Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ma refer la levitatia interna, umana, biologica.

Dar pot fi devieri si pe cea externa.

Deci invingerea gravitatiei prin metode interne, e posibila?

Si poate aveti si alte definitii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma refer la levitatia interna, umana, biologica.

Dar pot fi devieri si pe cea externa.

Deci invingerea gravitatiei prin metode interne, e posibila?

Si poate aveti si alte definitii.

Eu n'am inteles ce vrei ,cum adica levitatie interna ?

Nu cred ca ficatul, splina sau alt organ pot levita . :imao:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu n'am inteles ce vrei ,cum adica levitatie interna ?

Nu cred ca ficatul, splina sau alt organ pot levita . :imao:

Asa e denumita. Cea umana. Biologica.

Cea externa e cu aparate. Tot levitatie este.

Nu ma refer la cel 99% escrocherii de pe net.

Dupa ce se vad opiniile, vin cu linkuri de levitatie, pe care eu le consider reale.

Mai mentionez ca este un experiment de micsorare a greutatii umane receptate, pe care si eu l-am facut, de citeva ori.

In realitate levitatia interna este mult mai usor de realizat decit cea externa. Dar nu se stie prea bine cum.

Cea externa e cu f multa munca. Cea interna cu ....nu stiu.

 

Eu n'am inteles ce vrei ,cum adica levitatie interna ?

Nu cred ca ficatul, splina sau alt organ pot levita . 8)

Asa e denumita. Cea umana. Biologica.

Cea externa e cu aparate. Tot levitatie este.

Nu ma refer la cel 99% escrocherii de pe net.

Dupa ce se vad opiniile, vin cu linkuri de levitatie, pe care eu le consider reale.

Mai mentionez ca este un experiment de micsorare a greutatii umane receptate, pe care si eu l-am facut, de citeva ori.

In realitate levitatia interna este mult mai usor de realizat decit cea externa. Dar nu se stie prea bine cum.

Cea externa e cu f multa munca. Cea interna cu ....nu stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:imao:

 

cand beau mai mult...zeama din stomac incepe sa leviteze....pana dau afara...

 

sincer..eu nu am inteles ce vrei sa spui..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma refer la levitatia umana. Se mai numeste si levitatie interna. Si nu la escocheriile de pe net. Sau trucuri stiute deja. Voi mai reveni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Levitatie ca si siddhis(perfectiune, calitate speciala sau mai modern putere paranormala) este acea capacitate a omului de a-si micsora greutatea corpului si chiar de a dezvolta antigravitatia! Capacitatea de a zbura!

Are 3 pasi binedefiniti!

1. Nivelul in care omul ajunge la o gravitatie nula! Nu ne referim la masa de greutate! La acest pas poate sa faca ceea ce este numit pasul broasca, adica salturi uriase de 15-20 de metri! (foarte multi calugari mesageri din tibet au aceasta capacitate fiind vazuti chiar si de turisti in timpul deplasarilor lor)

2. Nevelul al doilea se leaga de o usoara ridicare in aer de aprox 60 cm in timpul meditatiilor! La acest nivel se pare ca individul sta pe unul din varfurile Mer-Ka-Ba (Sf. Teodora de la Sihla era la acest nivel)

3. Nivelul al treilea prezinta antigravitatia! Capacitate individului de a se deplasa prin aer dupa bunul plac la inceput mai greu prin metode fizice (inotatul prin aer), urmand apoi sa se deplaseze mai tarziu doar cu ajutorul intentiei, gandurilor, etc.

 

 

Exista metode interioare de dezvoltare a acestei capacitati! Unele chiar foarte benefice si necesare pentru elevare!

Dar este indicata indrumarea unui perosane care experimentat!

 

Eu personal dezvolt un o serie de cursuri in mai multe grade care va include si tehnici ale acestei puteri paranormale, dar si cunoasterea teoretica ce trebuie avuta inainte de a fi preocupoat de ele!

 

Spre exemplu poti sa faci o tehnica pentru levitatie si 15 ani fara sa o fi experimentat niciodata pe aceasta, si sa o faci 5 minute si sa te minunezi(desi e ceva total normal)!

