dinainte? S-o fi intors si el la aia dinainte sau a trecut la next. Fa si tu o vizita pe la ex-il tau, vezi cum e, sau gasesti alt minunat, keep walking!

 

 

Exista o problema cu privire la lucruri...imi tot promite ca mi le da si cand stabilim o intalnire mereu spune ca nu mai poate.Odata pe mess mi-a zis : luni vii la mine sa-ti iei lucrurile.Eu nu am vrut si am mai vorbit noi,la un moment dat imi spune :credeam ca iti este si tie dor de mine...si apoi ceva de gen :esti prea mica nu intelegi tu anumite lucruri,da o sa-ti explic alta data :hi: Pe 6 decembrie l-am sunat,era dimineata si i-am zis ca ma duc la el sa-mi iau lucrurile( cu trei zile inainte ar fi trebuit sa ne intalnim in gara,eu plecam acasa,sa-mi dea lucrurile,l-am asteptat in locul stabilit si am vazut ca intarzie, l-am sunat si mi-a zis ca nu mai vine si ca nu are credit...)eram nervoasa si mi-a zis printre altele "nu ma mai cauta atat de des" si "o sa te caut eu sa-ti dau lucrurile".Cred ca l-am cautat de 3 ori.Atat de des...ma rog...cred ca o s-o las balta.O sa-mi impun sa fac alte lucruri si sa nu ma mai gandesc.Cat despre desenele mele...nu cred ca o sa le mai recuperez :help:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e asa greu sa pricepi ca are pe alta, sa accepti si sa-ti vezi de tine?

 

si eu ma-nervez cand spun cuiva sa ma lase-n pace si ma tot suna si ma cauta. e ceva ridicol si nu reusesc sa pricep de unde stupizenia asta feminina (eu fiind exceptia) de a cauta, de-a agasa parteneru cu orice pret, cu cele mai stupide pretexte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e asa greu sa pricepi ca are pe alta, sa accepti si sa-ti vezi de tine?

 

si eu ma-nervez cand spun cuiva sa ma lase-n pace si ma tot suna si ma cauta. e ceva ridicol si nu reusesc sa pricep de unde stupizenia asta feminina (eu fiind exceptia) de a cauta, de-a agasa parteneru cu orice pret, cu cele mai stupide pretexte.

 

 

 

Ma sincer e un pic cam greu sa accept si sa pricep,dar o sa o fac si pe asta...ideea e ca eu am inteles unde si cat am gresit...Cat despre sunat...ma agatam de chestia asta sa-l mai vad o singura data,sa vad cum reactioneaza cand ma vede...am exagerat..mereu fac asa...da asta este...invat..data viitoare sper sa ma descurc mai bine.ms

 

foarte adevarat :hi:

 

ce nu inteleg?te rog lamureste-ma tu :resent:) ce imi scapa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×