Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Ne implicam sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tot discutand cu un prieten.. am inceput sa ma intreb daca este bine sa ne implicam in relatia altuia.

 

Daca in prima faza as fi fost tentata sa sustin ca nu as ascunde unui prieten ce stiu.. acum.. parca nu mai cred la fel.

Poate ca pentru cel care insala.. este doar ceva gen "one night stand".. si apoi revine in familie.

 

Voi ce ati face daca aflati ca sotia fratelui/varului/prietenului cel mai bun (o persoana care sa insemne foarte mult pentru voi) il inseala? I-ati spune sau ati lasa ca lucrurile sa se aseze singure?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaa... e topic pentru concurs ? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi ce ati face daca aflati ca sotia fratelui/varului/prietenului cel mai bun (o persoana care sa insemne foarte mult pentru voi) il inseala? I-ati spune sau ati lasa ca lucrurile sa se aseze singure?

as incepe o discutie cu varul/fratele/prietenul pe tema asta

si in cadrul acestei discutii ii pun si aceasta intrebare :flowers:

voi actiona sau nu in functie de raspunsul la aceasta intrebare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot discutand cu un prieten.. am inceput sa ma intreb daca este bine sa ne implicam in relatia altuia.

 

Daca in prima faza as fi fost tentata sa sustin ca nu as ascunde unui prieten ce stiu.. acum.. parca nu mai cred la fel.

Poate ca pentru cel care insala.. este doar ceva gen "one night stand".. si apoi revine in familie.

 

Voi ce ati face daca aflati ca sotia fratelui/varului/prietenului cel mai bun (o persoana care sa insemne foarte mult pentru voi) il inseala? I-ati spune sau ati lasa ca lucrurile sa se aseze singure?

Greu de raspuns. As fi rupta in doua intre a interveni si a-mi pastra tacerea. M-ar afecta sa nu intervin si sa vad ca o persoana draga este mintita, inselata, umilita si traieste intr-o iluzie. M-ar durea acest lucru, dar in acelasi timp m-as gandi ca cei doi poate s-ar impaca dupa inevitabilul scandal si la urma ma vor privi ca pe un dusman. Pate voi pica de proasta, la mijloc. Se intampla de multe ori, multora.

 

Deci sincer, chiar ca nu stiu ca as face. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum raspunde la subiect. :flowers:

Nu, nu ne implicam .

 

Parerea mea ... . :lol:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar in acelasi timp m-as gandi ca cei doi poate s-ar impaca dupa inevitabilul scandal si la urma ma vor privi ca pe un dusman. Pate voi pica de proasta, la mijloc. Se intampla de multe ori, multora.

Da, la asta ma gandesc si eu, ca exista aceasta posibilitate.. si ca s-ar putea alege praful de relatia dintre noi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi ce ati face daca aflati ca sotia fratelui/varului/prietenului cel mai bun (o persoana care sa insemne foarte mult pentru voi) il inseala? I-ati spune sau ati lasa ca lucrurile sa se aseze singure?

Eu am facut asta o data. Intamplator sau nu, domnita respectiva se pare ca nu avea un IQ foarte mare si s-a grabit sa creada ca eu sunt invidioasa pe relatia ei si din cauza asta vreau sa o distrug. Ce-i drept, ai si de ce sa fii invidioasa pentru ca iubitul prietenei tale iti face avansuri. :flowers:

Nu o sa ma mai implic in chestii din astea niciodata. Fiecare are ochi , sa si-i foloseasca.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare are ochi , sa si-i foloseasca.

 

 

Nu e chiar asa. Daca e sa te iei dupa aceasta idee poti pierde multe.

 

 

Nu cred ca m-as duce direct sa spun dar mai pe ocolite sau printr-o anumita situatie i-as da de inteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×