Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Avortul - pro sau contra?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ca se vorbeste intens despre avort in cadrul altei teme http://www.roportal.ro/discutii/ftopic7928-20.html si in curand cineva ne va face observatie ca suntem off topic (si asta pe buna dreptate) am considerat ca este necesar un topic separat. De aici ne putem continua discutiile...pro sau contra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar daca nu ai alta solutie,atunci sunt de acord, am scris si pe celalalt topic ca nu il consider un infanticid.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da Dana, am observat. In principiu nici eu nu sunt de acord cu avortul atunci cand chiar ai sanse sa faci om din acel copil...Dar daca ai fost abuzata fizic sau ai 14-15 ani, de ce sa-ti ratezi viata pentru ca nu ai minte sau pentru ca un nefericit si-a batut joc de tine? :friends:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca daca ai 14-15 ani ar trebui sa iti vezi de scoala si de admiterea la liceu, in loc sa faci pe domnisoara in vreun bar.

Iar in caz ca a abuzat vreun nenorocit de tine...nu mi se pare suficient acest motiv pt a "scapa" de copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca daca ai 14-15 ani ar trebui sa iti vezi de scoala si de admiterea la liceu, in loc sa faci pe domnisoara in vreun bar.

Iar in caz ca a abuzat vreun nenorocit de tine...nu mi se pare suficient acest motiv pt a "scapa" de copil.

Te-ai pune in situatia asta? Sa faci un copil cu o persoana care ti-a facut mult rau?

Si iti zic eu, ca tocmai acum o luna am citit in Libertatea ca o fetita de 13 ani a nascut la o maternitate din Moldova parca...Lumea a luat-o razna din ce in ce mai rau. Eu nu zic ca aprob asemenea actiuni, dar daca se intampla, nu ii poti cere acelei copile, care nici macar buletin nu are sa pastreze copilul si sa-si rateze cei mai frumosi ani ai copilariei, adolescentei. Esti de-acord cu mine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La varsta aia nici nu are discernamant si cei care vor decide pt ea vor fi parintii.

Dar tu nu te intrebi ce o fi fost in capsorul ala al ei cand cand s-a decis sa isi dea pantalonasii jos?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ariana : chiar tu ai scris ca nu are discernamant.

In cazul unui viol depinde de taria psihica a victimei, daca poate sa vada altceva in copilul ei decat produsul violului, sa-l urasca si sa aibe tot felul de manifestari fata de el nu ar fi de dorit.

Presiunea sociala nu ar trebui sa precumpaneasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La varsta aia nici nu are discernamant si cei care vor decide pt ea vor fi parintii.

Dar tu nu te intrebi ce o fi fost in capsorul ala al ei cand cand s-a decis sa isi dea pantalonasii jos?!

Pai cred ca intrebare ar fi trebuit sa fie pusa altfel: O fi fost ceva in capsorul ei cand s-a decis sa-si dea pantalonasii jos? :cheers:

Da, de-acord cu tine, am spus ca aceste actiuni nu sunt scuzabile. Dar ce le poti cere, daca nu au minte si isi doresc sa fie adulti mai repede decat trebuie? Asta nu inseamna ca ca trebuie sa le stricam toata viata.. parerea mea. :friends:

Sa inteleg ca partea cu abuzul fizic am lasat-o asa? Am dreptate? :kisses:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hormonii, fiinta biologica si ale sale nevoi, instincte,etc.

La 13 ani? :friends:

La 13 ani, nici nu stiam cum se nasc copii...credeam ca ii aduce barza... :kisses:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×