Sari la conținut
Forum Roportal
DJ EU:)

webcam se vede prost pe mess, pc-ul se restarteaza

Postări Recomandate

Am niste probleme cu:

-cu webcam-ul (Philips PCVC 820) . Eu ma vad foarte clar dar ceilalti de pe messenger (Yahoo Messenger 6, 7 vith voice) ma vad foarte prost, gri.

-cu calcuatorul (vezi specificatiile la semnatura)...Ieri, inainte sa plec la scaola, mi-am amintit ca un coleg mi-a cerut un CD......si pt. ca am mai multe CD-uri exact la fel, m-am gandit sa vad pe calculator care este cel corect..........cand sa deschid CD-RW-ul, din carcasa s-a auzit un sunet ciudat si apoi PC-ul s-a resetat.......am incercast din nou sa deschid CD-RW-ul...la fel s-a intamplat....problema este ca se aude zgomotul acesta (un fel de bzzzz bz bzz bzzzzzzzzzz! ^_^ ) si cand nu folosesc CD-RW-ul........am descoperit ca era un cablu care nu era bine "pus" in mufa lui (dar acest lucru era la mutifunctionala)...acel zgomot poate s-a auzit de la multifunctionala dar de ce s-a resetat calculatorul??? Precizez ca si calculatorul si multifunctioanal mai functioneaza......dar sunt curios care ar fi problema...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut

yahoo mess suks, e p porcarie dar asta e numai parera mea.

Te vezi prost din cauza setarilor si din cauza conexiuni la internet, daca ai fost vrodata curios sa te uiti prin mess ai fi vazut ca cei de la yahoo s-au gandit sa ne ia bani si cu messagerul, si deaceia au o opriune "super webcam" sau cam asa ceva!!! (nu am folosit mess niciodata deci nu imi aduc aminte bine) care o poti activa numai daca platesti si atunci vei beneficia de calitate !!!

 

hahah Bafta..........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza setarilor nu. Conexiune, poate. Codecuri, si mai probabil. (E culmea, nu ?)

 

cei de la yahoo s-au gandit sa ne ia bani si cu messagerul, si deaceia au o opriune "super webcam"

 

Mah... nu cred ca iti platesti mailul standard... nu inteleg acel "SI" iar mai apoi... daca nu ai folosit mess... dc spui diverse ? Modul Supre Webcam este o facilitate gratuita ce functioneaza daca iti merge netul bine... daca iti merge prost nu are cum sa fie "super webcam" ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cauza setarilor nu. Conexiune, poate. Codecuri, si mai probabil. (E culmea, nu ?)

Mah... nu cred ca iti platesti mailul standard... nu inteleg acel "SI" iar mai apoi... daca nu ai folosit mess... dc spui diverse ? Modul Supre Webcam este o facilitate gratuita ce functioneaza daca iti merge netul bine... daca iti merge prost nu are cum sa fie "super webcam" ...

 

Din cauza setarilor, nu pt. ca eu ma vad bnie

Din cauza conexiunii nu prea cred pt. ca am aceeasi conexiune si aceeasi camera de vreo doi ani si pana prin noiembrie 2005 era totul bine

Din cauza codecurilor? Nu stiu ce sa zic.....doar pe mess face probleme.....eu ma vad perfect, doar ceilalti ma vad prost

 

E culmea: Am incercat cu o alta camera pe PC-ul meu si am incercat cu camera mea pe alt PC si acelasi rezultat: se vede prost pe mess

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca we- camu sa fie de vina su conexiunea de net .. daca ai incerca pe MSM sau pe Skype ai vedea ca camera functioneaza bine .. mai bine sa incerci sa cautzi un alt Driver pt camera. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×