Sari la conținut
Forum Roportal
vesperala

Scrisoare pentru Moş Crăciun

Postări Recomandate

Ca vrem, ca nu vrem, capete avem; minte ne mai trebuie, si putem sa ne facem cadourile singuri!

Oricind.Si in decembrie si in octombrei si in orice luna. Decembrie e o luna ca toate celelalte. Dupa cum orice zi e ca toate celelate. Daca am bani pe 13 august, imi fac atunci cadoul, nu trebuie sa astept sau sa pun la ciorap pentru un 24 decembrie sau un 3 februarie la fel de oarecare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cumva il confundati pe Mosul Craciun cu celalat Mos ? Cu EL ?

Eu stiam ca personajul de fabula Mos Craciun "aduce" cadouri si le pune sub pom sau in bocancii de pe hol daca's lustruiti bine, nicidecum noroc sau mai stiu eu ce abstractii. Dupa aia am aflat ca de fapt mama si cu tata puneau cadourile, nu vreun mos. Nu am ramas dezamagita ci multumita ca in sfarsit nu ma mai luau parintii de fraiera si mi-au spus adevarul. Astfel le ceream lor direct ce cadouri doream si de obicei aprobau imediat. Ca sa fiu sigura...ca obtin ce vreau. :flowers:

 

Sa nu-mi spuneti ca d-stra inca mai credeti in Mosul ?

Era ceva postat frumos cu speranţă mică, şi nu puteam trece nepăsător, mai ales că am trecere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mosule,

 

Vreau sa moara in chinuri toti cei ce vor sa ma "sfatuiasca". Vreau sa-mi placa de mine, sa ma iubesc, sa ma adulez, sa am fani :o: . Vreau sa imi revina interesul pentru ceea ce inainte imi placea. Vreau sa fiu sanatoasa, dude.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mos Craciun...

 

Imi doresc mai mult ca niciodata sa vii si sa te asezi pe fotoliul mare si invechit...cu rame mari si groase de lemn...unde pe ici si colo a mai sarit lacul batran. Acest fotoliu Mosule...parca este special creat pentru tine..., dar a fost a bunicului meu...vino te rog Mosule si stai...lasa-ma sa te descalt si sa iti pun picioarele infrigurate intr-un lighenas cu apa fierbinte...sa iti fac un ceai...si..te rog Mosule...spune-mi cu vocea calda a bunicului meu..."draga mea ca tare bun suflet mai ai"..., iar ochii, ochii mei te rog mai fa-i macar o data sa straluceasca asa...de drag de el!

Mosule...dupa ce iti incalzesti picioarele...lasa-ma sa te incalt cu ciorapii lui grosi de lana...si sa ma asez jos langa fotoliu, privind focul si stand cu capul in poala la tine...in timp ce tu nu trebuie sa zici nimic....nimic...numai sa ma mangai pe par si eu voi stii ca atunci totul...totul trece si va fi bine din nou!

Iar daca as vrea sa imi faci un cadou...adu-mi un brad fermecat...pe care sa il imbrac cu globuri de vise...in care zambetele nu se pierd, iar lacrimile sunt prizoniere fara glas...numai stralucesc, dar nu mai dor...nu mai sfasie cu vocea lor!...Un brad pe care sa asez betele de imbratisari fara sfarsit...care nu dor cand bratele trebuie sa se desclesteze!...Un brad cu bomboane de zambet si bucurie...cu lumanarele care sa readuca sperante!...Un brad pe care sa asez o instalatie de luminite...luminite de dor...de drag...de iubire...care sa palpaie si sa se vada dincolo de lume...acolo unde incepe si se sfarseste totul...la capatul lumii...unde sunt suflete triste...suflete ratacite...suflete pierdute...care poate vor vedea acest brad si vor stii sa culeaga din el tot ce vor ca sa fie regasiti!

Draga Mosule...de acolo voi culege si eu ceva...steaua...steaua din varf...o raza doar a ei, caci vreau sa mai las si la altii deoarece iubirea trebuie sa straluceasca pentru toti...si pentru cei care nu mai cred in ea...si pentru cei care o au! Iubirea trebuie sa fie mereu prezenta, iar acuma trebuie sa fie aici...mai mult ca niciodata!

Printre cadourile rasturnate sub brad...nici nu ma uit..pentru ca stiu ca mi-am pastrat deja ceea ce este al meu...si l-am ascuns...adanc...adanc...in suflet...sa nu il poata lua nimeni inainte sau dupa mine!

 

Craciun Fericit...draga Mos Craciun...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Mosule,

 

Vreau sa moara in chinuri toti cei ce vor sa ma "sfatuiasca". Vreau sa-mi placa de mine, sa ma iubesc, sa ma adulez, sa am fani :P . Vreau sa imi revina interesul pentru ceea ce inainte imi placea. Vreau sa fiu sanatoasa, dude.

Iti dau un sfat: Think Positive! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Mosule,

 

Vreau sa moara in chinuri toti cei ce vor sa ma "sfatuiasca".

Am vazut papusele Voodoo la King Art.

 

 

Cadouri se dau si de "mos Nicolae" si de Craciun?Voi cum procedati? Hm.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cadouri se dau si de "mos Nicolae" si de Craciun?Voi cum procedati? Hm.

procedam.

in sensul ca primi cu ambele ocazii.

chiar si fara vreo ocazie.

ce e complicat, nu inteleg.... :crazy:

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am bagat mai mult decat am scos

Economia de piata ma ucide :crazy:

 

daca nu te-ai asociat cu Mos Craciun... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×