Sari la conținut
Forum Roportal
Rennes123

Sunt deceptionat, ajutor va rog

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu prea inteleg nimic, sau poate nu ma inteleg pe mine insami

 

Incerc sa fiu foarte scurt : cunosc o persoana de 2 ani. Sunt foarte indragostit de ea si ea, o stie. Nu am intilnit o persoana asa de rece in viata mea....total insensibila..ii pot vorbi o saptamina...fara rezultat. Stilul meu , prea direct cred ca o deranjeaza, i-am facut multe cadouri, flori, bomboane de ciocolata, am invitat-o in multe locuri. Citeodata pare vesela, citeodata este chiar putin dificila. In urma cu 2 saptamini, cind am dormit la ea, mi-a spus ca inca nu e decisa.....dar asta imi spune de 2 ani ! acum citeva zile a fost ziua mea si mi-a facut un cadou frumos, dupa care mi-a spus ca mai tirziu, imi va face alt cadou ( ceva ce stie ca imi place mie ). Daca cineva are o idee cum pot face sa ies din situatia asta...va multumesc. Prieenii mei imi spun ca sunt total debil si ca trebuie sa o uit cit se poate de repede. O precizare : locuim amindoi in Franta de cca. 20 de ani iar ea este asiatica. Spuna asta ca detaliu, insa femeiile sunt aceleasi peste tot .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea inteleg nimic, sau poate nu ma inteleg pe mine insami

 

Incerc sa fiu foarte scurt : cunosc o persoana de 2 ani. Sunt foarte indragostit de ea si ea, o stie. Nu am intilnit o persoana asa de rece in viata mea....total insensibila..ii pot vorbi o saptamina...fara rezultat. Stilul meu , prea direct cred ca o deranjeaza, i-am facut multe cadouri, flori, bomboane de ciocolata, am invitat-o in multe locuri. Citeodata pare vesela, citeodata este chiar putin dificila. In urma cu 2 saptamini, cind am dormit la ea, mi-a spus ca inca nu e decisa.....dar asta imi spune de 2 ani ! acum citeva zile a fost ziua mea si mi-a facut un cadou frumos, dupa care mi-a spus ca mai tirziu, imi va face alt cadou ( ceva ce stie ca imi place mie ). Daca cineva are o idee cum pot face sa ies din situatia asta...va multumesc. Prieenii mei imi spun ca sunt total debil si ca trebuie sa o uit cit se poate de repede. O precizare : locuim amindoi in Franta de cca. 20 de ani iar ea este asiatica. Spuna asta ca detaliu, insa femeiile sunt aceleasi peste tot .

Sincer eu n'am intels nimic . Tu vrei sex, ea nu si nu, timp de doi ani . Vine ziua ta, fata iti promite sex, iar tu nu si nu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma, pur si simplu nu e atrasa de tine, o inteleg, cum zici ca te porti..., crezi ca-i plac femeile?

Tu dai si dai si ea nimic? iti meriti soarta daca accepti asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost prea explicit, scuze. Eu vreau doar o relatie serioasa, de lunga durata, bazata pe intelegere, incredere si dragoste. Prietenii mei, si de curind cea mai buna prietena a mea spun ca sunt naiv. Cred ca Ninja 2 are dreptate...nu e atrasa de mine si asta e tot. Imparte parerea prieteniilor mei. Nu, nu vreau sex, si nici ea nu vrea. Ziua mea a fost, mi-a facut un cadou, nu era vorba de sex. Amindoi cautam acelasi lucru, insa poate eu nu sunt persoana potrivita, imi este greu sa o inteleg. Pina acum locuiam la 60 km. de ea, insa de saptamina viitoare vom fii in acelasi oras. Era un criteriu important, care o deranja tare. Imi spunea ca acum vom putea face mai multe lucruri impreuna, ceea ce mi-a dat sperante.... Scorpionul rosu..nu, nu invat sa fiu porc de mic, dar tu trebuie sa ai idei bune, zii ceva constructiv !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am fost prea explicit, scuze. Eu vreau doar o relatie serioasa, de lunga durata, bazata pe intelegere, incredere si dragoste. Prietenii mei, si de curind cea mai buna prietena a mea spun ca sunt naiv. Cred ca Ninja 2 are dreptate...nu e atrasa de mine si asta e tot. Imparte parerea prieteniilor mei. Nu, nu vreau sex, si nici ea nu vrea. Ziua mea a fost, mi-a facut un cadou, nu era vorba de sex. Amindoi cautam acelasi lucru, insa poate eu nu sunt persoana potrivita, imi este greu sa o inteleg. Pina acum locuiam la 60 km. de ea, insa de saptamina viitoare vom fii in acelasi oras. Era un criteriu important, care o deranja tare. Imi spunea ca acum vom putea face mai multe lucruri impreuna, ceea ce mi-a dat sperante.... Scorpionul rosu..nu, nu invat sa fiu porc de mic, dar tu trebuie sa ai idei bune, zii ceva constructiv !

Aia cu purcelu' era pentru Ninja2 :imao:

Nu exista relatie amoroasa nici de scurta, nici de lunga durata fara sex. Cum adica sa nu vrei sex ?

Ce sa zic constructiv ca habar n-am cum o fi o asiatica. Am cunoscut una, m-am stricat de ras din cauza la cum vorbea romana si atat.

Dar mergand pe principiul ca si ea e tot femeie, chiar daca are ochii oblici si probabil e mai buna la corp, pot sa-ti spun ca ar fi bine sa iesi prin oras cu ea, sa prinzi momentul potrivit si sa o saruti. Si mai tarziu, ori in aceeasi seara, ori in ziua urmatoare sa ajungeti la tine sau la ea sa faceti sex. Sau dragoste. Sau cum vrei tu sa-i spui, tot aia e. Si nu fi timorat facand ce ti-am zis eu, daca merge - bine, daca nu merge, take it like a man si cauta alta 8)

Din ce-mi zici tu, voi sunteti un fel de best-friends sau de frati, ca si relatie. Rezulta ca nu e atrasa de tine ca barbat, doar te simpatizeaza. Si... intr-o relatie tre sa fii atragator, nu simpatic.

Oricum tu poti sa-ti incerci norocul si sa vezi ce iese ;) Eventual ne spui si noua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×