Sari la conținut
Forum Roportal
Alex8888

Va rog un mic ajutor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna..

Vreau sa va cer sfaturi pt un prieten care sa despartit de prietena lui acuma 2 sapt... si sufera enorm..

 

Povestea e urmatoarea..

Bogdan o cunostea de fosta lui prietena de circa 4 ani de zile ... El a mai avut o relatie cu ea timp de 1 an si ceva mai exact acuma 2 ani jumatate in urma.

Anul asta sau revazut in luna Septembrie la un chef si din acel moment au inceput o noua relatie...Totul a fost bine si frumos pana mai exact acuma 2 sapt in urma... cand trebuiau sa mearga inpreuna la ziua unei prietene de ai ei....

Inaite cu 3 zile de chef Ea sa schimbat brusc si fara nici un motiv ... adica nu mai il cauta asa des, nu mai vb de 4-5 ori pe zi la telefon doar cand el o cauta...(de vazut se vedeau cam odata la 2 sapt deoarece el era la facultate in cluj si Ea era din Bihor)... El m-ia spus toate astea si era ffffffff suparat deoarece El ia zis de la inceputu relatie ca daca cumva va aparea alta persoana sa nu se joace.... sa vina si sa ii spuna ca pana aici sa putut si nu mai merge...

Acuma sa revin la subiect... fata ne gasind un motiv anume ca sa scape de el in ziua aia ia bagat motivul urmator inaite cu 9 ore ca el sa ia trenu spre Oradea... Ca vine si fratelei ei la chef si ar fi bine sa nu afle inca famila ei ca ei sunt inpreuna.... (el in relatia anterioara cu ea , nu se intelegea nicicum cu mama fetei)....

El cand a auzit astea nu prea ia convenit dar findca a tinut enorm de mult la Ea a aceptat...dar in schimb ia spus sa se vada barem 2 ore ca avea un cadou pt ea (peste 2 zile fiind ziua ei)...si EA ia raspuns cu NU!!!!!!!

Din mometul ala Bogdan sufera enorm enorm nush daca a mancat de 4 ori in prima saptamna......

Si tot ma intreaba unele chesti la care Eu nu am putut sa ii dau un raspuns care sa il multumeasca.....

Una din intrebarile lui la care El astapta raspuns este:

Dece nu ia spus verde in fata ca pana aici a mers relatia....(el ii sigur ca la chefu ala ia a mers cu altcineva)

Dece vroia sa il pastreze si pe el?

Eu unu i-am raspuns ca asa sunt femeile... nu au simtul responsabilitati, i-am mai spus si vorba lui napoleon, dar tot nu la multumit...

El acuma a renuntat la ia...dar sufera Enorm Enorm...nush cum sa fac sa poata sa o scoata din suflet pe acea "Femeie"

Mai exact ce nu a inteles el ....dece vroia sa fie si cu El si cu ala care a mers la chef....

Va rog cateva sfaturi sa il trezesc pe omu asta la realitate .... sufera enorm....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
El ia zis de la inceputu relatie ca daca cumva va aparea alta persoana sa nu se joace.... sa vina si sa ii spuna ca pana aici sa putut si nu mai merge...

sunt putine fete care fac acest lucru

multe te lasa balta si dispar din viata ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dece nu ia spus verde in fata ca pana aici a mers relatia....(el ii sigur ca la chefu ala ia a mers cu altcineva)

Dece vroia sa il pastreze si pe el?

....dece vroia sa fie si cu El si cu ala care a mers la chef....

 

De curva.

 

Soiul asta n-are leac, pana nu se rup cat le trebuie nu se opresc. S-a intamplat ca nu s-a oprit la el. Si mai bine i-a facut.

Sa-si gaseasca alta prietena si sa nu mai iubeasca pe niciuna care nu merita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Relatiile la distanta sunt intotdeauna riscante. Daca nu exista incredere 100%, nu functioneaza. Si devreme ce nu exista incredere... asta e. Poti cel mult sa ii explici ca o relatie de lunga durata implica mai mult decat intalniri ocazionale si vorbit de la distanta, si ca ar fi facut un efort inutil continuand asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De curva.

 

Soiul asta n-are leac, pana nu se rup cat le trebuie nu se opresc. S-a intamplat ca nu s-a oprit la el. Si mai bine i-a facut.

Sa-si gaseasca alta prietena si sa nu mai iubeasca pe niciuna care nu merita.

 

DA eu i-am spus ca ii o carpa de care trebuie sa scape urgent... si asa l-am determinta sa rupa tot inaite de ziua ei...

A inceput taratura sa ii planga la telefon , si ia mai spus ca nu va uita nici odata ce ia facut..Nu se astepta sa ii zica ca nu mai au ce vorbi chiar inaite cu 6 ore de ziua ei....

Numa el sufera deoarece a investit mult sentiment si a facut multe sacrifici pt ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As putea sa fac teoria taraturii care a vrut sa fie jmechera si a dat peste un necioplit care si-a bagat p*la-n personalitatea ei, a sters cu ea pe jos, a strivit-o ca pe un gandac plin cu bale, s-a c*cat in sufletul ei si saraca, dupa ce a suportat toate astea jmechera tot n-a ajuns, doar taratura, asa ca a jurat razbunare pe oricine ii iese in cale. Dar nu fac teoria asta. Cunosc specimene, sunt printre noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca prima data nu a mers....

 

solutia este sa-l scoti cat mai des din casa, poate sa se intalneasca cu altcineva.

 

Explicatiile pt ce si de ce, oricum nu ajuta cu nimic. Pur si simplu asa sunt unele persoane...

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×