Sari la conținut
Forum Roportal
tass

Magie alba sau magie neagra? (topic combinat)

Postări Recomandate

Stai linistit ca nu fac confuzii...Am vrut doar sa o cobor in rang pe piranda Y-leasca numind-o vrajitoare(ceea ce in fond si la urma urmei si este).

Sa ma explic...

Gradul de vrajitor/-oare este mult inferior gradului de mag, acesta din urma avind cunostinte mult mai numeroase(astrologie, alchimie, vrajitorie si alte "logii") fiind implicit mai puternic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Magie alba sau neagra?

Nu spun ca nu exista anumite persoane carora le place sa se joace cu focul.Nu neg existenta unor lucruri care sunt mai mult sau mai putin adevarate.

Dar personal mie imi place sa cred in magia bunului simt in cea a adevarului,in faptul ca exista lucruri care ar trebui lasate in pace,ne cercetate nezgindarite si mai cred in protectia divina a unui singur Dumnezeu creator

Omul este intr-o continua cautare de cunoastere si pt ca in general ne place sa ne complicam viata chiar si atunci cind nu trebuie alegem sa ne traim vietile in cel mai urit mod cu putinta cautind false adevaruri si ridicind idoli peste idoli

Sa nu fie prea tirziu cind cautarea noastra va lua sfirsit sa nu fim mult prea departe de adevar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau de Harry Potter :yes:

 

Magia tine doar de Harry Potter. :) :D

Nu exista magie alba, magie neagra :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Magia tine doar de Harry Potter. :D :flowers:

Nu exista magie alba, magie neagra :doh:

Sunt garnituri intregi de trenuri pline cu carti despre magie si ocultism care te asteapta. Poti incerca scrierile lui Levi de exemplu. Chiar si Biblia recunoaste existenta magiei albe si a magiei negre.

E usor sa nu stii nimic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a citit careva din voi alchimistul.. aia ar trebui sa raspunda la toate intrebarile din topicu asta

 

Mie, sincer va spun, imi place magia verde. Arata super si are si gust bun.

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie, sincer va spun, imi place magia verde. Arata super si are si gust bun.

;)

Nici magia roz bombom cu picatele nu rea deloc. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a citit careva din voi alchimistul.. aia ar trebui sa raspunda la toate intrebarile din topicu asta

 

 

Intai ar trebui sa scrie o carte . ;) :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

magie? normal k exista...sa admiri un apus de soare pe plaja alaturi de persoana iubita...e magic!! si referitor la pirandele astea care culeg ierburi noaptea si apoi vindeca toate bolile...ati fi uimiti sa aflati cati oameni apeleaza la ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor ! ..... Magia alba precum si cea neagra exista ! faptul ca unii pur si simplu nu cred asta nu inseamna ca nu exista (spuneti ca nu exista dar inanaite de un examen mergeti la biserica si va rugati. la ce naiba stie pt ca mintea voastra primara nu intelege lucrurile ce se petrec Dumnezeu exista credeti in el dar nimeni nu a confirmat existenta lui inafara de religie ..asta nu inseamna ca el nu EXISTA ).... ne uitam la filme la tv si stam toata ziua la chatuiala pe net... asta nu inseamna ca trebuie sa va bateti joc de topic ! ( aviz celor care au inceput cu mistoul cu magia roz bonbom etc ! ). Magia alba este practicata cel mai des de catre parapsihologi. (www.parapsiholog.ro) pe acest site va vetzi lamuri cat decat in ceea ce priveste exclusiv magia alba. de asemeni recomand o revista destul de reusita publicata de catre un foarte bun prieten de-al meu ( care este parapsiholog) -> www.elystar.ro .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×