Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Dexter

Postări Recomandate

Este Dexter. Un om relativ normal ziua si criminal in serie noaptea. Si nu orice fel de criminal..ci unul care transeaza victimele cu sange rece.

 

Singurul lucru inedit..e faptul ca acesta ucide doar alti criminali in serie..in speciali cei care nu sunt prinsi de lege..taman in acest scp, Deter lucrand la un laborator de criminalistica.

 

Am vazut cateva episoade...am citit cateva recenzii ..si nu pot intelege cum totusi, un personaj ca si Dexter poate, oricat de carismatic i-ar fi creat caracterul in film, sa trezeasca simpatie in unii? :pardon:

 

Voi ce parre aveti?

De ce, lasand la o parte faptul ca staneste curioztate...serialul acesta are atat de mult succes?

Ne dezumanizam pe zi ce trece chiar in asemenea hal?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu totii avem o parte intunecata in noi .

 

si cum neneorociti trebuie sa plateasca ..

 

filmul asta e numai bun

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu totii avem o parte intunecata in noi pe care e indicat sa o controlam..nu sa ne lasam controlati de ea.

nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu totii avem o parte intunecata in noi .

 

si cum neneorociti trebuie sa plateasca ..

 

filmul asta e numai bun

In calitate de simpatizanta a vastului domeniu al psihologiei, ar fi trebuit sa oferi un raspuns mai doct. Oare nu stiai ca, atunci cand criminalul in serie prezinta un singur argument oarecum acceptabil, prin care sa-si justifice crimele, el va exercita, la modul subliminal, o fascinatie si unsentiment de compasiune, in special inspre sexul opus?

 

Nu stiai.

Ai uitat un "i". "Nenorocitii".

Editat de gargbird
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai si ce patim daca ne uitam la film?

 

In calitate de simpatizanta a vastului domeniu al psihologiei, ar fi trebuit sa oferi un raspuns mai doct. Oare nu stiai ca, atunci cand criminalul in serie prezinta un singur argument oarecum acceptabil, prin care sa-si justifice crimele, el va exercita, la modul subliminal, o fascinatie si un fel de compasiune, in special din partea sexului opus?

 

Nu stiai.

Ai uitat un "i". "Nenorocitii".

 

In calitate de simpatizanta a domeniului vast al psihologiei imi dau seama ca nu ne putem anula intunericul doar ca asa nu e bine . Intai trebuie sa iti accepti partile componente . Si aici e cinema nu topicul de psihologie . Nu sunt manual de specialitate 24 din 24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai sa acceptam ca ne da tarcoale, sa invatam edspre si sa ajungem sa controlam, nu?

 

eu vorbesc cu tot mai multa lume fascinanta de acest individ.

stau si ma gandesc totusi...ei uitandu-se ajung sa il simpatizze si sa ii gaseasca scuze, ba chiar laude.

Eu ma oripilez de la un episod la altul..cate sunt n stare sa se faca in numele banilor de pe rating.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

altii l-au adorat pe Stalin si pe Hitler . Crezi ca daca nu era Dexter oamenii nu isi gaseau personaje in care sa se refugieze?

 

E true . Un film poate avea efecte daunatoare pentru mintea umana .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai ales pentru pustii care efectiv m-au lasat fara cuvinte...cateva secunde bune.

 

si macar daca nu ar face-o constient...dar o fac mai mult decat constient.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa zic

 

cand eram mica zilnic ma uitam la thrillere si horror-uri si nu am omorat pe nimeni inca . dar am atras situatii periculoase din inconstientul meu ce a strans in atatia ani imagini din sutele de filme vazute

 

e drept .. la minti slabe poate starni agresivitate sau lipsa de etica

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de lucrurile murdare este bine sate tii deoparte..ca risti altfel sate murdaresti.

nu de alta ispita e mai dulce..pt ca si trufia ca poti controla totul la infinit e monumentala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×