Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut. are cineva idee cat ar costa anlizele sa vad daca am asa ceva? la donat sange nu pot, am incercat si nu m-au lasat sa donez pt ca am tensiunea mica..asa ca as vrea sa le fac individual. mama are hepatita C de foarte multi ani si mi-e frica sa nu cumva sa se fi transmis si la mine, desi nu cred.. dar vreau sa fiu sigur. cum pot afla?

 

 

analizele gratuite de la guvern care s-au facut acum cativa ani nu au inclus si test pentru virus C ?

Editat de marwan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de la mama la un fat nou-nascut sansele de transmitere sunt de 3%-5%,dar nu cred ca se pune problema asa in cazul tau......in rest hepatita se ia in 95% din cazuri prin contact sanguin....deci daca te-ai taiat in acelasi cutit in care se taiase si mama ta,fa-ti analizele

analizele de la guvern nu includ asa ceva

un set de analize HVC si hepatita B costa in jur de 80-100 ron,depinde de clinica ....asa ca sanatate maxima iti doresc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand donezi sangel ti-l verifica pt hepatita?

am donat acum 1 luna.. daca ar fi fost sa am hepatita, m-ar fi anuntat cumva.. ?

 

da.

ca si daca ar fi descoperit si alte boli cu tramsmitere prin sange.

asa ca cheer.gif

 

este o cale foarte buna de a-ti face analizele de sange gratuit

Editat de Rodica`
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sall

 

sall ma numesc lilian eu am aflat ca am hepatita c cind am facut dintii la stamatologie am urmat un curs de lecuire in timp de 3 luni injectii cu inferion si pastile rebetol dupa 3 luni am dat la diagnostica si mia aratat anlizele bune dar peste un timp numarul de virui sa ridicat poate sami spuna cineva de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor celor care citesc si folosesc acest forum f. util. Va multumesc ca se permite inregistrarea si utilizarea intrebarilor la care din cate vad eu se si raspunde. Eu ma numesc Robert antonio si de 4 luni am descoperit ca am hepatita c. Analize si confirmari facute, dosar finalizat, doar de depus la casa de sanatate mai trebuie. INTREBAREA MEA ESTE daca mai imi trebuiesc si alte acte inafara de dosar. Multumesc anticipat.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este o cale foarte buna de a-ti face analizele de sange gratuit

 

Precis nu costa scump analiza de sange ca si aici de la $800 in sus ... si sa evite sa lucreze cu donatori care nu se califica, se pun cateva intrebari verbal si de acolo afla daca cineva poate dona sange sau nu.  

 

1)   Ati fost in Africa in ultimii 2 ani?

 

2)  In Europa ati fost aproape de vre-o ferma de cornute mari???

 

3)  Preferinta sexuala: barbat cu barbat ... femeie cu femeie, etc., 

 

Daca raspundeti cu Yes la una din aceste intrebari, automatic nu va mai calificati la bla, bla, blah ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×