Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O idee pentru nicole sa scape de inhibitii :huggles:

Ti-ai pus vreodata problema ,ca nu sunt inhibitii,temeri etc,ci pur si simplu dezgust fata de aceste "artificii" sexuale??? Nu cred ca sunt singura tipa care nu agreaza practicile astea(terminat pe fata,inghitit,bla bla)! Dimpotriva,tipele care accepta chestii de genul asta sunt f putine( de genul 10 din 100). Si chiar nu inteleg de ce as fi catalogata ca "inhibata"? Doar pt ca nu fac chestiile astea?? Sa fim serioase,e o tampenie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Recunosc ca desi imi face placere sa-i ofer iubitului meu sex oral,nu as accepta niciodata sa termine pe fata,in gura mea sau sa inghit. Mi se pare lipsa de respect sa pretinzi partenerei asa ceva. Daca iubitul meu are asemenea dorinte va trebui sa si le indeplineasca cu altcineva,pt ca eu nu voi accepta niciodata asa ceva.

 

Preferintele tale sint ale tale si nu are dreptul sa te blameze nimeni. Dar nici tu nu ai dreptul sa blamezi pe altii care fac ceea ce tu nu faci. Si nici sa incriminezi drept lipsit de respect, judecind din exterior si doar dupa un detaliu, fara sa stii cum sint oamenii aceia unul cu celalalt si fara sa intelegi perceptia lor.

 

Am vazut multe raspunsuri pe aici si... eu nu inteleg ce e asa scirbos la lichidele noastre sexuale. Asa cu ii gusti buzele, saliva, pielea, asa ii poti gusta si aceste lichide fara sa-ti fie scirba.

Am citit undeva ca multi oameni au senzatie de repulsie fara de sexul oral din cauza ca umezeala respectiva ii trimite, in subconstient, spre urina.

 

Imi dau seama ca pentru un barbat nu-i doar un moft chestiunea asta: unde ejaculeaza. Pentru ca fiecare zona a corpului iubitei, daca alege sa termine acolo, poate fi incintata si poate da alta nuanta senzatiei de multumire.

 

 

 

Ti-ai pus vreodata problema ,ca nu sunt inhibitii,temeri etc,ci pur si simplu dezgust fata de aceste "artificii" sexuale??? Nu cred ca sunt singura tipa care nu agreaza practicile astea(terminat pe fata,inghitit,bla bla)! Dimpotriva,tipele care accepta chestii de genul asta sunt f putine( de genul 10 din 100). Si chiar nu inteleg de ce as fi catalogata ca "inhibata"? Doar pt ca nu fac chestiile astea?? Sa fim serioase,e o tampenie!

 

Cele mai recente statistici arata altceva.

De ce sari ca arsa cind ti se spune ca ai putea fi inhibata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-e scarba sa-i fac sex oral,chiar pot spune ca-mi place! Daca nu era asa,nu faceam never pasul asta! Nu acelaşi lucru pot spune despre terminarea pe fata,gura,inghitit...chestiile astea imi provoaca repulsie,scarba. Si eu nu o vad ca pe o inhibitie peste care as putea trece. Pur si simplu nu pot accepta sa fac vreodata asa ceva,mi se intoarce stomacul pe dos doar gandindu-ma la asta! P.S1 . nu judec pe cei care fac ,e strict problema lor daca le plac chesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ti-ai pus vreodata problema ,ca nu sunt inhibitii,temeri etc,ci pur si simplu dezgust fata de aceste "artificii" sexuale??? Nu cred ca sunt singura tipa care nu agreaza practicile astea(terminat pe fata,inghitit,bla bla)! Dimpotriva,tipele care accepta chestii de genul asta sunt f putine( de genul 10 din 100). Si chiar nu inteleg de ce as fi catalogata ca "inhibata"? Doar pt ca nu fac chestiile astea?? Sa fim serioase,e o tampenie!

 

Cata precizie... ne arati si studiul care are rezultatele astea?!

