Sari la conținut
Forum Roportal
AndreeaIM

Obiective turistice in Bucuresti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

NU. :flowers:

Urato.. :lol:

 

nu te lega de casa poporului...

ar trebui sa ne mandrim cu ea..

 

Palatul Parlamentului, Bucuresti.

 

Conform Cărții de Recorduri Guinness, Palatul Parlamentului este cea mai mare clădire administrativă pentru uz civil din lume, cea mai scumpă clădire administrativă din lume și cea mai grea clădire din lume, intr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Urato.. :flowers:

 

=)))

 

Daca ai sti cat costa intretinreea ei..si ca are un consum de curent mai mare decat un oras de dimensiuni medii.....nu mai zic de incalzire si curatenie...cu banii aia se puteau face multe alte chestii mult mai utile. Tipic romanesc : sa o am cea mai mare, cu toate ca nu prea am ce face cu ea si nici bani sa o intretin!

 

naaaah, asta cu "s-o am cea mai mare" e tipic americaneasca. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma mandresc. n-am nimic impotriva ei :lol: da' se pare ca bucurestenilor nu le e prea draga. am mai auzit asta si de la altii. ;)

de la dilii ca d'alde Cristi?..

 

Bucurestennii sunt obisnuiti cu ea ca si parizienii cu turnul Eiffel..

Diferenta intre noi si ei este ca..ei se mandresc cu mormanul ala de fiare..care este impresionant..iar noi nu stim cum sa facem bani cu acest colos care este impresinant prin marime, arhitectura, elemente decorative folosite..

 

daca stai in mijlocul zilei in fata ei cateva ore ..este imposibil sa nu vezi cateva autocare cu turisti straini care vin si fac poze..

 

din pacate doar asta fac..poze..

inauntru este limitata vizitarea..si crede-ma ca au ce sa vada ..

 

eu as face cel mai mare muzeu din Romania...

as baga acolo toata istoria, geografia, ..tot tot...magazine..targuri, expozitii...

s-ar scoate foarte multi bani...

 

 

Urato.. :flowers:

 

 

Daca ai sti cat costa intretinreea ei..si ca are un consum de curent mai mare decat un oras de dimensiuni medii.....nu mai zic de incalzire si curatenie...cu banii aia se puteau face multe alte chestii mult mai utile. Tipic romanesc : sa o am cea mai mare, cu toate ca nu prea am ce face cu ea si nici bani sa o intretin!

asta este o alta problema...

consuma fara sa produca...

dar ar putea produce...si inca la greu...

Editat de *YODA*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
=)))

 

 

 

naaaah, asta cu "s-o am cea mai mare" e tipic americaneasca. :flowers:

E si la noi.... cele mai mari vile si stam in cort, cele mai de lux masini si stam cu chirie in garsoniera , cele mai de fita haine si nu avem bani sa ne luam un hamburger de la Mac!

 

asta este o alta problema...

consuma fara sa produca...

dar ar putea produce...si inca la greu...

pai daca o avem as fi si eu de acord sa scoatem bani cu ea...dar momentan "alesii" se desfata in ea, ca rasplata pentru munca depusa in slujba tarii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×