Sari la conținut
Forum Roportal
Gogutaaa

COPII POZNASI

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fata care are 4 ani jumate acum, vine la mine azi si incepe sa-mi povesteasca " Mami, cand eram eu mica si aveam 3 ani...."

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zilele trecute, am stat cu fiul meu in camera, ne-am jucat, insa la un moment dat am atipit. El, fara stare mereu, se plictisea si a construit in jurul meu un fel de baza, cu soldati, masinute. Cand am deschis ochii, erau ochii lui mari atintiti si mi-a spus: Mama, sa nu te misti.

:lol:

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca de foarte mica fetita mea avea obiceiul , daca ii scapau frimituri pe jos, sa le ridice sa le bage in gura, mai ales daca eram pe afara...cu cat mai mare mizeria, cu atat mai mare placerea... i-am spus ca daca scapa mancare pe jos sa o lase acolo, ca o mananca porumbeii. A functionat, n-a mai protestat de mila mancarii pierdute. Azi , in drum spre parc, manca o prajiturica. A mancat jumatate, n-a fost atenta si restul i-a scapat pe jos. A dat sa se aplece sa o ia, i-am zis gata, las-o acolo, a cazut, nu o mai luam de jos. Ea se uita luuung la prajitura cazuta pe jos si zice : "da ce foame le este la porumbei astazi!!!!"

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A mea e mortala cand o imita pe bunica-sa, e bine ca nu intelege mai nimeni romaneste la scoala unde merge. De cuvintele piperate din engleza s-a saturat de mult, ii par mai haioase cele romanesti si inca exerseaza pronuntia. Baga-mi-as picioru! Ai de viata mea! Ce puii mei! Astea sunt doar cateva. Le tranteste asa pe neasteptate, cand isi aduce aminte, fara motiv, si incepe sa rada.

 

Mie de multe ori cand ma enerveaza intentionat (sare in pat cand incerc sa-l fac de exemplu)imi spune ca ma iubeste mult, dar razand in hohote, asa, obraznic, de incep si eu sa rad. Imi spune mami sau mama doar in jumatate din timp; in rest ma striga pe nume. E haioasa rau.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fata care are 4 ani jumate acum, vine la mine azi si incepe sa-mi povesteasca " Mami, cand eram eu mica si aveam 3 ani...."

:o: asa imi povesteste si fetita mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) o sa ajungem si soacre si om vedea cum e viata si din acel punct

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×