Sari la conținut
Forum Roportal
Moise

Hyundai

Postări Recomandate

Salut. In curand - sper ca vinerea viitoare - o sa devin posesor de hyundai, modelul accent 1.3i+. Din ce stiu are destule pe el, dar vreau sa cunosc pareri ale celor care deja au asa ceva. Nu neaparat cu motor de 1.3. Ma intereseaza cum se comporta la drum, cum e consumul -ca nu e chiar cum scrie in cartea lui stiu deja- , cum e serviceul, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut. In curand - sper ca vinerea viitoare - o sa devin posesor de hyundai, modelul accent 1.3i+. Din ce stiu are destule pe el, dar vreau sa cunosc pareri ale celor care deja au asa ceva. Nu neaparat cu motor de 1.3. Ma intereseaza cum se comporta la drum, cum e consumul -ca nu e chiar cum scrie in cartea lui stiu deja- , cum e serviceul, etc.

Am din 5 mai Hyundai accent. Masina are un comportament vioi, este foarte confortabila pentru clasa ei si de cind o am n-am avut probleme de nici un fel. Dupa ce te obisnuiesti cu ea da dependenta!!! Are directie asistata si ABS, stabila, incapatoare. Consumul depinde de cum conduci. Poti sa mergi economic, la drum lung consuma cam 6-6.2, dar daca o "intepi" consumul poate creste simtitor. Un avantaj mare este ca nu are tapiterie pe usi, acestea fiind captusite doar cu plastic, se intretin foarte usor mai ales in perioada cu praf si mizerie.

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×