Taote puterile paranormale sunt conditionate de o activitate mult mai crescuta a energiei Kundalini decat se intalneste in mod normal la oameni(nivelul ei este de a ne mentine in viata, de a ne ajuta sa procreem, si inca vreo cateva lucruri ceea ce este foarte grav)! Mai departe aceasta energie este conditionata de controlul absolut al energiei mentale, respiratiei si energeiei sexuale! Care la randul lor sunt conditionate de o autodisciplinare, vointa, credinta, rabdare si multe alte virtuti!

 

Si am putea vorbi zile in sir!

 

Levitatie ca si siddhis(perfectiune, calitate speciala sau mai modern putere paranormala) este acea capacitate a omului de asi micsora greutatea corpului si chiar de a dezvolta antigravitatia! Capacitatea de a zbura!

Are 3 pasi destul de binedefiniti!

1. Nivelul in care omul ajunge la o gravitatie nula! Nu ne referim la masa de greutate! La acest pas poate sa faca ceea ce este numit pasul broasca, adica salturi uriase de 15-20 de metri! (foarte multi calugari mesageri din tibet au aceasta capacitate fiind vazuti chiar si de turisti in timpul deplasarilor lor)

2. Nevelul al doilea se leaga de o usoara ridicare in aer de aprox 60 cm in timpul meditatiilor! La acest nivel se pare ca individul sta pe unul din varfurile Mer-Ka-Ba (Sf. Teodora de la Sihla ara la acest nivel)

3. Nivelul al treilea prezinta antigravitatia! Capacitate individului de a se deplasa prin aer dupa bunul plac la inceput sau greu prin metode fizice (inotatul in aer), urmand apoi sa se deplaseze mai tarziu doar cu ajutorul intentiei, gandurilor, etc.

 

 

Exista metode interioare de dezvoltare a acestei capacitati! Unele chiar foarte benefice si necesare pentru elevare!

Dar este indicata indrumarea unui perosane care experimentat!

 

Eu personal dezvolt un o serie de cursuri in mai multe grade care va include si tehnici ale acestei puteri paranormale, dar si cunoasterea teoretica ce trebuie avuta inainte de a fi preocupoat de ele!

 

Spre exemplu poti sa faci o tehnica pentru levitatie si 15 ani fara sa o fi experimentat niciodata pe aceasta, si sa o faci 5 minute si sa te minunezi(desi e ceva total normal)!

Taote puterile paranormale sunt conditionate de o activitate mult mai crescuta a energiei Kundalini decat se intalneste in mod normal la oameni(nivelul ei este de a ne mentine in viata, de a ne ajuta sa procreem, si inca vreo cateva lucruri ceea ce este foarte grav)! Mai departe aceasta energie este conditionata de controlul absolut al energiei mentale, respiratiei si energeiei sexuale! Care la randul lor sunt conditionate de o autodisciplinare, vointa, credinta, rabdare si multe alte virtuti!

 

Si am putea vorbi zile in sir!

 

PS: Rog membri acestui forum sa fie mai seriosi indiferent de cata credibilitate prezinta acest subiect!

Bunul Simt sa fie prezent deoparece este o carte de identitate pentru fiecare dintre noi!

Editat de Elias Artistul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu personal dezvolt un o serie de cursuri in mai multe grade care va include si tehnici ale acestei puteri paranormale, dar si cunoasterea teoretica ce trebuie avuta inainte de a fi preocupoat de ele!

Vreau neaparat sa particip la aceste cursuri, prin care sa invat sa levitez!

Cind si unde se tin?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma refer la levitatia interna, umana, biologica.

Dar pot fi devieri si pe cea externa.

Deci invingerea gravitatiei prin metode interne, e posibila?

Si poate aveti si alte definitii.

Ah, eu intotdeauna am levitat intern. Acum inteleg de ce imi tot spune lumea ca sunt cu capul in nori :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ah, eu intotdeauna am levitat intern. Acum inteleg de ce imi tot spune lumea ca sunt cu capul in nori :)

Taci, ma, Gica-contra! :P Mai bine vii si tu la cursuri! Sa vezi dup-aia ce economii faci la bilete de avion!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×