Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

In primul rand

 

Femeia romanca indecisa este ceruta de barbat arab de nevasta:

- Vreau masina !

- Salam iubeste la tine; cumparat masina.

- Alba !

- Cumparat una la care vei avea orice culoare vrei, oricand vrei.

- Vreau casa !

- Salam iubeste la tine; vand palat si cumparat casa.

- P*la de 30 cm !

- Salam iubeste la tine; taiat 5 cm...

 

In al doilea rand, eu sunt obosit asa ca stau prost la capitolul sfaturi la 2 noaptea, deci ia si citeste tot thread-ul asta, o sa-ti faca bine :P

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic79747.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt un suflet trist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu ai nici o problema, in sensul ca problema nu este la tine ci la ceilalti.

Cat despre comportamentul jegos al aluia, n-ai grija, o sa i-o plateasca viata. Trebuie sa cunosti oameni de toate felurile pentru a sti sa ii iei pe fiecare. Cu cat te calesti mai repede cu natura cainoasa a unora, cu atat mai repede inveti sa supravietuiesti.

Nu mai cauta intelegere acolo unde nu e, pentru ca in mod firesc vei suferi deziluzii. Daca cineva nu te apreciaza, respecta etc ia-ti gandul de la acea persoana, nu mai investi sentimental in oameni care au o perspectiva superficiala asupra ta, nici chiar daca fac parte din familie. Unii asa sunt si nu se schimba.

Gandeste-te mai degraba ca e mult mai bine sa fii ca tine decat sa fii ca ei, si sa ii faci pe altii sa sufere asa cum ei iti fac tie. Lumea asta e mare si vei gasi la un moment dat persoane care gandesc ca tine, cand nici nu cauti.

In locul tau m-as concentra asupra viitorului, a studiilor, a drumului pe care vrei sa il urmezi in viata. Gandeste-te la ce vrei tu si nu lasa pe nimeni sa te intimideze.

Editat de -----

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte badaran Scorpionul. A inceput sa imi fie sila de astfel de postari.

Pe mine a reusit sa ma impresioneze povestea. Poate pentru ca ma regasesc in unele detalii ale ei.

Parerea mea este ca timpul e un sfetnic bun si medicament in acelasi timp. O doza de optimism nu ar strica. Mai iesi cu prietenii, mai vezi o comedie, ceva, cred ca si perioada aceasta e de vina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scorpionul Rosu, Lucast, ramaneti la subiect va rog.

pentru alte discutii aveti PM, multumesc. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau un sfat folositor, nu te mai plange asa, NIMENI cu adevarat ok nu o sa vrea sa stea cu tine, asa l-ai gasit si pe ala, cei ce se aseamana se aduna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parintii mei nu m-au inteles niciodata...pentru ei sunt doar un obiect in care au investit bani pentru a realiza ceea ce ei nu au putut sa realizeze in viata.in timpul liber stau mai mult in casa.

 

Nu stiu cum pot trece peste asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×