Sari la conținut
Forum Roportal
Mada88

am si eu o problema

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o placa de baza asus cumparata second, si cand doresc sa instalez windows-ul, cand ajunge la press any key to boot from cd se restarteaza pc-ul. pot sa intru in bios, imi arata toate ca la carte (setari, temperaturi etc) dar cand ajung acol...gata. am incercat si cu alt cd-rom etc. am resetat si bios-ul...la fel. o opinie din partea voastra, o sugestie?

multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar restul configuratiei il ghicim noi? Ce model e placa, cum a fost testata cind ai luat-o, garantie, ceva?

 

greseala mea. placa de baza este urmatorul model: Asrock ConRoe865PE , cand am luat-o a avut ceva probleme la inceput, am dus-o la un service si s-a rezolvat. problema e ca sursa care am avut-o mi-a ars procesorul, am montat alt procesor si acum nu pot sa instalez windows-ul. apare problema mentionat mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind, AsRock nu e ASUS si nici nu are nimic de-a face cu ei. In al doilea rind... incearca sa bootezi de pe un stick USB ceva. Ia un Linux bootabil de pe net cit sa vezi ca merge. Eventual booteaza cu un Hirens Boot CD si testeaza sistemul. Posibil sa fie ceva in neregula cu hardul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rind, AsRock nu e ASUS si nici nu are nimic de-a face cu ei. In al doilea rind... incearca sa bootezi de pe un stick USB ceva. Ia un Linux bootabil de pe net cit sa vezi ca merge. Eventual booteaza cu un Hirens Boot CD si testeaza sistemul. Posibil sa fie ceva in neregula cu hardul.

am schimbat si hard-ul...si cd-rom-ul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×