Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Dexter

Postări Recomandate

mi se pare un pic exagerată reacţia ta, Stupid

 

"criminalul" a fost mereu tratat

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diela, nu de putine ori reactiile mele sunt exagerate..nu stiu ce sa spun...nu cred ca sunt singurul si probabil ca si perceptia este subiectiva.

 

Intr-o lume in care au devenit normale 'fetitele cu fuste scurte si fara voce', 'barbatii cu bani de nu stiu unde si cu afaceri dubioase dar cu masini si reclama de ultima moda', 'muci si scarbosenii ind esene animate', 'puscaturi si violenta in toate filmele care au un capital de <high class> a la Hol'wood', 'Politicieni care se apuca si ridica in slavi ca pe madone pe o blonda fara minte in cap', 'stirile de la ora cinci'..etc etc..

 

..bineinteles ca eu par cel exagerat.

 

Cat despre scrierile literare draga Diela..le-am citit pe toate in afara de postas..acolo doar am vazut filmul..si sincer, nu am simpatizat deloc cu personajele, desi am apreciat talentul scriitorilor. Ma rog, la unii mai multi, la altii mai putin.

 

Eu inteleg un lucru cert. Omul are si parte de lup si parte de miel. Este mai mult lup cand hraneste mai mult partea de lup si miel cand hraneste partea de miel.

Si da, sunt adeptul culturii generale cat mai diverse...dar o singura viata avem ca sa intram in detalii chiar in orice.

 

Un serial deja e prea mult. Mai ales cand Dexter isi iubeste familia, cica...dar ucide cu sange rece alti oameni...PREMEDITAT si cu pofta de a 'isi revarsa tensiunile'...altii vorbesc de mancare si petreceri, el nu stie cum sa isi mai planifice crima urmatoare.

 

Sa fim seriosi, eu nu cred ca un criminal este in stare sa traiasca sentimentul iubirii cu adevarat. Altfel, ar intelege cat de mult risca linistea si viata familiei lui..etc.

 

Pana la urma din filme si din orice poti lua si ce-i bun...dar si aici se face reclama agresiva..mai ales la recenzii care incep cu 'Fiecare are o parte intunecata in el...fiecare are secretele lui...fiecare are insamantat in el instinctul de crima'..dar uita sa adauge ca 'trebuie luptat cu el', nu acceptat cu anumite conditii gen ' codul lui Harry'..etc, ca nu suntem noi Dumnezei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic mai fals.

Un criminal dezumanizat se 'auto-umanizeaza'! Si inca si pe calea spiritualitatii suficient de controversate incat sa mentina macar audienta.

 

Ha ha.

Nimic mai fals.

 

Dar deh, ne place noua sa traim in iluzii si sa o ardem la greu. Degeaba.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a reinceput...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic că nu e o prostie. Ce te faci ?

Iti dau una in cap. TeTe leg fedeles, iti explic ce bine ma simt ca o sa te ucid, apoi iau o lama, pun sange pe ea, te ucid incet si te arunc in balta.

Ah, da. Si dupa aia ma duc si fac dragoste si am grija de familie.

 

:doh: :doh: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×