Sari la conținut
Forum Roportal
Weezy

Probleme la unitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut.

De cateva luni incoace unitatea mea a inceput sa faca groaznic de urat, mereu cand ma jucam fifa, godfather mi se bloca monitorul se auzea un parait si imi dadea o eroare de la ATI Catalyst control center.In fine, am zis ca e de la praf ca a intrat intre elicile de la placa video , am curatat tot si 2-3 zile a mers perfect(nu mi.a mai iesit din jocuri si nu prea a mai facut zgomot).

Dar acum iar face la fel si au trecut deoar 2 saptamani:(( nu pot sa ma joc nimic fara sa mi se blocheze(in afara de CS )de la ce o fi ? de la ATI catalyst de la placa video ?

Cum as putea sa rezolv?

 

PS: cand mi se blocheaza adica ramane imaginea fixata si arata de parca s-ar distruge apoi imi da o erare de la ati si daca vreu sa-i dau restart (asta rareori dobicei nu pot sa mai fac nimik)

Editat de Un.simplu.cont

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Posibil sa fie dusa memoria video - sau pe duca, evident, daca inca se mai misca cit-de-cit. Du-l la un service.

Ar fi bine sa o schimb nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai garantie la placa video, o sa tb sa iei una noua. Evident ca doar memoria video nu se prea poate inlocui...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai da ,dar la configuratia mea :AMD Sempron 3000+, 1Gb RAM, Matherboard Asus k8v-vm ce placa asi putea sa-mi iau?(si daca ar fi posibil sa aibe si sharder model 3.0) :hi: una de pe vremea lu' tataia

Nu am bani sa schimb tot...

Editat de Un.simplu.cont

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind, e SHADER. In al doilea rind... majoritatea jocurilor care cer s 3.0 nu se vor impaca deloc cu procesorul. In al treilea rind, click si click pentru a vedea exact ce modele antice ai putea gasi. Problema e ca poti pune mina pe un 1950 Pro, de exemplu, dar se prea poate sa ai nevoie de o sursa noua care sa iti duca asemenea placi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×