Sari la conținut
Forum Roportal
RainbowRose

Oare mosul chiar exista? :o

Postări Recomandate

Pana anul trecut, puteam spune ca sunt destul de mare sa nu mai cred in Mos Craciun, si nu, nu am dat inapoi =)) .

Era ajunul Craciunului, dupa cum bine v-ati dat seama. :P

Ningea ca in povesti, cum rar mai ninsese in anii precedenti. Gerila, (asa il botezase verisorul meu pe omul de zapada pe care il facusem impreuna =)) ) era asezat in fata casei, iar caciula lui facuta dintr-o oala sparta era mai inalta cu vreo 5 cm, si ningea numai de vreo 10 minute. Eu si parintii mei stateam infofoliti pe sala si priveam cum ninge. Deodata, s-a auzit un zgomot ciudat in spatele casei, si un fel de zgomot de copite. Am crezut ca poate este din nou calul vecinilor in spatele casei, iar tata a mers sa verifice. Cand s-a intors, a zis ca nu a vazut nimic. Intr-adevar, nu se mai auzea zgomotul. Dupa cateva minute, am intrat in casa pe jumatate inghetati. Am observat ca instalatia de la pom era aprinsa, desi noi o scosesem din priza, din cauza unei mici defectiuni la priza respectiva, care trebuise inlocuita. Langa pom, lasasem ca in fiecare an o farfurie cu prajiturele, (ca sa le manance Mosul ;) :blink: + ca de cele mai multe ori le-a mancat pisica =)) ) pe care am gasit-o goala, cu doar cateva firimituri pe ea. In spatele pomului, era o cutie ciudata. Cand am desfacut-o in ea era un telefon pe care mi-l doream de mult timp. Am sarit de gatul parintilor si le-am multumit, dar ei se uitau uimiti la mine, si continuau sa imi zica, ca nu ei au pus-o,. Eu le-am tot zis ca nu mai sint un copil, si ca nu trebuia sa il mai deranjeze pe vecin sa ii aduca in spatele casei calul. Ei in continuare sustineau varianta lor, ca nu ei l-au pus. M-am suparat putin, si am zis ca inca ma mai considera copil. Insa, dupa un timp, am tot stat pe ganduri: cand a pus tata cadoul in 5 minute, a bagat si instalatia in priza, a scos si calul din curte? si oare cum de le-a dat vecinul calul cand el e de obicei asa tafnos? :lol: si oare unde au tinut cutia??? inca nu imi dau seama. Dar tot ce stiu, este ca a fost cea mai ciudata intamplare prin care am trecut. Si tocmai de CRACIUN :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia zi ce marca e telefonul ca sa stim cu cine face business Mosul ? :flowers:

Cati ani ai 5 ? Cand suntem copii e simpatic sa credem in Mos Craciun ca fiind o fiinta reala care zboara cu sania prin cer si sacul plin de cadouri, dar deja de la o varsta sa mai credem literalmente in el, este penibil daca nu chiar retardat.

Nu stiu ce varsta ai, dar cred ca ai tai nu ar trebui sa continue fantezia asta cu Mosul. E timpul sa te trezesti la realitate si ei sa spuna adevarul. Ei au cumparat telefonul mobil de la M A G A Z I N ! nu la adus nici un Mos. Jizas Christ people... :lol:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eehh nu vreau sa fac reclama :flowers:)

sincer nu am 5 ani, si nici 99, dar nici nu ma pregatesc de maritat :lol:) sau mrg... nu inca =))

si tot sincer, nu mai cred demult in Mos Craciun, dar a fost destul de ciudata faza ca sa nu fie povestita =)) tata a fost plecat cam 2 minute

=))

mrg...

eu inca ma intreb p cn au pus sa il puna sub brad...

dar shhh ca mai sunt si copii pe aici si nu vreau sa ii deziluzionam =))

si app te rog sa vorbesti frumos, ca nu imi amintesc sa te fi facut penibila sau retardata so... maaa roooog....

Editat de Secret_Rose

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si app te rog sa vorbesti frumos, ca nu imi amintesc sa te fi facut penibila sau retardata

Am vorbit la modul general draga mea iar din moment ce tu nu mai crezi in Mos craciun de ce te simti avizata ? :flowers:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trandafirule secret, nu prea ai talent. Ia aminte ca ma pregatesc iar sa ma dezlantui cu mosul. :flowers:

Editat de Sheeva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vorbit la modul general draga mea iar din moment ce tu nu mai crezi in Mos craciun de ce te simti avizata ? :flowers:

 

 

hai sa fim sincere :P in prima faza te-ai referit la mn :P whatever... peace ;)

 

Trandafirule secret, nu prea ai talent. Ia aminte ca ma pregatesc iar sa ma dezlantui cu mosul. :lol:

 

 

poi sincer... iti doresc succes... si in legatura cu prima parte... mrg fiecare cu opinia sa :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana anul trecut, puteam spune ca sunt destul de mare sa nu mai cred in Mos Craciun, si nu, nu am dat inapoi =)) .

Era ajunul Craciunului, dupa cum bine v-ati dat seama...]

eu l-am gasit. Sigur ca exista. Ia uite...

post-108-1292248669_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×