Sari la conținut
Forum Roportal
verde_pentru_biciclete

Iluminarea Bradului de Craciun Verde pentru Biciclete

Postări Recomandate

In pragul Sarbatorilor de Iarna, Verde pentru Biciclete te invita sambata, 11 decembrie 2010, sa iei parte la un eveniment cu totul deosebit: Iluminarea Bradului de Craciun Verde pentru Biciclete.

Acest eveniment isi propune sa continue actiunea derulata anul trecut in Piata Victoriei, in perioada 20-24 decembrie 2009. Iluminarea ecologica a Bradului de Craciun completeaza ideea promovata de Verde pentru Biciclete, conform careia bicicleta poate constitui o alternativa economica si non-poluanta de transport in Timisoara, dar si de furnizare ecologica a energiei.

 

In acest sens, vom intampina impreuna Sarbatorile cu multa bucurie in suflet si vom incerca sa cream o atmosfera inedita, prin amplasarea unui brad inalt de 5 m in Piata Victoriei, de care ne putem bucura cu totii. Sambata, incepand cu ora 11:00, echipa si voluntari Verde pentru Biciclete, precum si membri ai Clubului Sportiv Gratzu vor fi prezenti pentru un moment special pentru fiecare dintre noi in aceasta perioada a anului: impodobirea Bradului. O data cu lasarea serii, te asteptom sa aprindem impreuna primele lumini de Sarbatori prin

post-182744-1291843249_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si in ce oras va fi asta ? :) Ca am mai citit si tot textul si nimic. :)

Unde ma invitati ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In pragul Sarbatorilor de Iarna, Verde pentru Biciclete te invita sambata, 11 decembrie 2010, sa iei parte la un eveniment cu totul deosebit: Iluminarea Bradului de Craciun Verde pentru Biciclete.

Acest eveniment isi propune sa continue actiunea derulata anul trecut in Piata Victoriei, in perioada 20-24 decembrie

 

In acest sens, vom intampina impreuna Sarbatorile cu multa bucurie in suflet si vom incerca sa cream o atmosfera inedita, prin amplasarea unui brad inalt de 5 m in Piata Victoriei, de care ne putem bucura cu totii. Sambata, incepand cu ora 11:00, echipa si voluntari Verde pentru Biciclete, precum si membri ai Clubului Sportiv Gratzu vor fi prezenti pentru un moment special pentru fiecare dintre noi in aceasta perioada a anului: Timisoara.

 

Timisoara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, vazusem aioa cu primaria Timisoara, si de aia aveam dubii.

In cazul asta, nu pot participa. :)

 

Am o alta treaba in ziua aia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare o idee minunata sa mai lasam dracu acasa masinile si sa circulam pe biciclete oriunde am fi.Sau pe jos,mergand asa alene.

Insa ce nu iei tu in calcul este ca, s-ar putea sa fie si zapada.

Si in cazul ala, nu prea cred ca te-ai mai putea da cu bicicleta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci?

Deci..Romania nu e in Olanda. :)

Asta e sigur.

Aici daca ninge, nici la serviciu nu mai ajungi. Si asta pe jos. Nu cu altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumim!!

 

 

 

Mi se pare o idee minunata sa mai lasam dracu acasa masinile si sa circulam pe biciclete oriunde am fi.Sau pe jos,mergand asa alene.

Nu pot fi in Timisoara in ziua aia si in nicio alta zi,dar se pune daca circul pe bicicleta in fiecare zi?Exceptie pe an facand concediul cand circul cu avionul.Iar masina rugineste in garaj.

Mult succes voua.Sunt alaturi de voi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Insa ce nu iei tu in calcul este ca, s-ar putea sa fie si zapada.

Si in cazul ala, nu prea cred ca te-ai mai putea da cu bicicleta.

 

la Timisoara nu e zapada.

decat asa... :)

 

 

faina treaba :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×