Sari la conținut
Forum Roportal
camio

inrosirea fetei

Postări Recomandate

In situatii stresante sau de caldura ma inrosesc la fata f. rau. Nu mi-am facut probleme pana au inceput sa-mi apara pete rosii pe gat si decolteu in acelasi timp. Nu stiu daca este firesc sau ar trebui sa fac un control amanuntit. Exista vreun tratament ? Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este deloc firesc Cami si sigur ca trebuie sa faci niste investigatii. Tratamente exista, desigur, dar ele se stabilesc in functie de cauza care duce la aceste manifestari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

camio si mie mi se intampla exact la fel.in plus vara la mare ..knd sunt caldurile alea maaaaari ..ma umplu de pete rosii .exista tratament .tre sa fac niste injectii antialergice periodic ..adika de vreo 2-3 ori pe saptamana .sunt kam scumpe .500.000 pe saptamana .yo am facut o perioada dar am oprit tratamentul si au aparut din nou .o sa'l reiau curand

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

blushing/flushing=inrosire a pielli (fetei mai ales) ca urmare a unor stimuli gen stres/caldura e o problema cu care se lupta foarte multe persoane

Uita-te pe http://www.rosacea.org daca cumva te incadrezi in simptome....

Cel mai bine ar fi sa te consulte un dermatolog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In situatii stresante sau de caldura ma inrosesc la fata f. rau. Nu mi-am facut probleme pana au inceput sa-mi apara pete rosii pe gat si decolteu in acelasi timp. Nu stiu daca este firesc sau ar trebui sa fac un control amanuntit. Exista vreun tratament ? Multumesc anticipat.

:P Buna

Numele meu este Marinela si am aceeasi poroblema cu a ta.Te-as ruga sa-mi spui si mie daca ai reusit sa afli mai multe despre aceasta"boala" a noastra si daca reusesti sa o tii sub control in vreun fel.Iti multumesc oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am aceeasi problema ... daca ma enervez ma inrosesc si pe gat si pe fata ... Nu se intampla de fiecare data ...doar daca ma supar foarte tare :P Nu am fost la contronl ... este ceva normal ca la fiecare emotie sa ma inrosesc putin ... doar la nervii ma patez si pe gat :focus: :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e doar la nervi, trece cu hidroxizin. :P

 

Serios acum, un consult alergologic nu strica, dar de multe ori acele pete/umflaturi (depinde de individ) sunt cauzate de stres, iar tratamentul poate fi prescris de medicul de familie sau de psihiatru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am ,,problema'' asta si nici un medic nu mi-a spus ca ar fi o alergie...pur si simplu e pielea mai sensibila.Nu am facut nici un tratament si nici nu as face...era mai greu cand trebuia sa spun cate o minciunica,ca se prindeau parintii...altfel , nu vad nici o problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am ,,problema'' asta si nici un medic nu mi-a spus ca ar fi o alergie...pur si simplu e pielea mai sensibila.Nu am facut nici un tratament si nici nu as face...era mai greu cand trebuia sa spun cate o minciunica,ca se prindeau parintii...altfel , nu vad nici o problema.

:flowers: .... nici eu nu pot sa mint din aceeasi cauza ! ma fac rosie ca racul si ma incalzesc ... sau la emotie este cam la fel senzatia :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×