Sari la conținut
Forum Roportal
Cretzu_marius

O relatie poate fi destramata din cauza diferentelor de varsta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multi sunt impotriva diferentelor de varsta...fara a se gandi daca in respectiva relatie chiar exista dragoste. Multi se despart de persoana iubita din cauza oamenilor care ii critica la tot pasul , tocmai din cauza acestei diferente de varsta. Nu am trecut (inca) prin asa ceva dar totusi m`i se pare ceva gresit in faptul de a critica decizia altora. Trebuie sa recunosc ca pentru mine acest topic are un scop bine intemeiat ..dar..pentru moment as vrea sa aud parerile voastre .. este gresit in a avea o relatie cu cineva mai mic decat tine? Este bine sa`i judeci pe altii pentru ceea ce fac fara sa cunosti adevaratul motiv pentru care sunt impreuna ? :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A judeca pe cineva e gresit din start. Nu suntem indreptatiti de a judeca pe altcineva inafara de noi insine.

Dar daca as fi eu in situatia asta, as considera relatia ca si o cauza pierduta din start. Pentru ca banuiesc ca te referi la diferente mari de varsta de genul +10 ani. In zilele noastre 10 ani inseamna generatii diferite, iar riscul conflictelor dintre cei doi este automat exponential mai mare cu fiecare an in plus diferenta.

Logic ca nu m-as lega la cap. Si asa cu una de varsta mea am conflite daramite cu una mult mai mica sau mult mai mare. Si in plus am avut experiente din astea pana acuma, asa ca stiu ce vorbesc!!!

Editat de observ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ca este nerecomandabil sa ai o relatie cu cineva care are cu 10 ani mai mult ca tine...iti spun eu ca stiu ceea ce zic prea bine.. ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
depinde ..una e o diferenta de varsta de 10 ani in cazul 16-26 ani, si alta la 40-50 ani...

Nu cred ca domnu care a deschis topicul are 40 de ani. ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca domnu care a deschis topicul are 40 de ani. :)

 

^_^ ai, dreptate, nici eu nu cred asta...

dar oricum, lumea din jur nu trebuie sa judece relatiile altora, oricat de "ciudate" (sa zicem asa) ar parea uneori. mai ales din cauza varstei. fiecare sa-si gaseasca fericirea unde vrea si poate el... numai sa reuseasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca domnu care a deschis topicul are 40 de ani. ^_^

 

Mai am putin si fac 40 de ani ..deocamdata am doar 19 :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai am putin si fac 40 de ani ..deocamdata am doar 19 ^_^

 

Pai tu 19 ea 9 ...o iei si ti-o cresti cum vrei tu si cind ai terminat ... te lasa pt. altul :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai tu 19 ea 9 ...o iei si ti-o cresti cum vrei tu si cind ai terminat ... te lasa pt. altul :)

O doamne..nici chiar 9 ani :)) si in plus tema (momentan) e la general :) Nu am de gand sa intru la corupere de minori ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata, a zis cineva ceva de 10 ani si toti ati preluat ideea...

Nu vad ce legatura are varsta cu dragostea...Sau nu era vorba de dragoste aici?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×