 

Nu mi-e scarba sa-i fac sex oral,chiar pot spune ca-mi place! Daca nu era asa,nu faceam never pasul asta! Nu acelaşi lucru pot spune despre terminarea pe fata,gura,inghitit...chestiile astea imi provoaca repulsie,scarba. Si eu nu o vad ca pe o inhibitie peste care as putea trece. Pur si simplu nu pot accepta sa fac vreodata asa ceva,mi se intoarce stomacul pe dos doar gandindu-ma la asta!

 

Okeeei, am inteles.

Inainte sa faci oral ce ziceai? Am eu un feeling ca ziceai acelasi lucru.

 

 

Vreau si eu link cu statisticile alea. Nu ca m-ar influenta intr-un fel,dar ma indoiesc de veridicitatea lor.

 

Aa iaca... da-ne si tu link la studiile care zic contrariul.

 

LE: na, ce feeling am

Eu ma simt destul de inhibata de acest lucru(nu am facut niciodata chestia asta... va rog sa nu radeti de mine!). I-am sugerat ca inca nu sunt pregatita sa fac asta... dar imi este teama ca nu voi reusi sa trec peste aceasta inhibitie... pur si simplu pt mine asta e ceva... nou si ... tabu!!

 

NU POT SA FAC ASTA! cray.gif Pur si simplu sunt extrem de inhibata de acest lucru,imi este rusine, teama, sila, mi se pare ceva... dezgustator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cata precizie... ne arati si studiul care are rezultatele astea?!

 

 

 

Okeeei, am inteles.

Inainte sa faci oral ce ziceai? Am eu un feeling ca ziceai acelasi lucru.

 

 

 

 

Aa iaca... da-ne si tu link la studiile care zic contrariul.

@ darianna:stiu foarte bine ce ziceam inainte de sex oral:ca nu voi face never,e scarbos. Dar in privinta asta NEVER e...NEVER,,definitiv si irevocabil! Clar? Pur şi simplu nu as accepta sa fac asta pt nimic in lume,indiferdent daca iubitul m-as insela sau nu. De fapt,daca o va face din acest "motiv" poate sa se duca dracu definitiv din viata mea! Nu am nevoie de asemenea specimene,alaturi de mine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@ darianna:stiu foarte bine ce ziceam inainte de sex oral:ca nu voi face never,e scarbos. Dar in privinta asta NEVER e...NEVER,,definitiv si irevocabil! Clar? Pur şi simplu nu as accepta sa fac asta pt nimic in lume,indiferdent daca iubitul m-as insela sau nu. De fapt,daca o va face din acest "motiv" poate sa se duca dracu definitiv din viata mea! Nu am nevoie de asemenea specimene,alaturi de mine!

 

 

Odata ce ai zis o data never si totusi ai facut-o, iti scade credibilitatea cand zici iar never. Asta ca sa stii pe viitor, poate te ajuta cu ceva.

Si nu ma lua pe mine cu "clar?", te rog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Odata ce ai zis o data never si totusi ai facut-o, iti scade credibilitatea cand zici iar never. Asta ca sa stii pe viitor, poate te ajuta cu ceva.

Si nu ma lua pe mine cu "clar?", te rog.

Crezi ce vrei. Eu stiu foarte bine care-mi sunt limitele,ce pot accepta sau nu...asa ca nu are rost sa ma contrazic cu nimeni! Şi da,nu neg ca la fel spuneam acum 1 an despre sex oral,dar acum e TOTAL DIFERIT,E CU TOTUL ALTCEVA! am scris cu majuscule,poate asa se intelege ce vreau sa spun. Si cu asta,sa terminam balciul,ca n-am chef de povesti nemuritoare pe tema asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Şi da,nu neg ca la fel spuneam acum 1 an despre sex oral,dar acum e TOTAL DIFERIT,E CU TOTUL ALTCEVA! am scris cu majuscule,

la fel vei zice si peste 1 an despre ejacularea pe fata, etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×