Sari la conținut
Forum Roportal
Vizitator Guest_hbitel_*

Iubirea ... tristete

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vizitator Guest_hbitel_*

Buna seara! Sunt indragostita de mai bine de 3 ani si jumatate de un baiat. Relatia noastra nu este deloc numai lapte si miere. Desi suntem de atata vreme impreuna, nu locuim in aceeasi casa, nu avem de gand. Ne-am cunoscut reciproc familiile, ne-au placut, dar el nu vrea casatorie, copil etc. Se poarta frumos cu mine, dar suntem mai mult unul fara altul. Ciudat este ca, dupa un week-end in care stam non-stop impreuna, facem tot ce face un cuplu normal (cumparaturi, gatit, mancat, dormit sau mergem la munte, mare etc), iar dupa ce mergem fiecare la casa lui, incep mesajele din partea lui prin care imi spune ca ma uraste, desi in week-end era si imi spunea cat e de fericit.

 

Initial, am crezut ca ii e teama sa afirme ca de fapt el ma vrea in viata lui, dar nu e asa. Dupa un asemenea wk, cateva zile nu imi mai vorbeste, nu-mi raspunde nici la apelul telefonic, nici la sms. Apoi, isi revine, ma suna si suntem iar fericiti pentru cateva ore sau zile. Depinde.

 

Eu nu mai stiu ce sa simt. Il iubesc f mult si nu pot renunta la el, dar nu mai rezist psihic. Eram o fire vesela, am devenit pesimista si fara chef de nimic, pentru ca asa e el, nu-i place sa se distreze. Si, totusi, nu pot renunta la el.

 

Care e de fapt adevarul? Ma iubeste sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna seara! Sunt indragostita de mai bine de 3 ani si jumatate de un baiat. Relatia noastra nu este deloc numai lapte si miere. Desi suntem de atata vreme impreuna, nu locuim in aceeasi casa, nu avem de gand. Ne-am cunoscut reciproc familiile, ne-au placut, dar el nu vrea casatorie, copil etc. Se poarta frumos cu mine, dar suntem mai mult unul fara altul. Ciudat este ca, dupa un week-end in care stam non-stop impreuna, facem tot ce face un cuplu normal (cumparaturi, gatit, mancat, dormit sau mergem la munte, mare etc), iar dupa ce mergem fiecare la casa lui, incep mesajele din partea lui prin care imi spune ca ma uraste, desi in week-end era si imi spunea cat e de fericit.

 

Initial, am crezut ca ii e teama sa afirme ca de fapt el ma vrea in viata lui, dar nu e asa. Dupa un asemenea wk, cateva zile nu imi mai vorbeste, nu-mi raspunde nici la apelul telefonic, nici la sms. Apoi, isi revine, ma suna si suntem iar fericiti pentru cateva ore sau zile. Depinde.

 

Eu nu mai stiu ce sa simt. Il iubesc f mult si nu pot renunta la el, dar nu mai rezist psihic. Eram o fire vesela, am devenit pesimista si fara chef de nimic, pentru ca asa e el, nu-i place sa se distreze. Si, totusi, nu pot renunta la el.

 

Care e de fapt adevarul? Ma iubeste sau nu?

Spui ca esti indragostita de 3 ani si jumatate, dar relatia voastra de cat timp exista ? Oricum, ar trebui sa te gandesti in primul rand la persoana ta si sa evaluezi cum erai inainte ca persoana si cum esti in prezent, adica cum te-a influentat "relatia" asta. Dar dupa spusele tale se pare ca intr-un mod negativ. Ajungand la o asemenea concluzie (desigur daca realizezi ca nu iese nimic bun) ar trebui din acest punct sa te gandesti spre viitor, cum vei ajunge tu daca veti continua in acelasi ritm. Dupa parerea mea proprie si personala nu vad nici un viitor in relatia asta, fiind realist si luand in considerare doar informatiile care le-ai prezentat. Daca cauti un raspuns transant la intrebarea ta finala, eu inclin catre "NU" si mai bine mergi mai departe. Toate cele bune si sa fi iubita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Trebuie sa privesti lucrurile din perspectiva: ce vreau eu? cum eram inainte sa il cunosc si cum sunt acum?

 

Cat despre partea in care ai vorbit despre felul in care priveste el ideea de familie este destl de posibil sa mai fie nevoie sa mai lucreze la partea cu acceptarea rolului de barbat.

 

La intrebarea ta "ma iubeste sau nu?" nu am un raspuns pentru ca tu vorbesti in numele lui si nu stiu ce are si el de spus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×