Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

De ce va iubiti partenerul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:)

Asta e marea intrebare care dateaza inca de pe vremea filosofilor antici...De ce iubim pe cineva?

Si nu prea s-a gasit un raspuns universal valabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)

Asta e marea intrebare care dateaza inca de pe vremea filosofilor antici...De ce iubim pe cineva?

Si nu prea s-a gasit un raspuns universal valabil.

Pentru ca te atrage fizic, daca vorbim de iubirea dintre un barbat si o femeie si cum atractia fizica nu se explica...

 

Pentru restul de iubire ce ramane, eu l-as iubi pt ca ma intelege, ca ma rasfata, ca ma incalzeste si ma sustine si nu doar pt ca ma satisface fizic.

L-as iubi pt ca ma iubeste, daca se intrunesc restul de conditii si nici nu-s pretentioasa. Nu e ca si cand as cere castele in Spania :stars:

 

PS. Acum ca stau sa ma gandesc, niciodata nu i-am iubit pe cei care m-au atras fizic (chiar daca a fost reciproc). Poate pt ca baietii s-au multumit cu atat, fara sa mai incerce sa ajunga la sufletul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca pot ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu i'am facut o decalaratie de dragoste;))) sper sa va placa si voua:) bebika ma gandeam la toate motivele pentru care eu ti iubesc pi tini si tinand cont k esti la munka si ca ai treaba si ca pentru toate motivele nu mi'ar ajunge un mesaj ma gandeam sa ti le scriu asa cand ajungi acasa o s le citesti te iubesc pentru ca te iubescsi pentru ca ai o rabdare enorma cu mine si cu minte mea aiurita care uneori incepe sa regizeze filme mai ceva k S.F te iubesc deoarece pot dormi linistita cu tine si ca ma tii in bratze pana adormi..pentru ca dp incepi sa sforaisi'mi place k te gandilii luv u pt ca ma completezi si ma suferi asa cum sunt si pt k uneori ne zicem vrute si nevrute dar totusi scoti cei mai bun din mine si mai facut sa vad lumea altfel pentru ca sunt fericita langa tine si cand sunt trista esti singura persoana care ma poate face sa zambesc si pt k am ascultzi si esti atent la ce iti zik(sau asa pare)si te iubesc pentru ca ai reusit sa castigi din nou increderea mea si k imi zici uneori k iti e dor de mine si pt k ai simtul umorului si pt ca nu m'ai lasat sa imi iau tuta aia ieri si k te descurci in orice situatiesi k nu te'ai suparat cand te trezeam din somn sa iti pun intrebari mai mult sau mai putin importante si ca esti ultimu an la scoala si sunt mandra de asta si pt k mai barfim amandoi si k nu fumezi si nici nu bei peste masura si ca seara cand ma duci acasa astepti sa intru in scara si dupa pleci si ca te alintzi si pentru ca ma tii de mana si pentru ca imi spui cand simti ca ceva nu merge si pentru ca imi place sa te privesc cand dormi si pentru ca trec usor peste orice problema pt k esti acolo si ma sustiipt k ne'am plimbat cu barca si am fost la pescuitsi pt k imi recunosti deja parfumurilesi pt k iubesc sa fim amandoi si pentru ac ai ochii cei mai frumosi din lumesi pt k ma faci geloasa si pentru ca ai planuri de viitor cu mine si pentru ca te duci la poker si atunci simt niste emotzii ce nu pot fi explicate in cuvinte)si pt k stiu k indiferent de ce va fi vei fi un sotz bun si un tata minunat chiar daca ieri ai fi vrut sa ai dai una in kap la copilasu ala))))si te iubesc pt k nu intelegi knd NU e NU si insistisi pentru asta o sa merg cu tine duminika la muntesi te iubesc pentru ca nimeni nu e ca tine si daca crezi k te iubesc mai putin sa stii k te inseli chiar daca poate in ultimu timp nu prea ti'am zis ..te iubesc multtttttttt si poate ar mai fi alte sute de motive care momentan nu imi vin in minte e totusi dimineatzasi neuronu' meu se gandeste mai greu:P

 

sa imi spuneti si mie parerea voastra:P:)pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×