Sari la conținut
Forum Roportal
AnubisAnubis

Despre Dumnezeu si Creatia Sa

Postări Recomandate

1. Muladhara nu este sediul energiei sexuale ci vitale ,Centrul energiei sexuale este Swadistana(al doilea de jos in sus)

 

2. Nimeni din tantrism (nici de dreapta nici de stanga) nu a spus o asemenea bazaconie cum ca Centrul Muladhara ar fi una cu Kundalini.

 

3. Energia Kundalini nu a fost exploatata ptr prima data dupa standardele corecte de catre daoisti, ci de yohini, deoarece daoisti au aparut cu mult dupa . Aceasta yoga numita Kundalini -Yoga are o vechime extrem de mare.

 

4. Sistemul tantric este cel mai avansat sistem si potrivit timpului nostru , deoarece acum energia sexuala e risipita haotic de aproape oricine, iar acest sistem ne invata cum prin aceasta energie sexuala putem ascensiona direct catre Dumnezeu Tatal. Este vorba de transmutarea si sublimarea acestei energii fizice (sperma, in cazul barbatilor si fluidele seminale in cazul femeilor ce acestea le "descarca" la orgasm) in energie subtila si apoi aceasta este rafinata prin procesul numit "sublimare" catre centrii superiori de forta.Prin aceasta se atinge rapid anumite calitati pe care in mod obisnuit nu le ai decat in potentialitate.Este o cale extrem de rapida, dar si plina de riscuri.Cine este initiat in aceasta controleaza acest plan deci inclusiv materia.

1. Pune si energia sexuala in Muladara! Svaddistana este un centru energetic format mai tarziu fata de ceilalti centri!

2. La punctul 2 ai dat dovada de prea mult zel si ai inteles aiurea:)) Am spus Energia Sexuala este promovata ca si Energie Kundalini in tantrism si aici nu ai cu ce sa ma constrazici!

3. Mai studiaza Daoismul!

4. Forta generativa la barbati devine sperma, iar la femei ovule! Ca genereaza viata! de aia se numeste forta generativa(kundalini)... si nu fluide... Prin sex se face un schimb masiv de energie, ceea ce il face o cale buna pentru vampirism! Daca ai fost atent la viata multor alchimisti poate ai observat ca unii nu prea se indeletnicesc cu ale sexului fie el tantric sau mai stiu eu ce! Nemurirea este strans legata de abstinenta! Nu am auzit de maestrii nemuritori care practica sexul de oricare ar fi el!

Iar in alte detalii nu are rost sa intram! Ai spus si tuh ca este destul de riscanta!

 

Cat despre psalm... poti face o legatura intre el si subiectul postarilor! Era ca o sustinere a ceea ce ai spus!

Cauta o biblie ortodoxa tiparita si uitate in ea dupa psalmul asta!

 

 

 

Eu iti spun cizeleazate si masoarati zelul! Privestete din exterior "maestre alchimist"!

Editat de Elias Artistul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici nu te-ai obosit sa citesti acel fragment!

Stiinta rationala a ajuns pana la urma si ea la ideea din acel mic fragment!...

1.Stiinta este EXCLUSIV rationala.

2."Vocea" aia putea sa spuna orice. Tot halucinatie in care se brodeaza ideile deja avute si i se nazare cite o rezultanta este

 

Sinteti mareti! Energie! Ce cuvint atotcuprinzator! Cum o constatati, masurati, cum ii observati variatiile? Energia e o stare a materiei. E fizica. Poate fi observata si masurata. Ca e cinetica, potentiala, electrica, magnetica ,atomica, cuantica, exista si poate fi observata si masurata, poate fi descrisa de ecuatii. Voi despre ce enrgii ...inefabile si care eludeaza observatia si masurarea vorbiti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi despre ce enrgii ...inefabile si care eludeaza observatia si masurarea vorbiti?

De ce nu observi mai atent? Este o energie cat se poate de concreta, energia delirului mistic... este produsa de materia din care e alcatuit creierul si poate fi usor cuantificata de catre psihiatri! Aceasta energie este atoatecuprizatoare, prin ea se poate interpreta si explica orice, are doar doua neajunsuri; nu respecta nicio logica si nu este deloc compatibila cu realitatea :flowers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Pune si energia sexuala in Muladara! Svaddistana este un centru energetic format mai tarziu fata de ceilalti centri!

2. La punctul 2 ai dat dovada de prea mult zel si ai inteles aiurea:)) Am spus Energia Sexuala este promovata ca si Energie Kundalini in tantrism si aici nu ai cu ce sa ma constrazici!

3. Mai studiaza Daoismul!

4. Forta generativa la barbati devine sperma, iar la femei ovule! Ca genereaza viata! de aia se numeste forta generativa(kundalini)... si nu fluide... Prin sex se face un schimb masiv de energie, ceea ce il face o cale buna pentru vampirism! Daca ai fost atent la viata multor alchimisti poate ai observat ca unii nu prea se indeletnicesc cu ale sexului fie el tantric sau mai stiu eu ce! Nemurirea este strans legata de abstinenta! Nu am auzit de maestrii nemuritori care practica sexul de oricare ar fi el!

Iar in alte detalii nu are rost sa intram! Ai spus si tuh ca este destul de riscanta!

 

Cat despre psalm... poti face o legatura intre el si subiectul postarilor! Era ca o sustinere a ceea ce ai spus!

Cauta o biblie ortodoxa tiparita si uitate in ea dupa psalmul asta!

 

 

 

Eu iti spun cizeleazate si masoarati zelul! Privestete din exterior "maestre alchimist"!

 

 

1. Domnul "artist"...cum emanatia are loc de sus in jos , prin condensare, Swadistana a aparut primul, iar prin continuarea condensarii energiilor sale a dat nastere ;la Muladhara, asa ca va rugam insistent sa studiati cu mai mult zel si sa nu mai spuneti baliverne.

 

2. Energia Kundalini nu este comfundatta niciodata in tantrism cu energia sexuala asa ca mai studiaza Visnana-Bairava-Tantra, care e un text de baza ...si as mai putea sa-ti dau 100...

 

3, Daoismul a aparut dupa, asa cum am spus...asa ca mai studiaza tu ....Vedele (care-s cu mult mai vechi)

 

4.Taticu...tu te auzi ce spui: "Forta generativa la barbati devine sperma, iar la femei ovule! Ca genereaza viata! de aia se numeste forta generativa(kundalini)... si nu fluide"....iarasi comfunzi sperma cu Kundalini care e o energie subtila....varza adica....

 

Iar mai jos faci urmatoarea aberatie: "Prin sex se face un schimb masiv de energie, ceea ce il face o cale buna pentru vampirism"...cale buna pentru vampirism...hai sa fim seriosi, asta dovedeste ca , chiar nu ai citit nimic de Tantra...daca vrei te-nvat.(asta ca sa nu te mai gandesti cu frica la prosti gen "furare de energie"...deoarece asta nu are de-a face cu tantrismul....poate cu vrajitoria.

 

Daca ai fi citit cu atentie , alchimie...ai fi intalnit aproape toti alchimistii, dand dovada dupa ingurgitarea elixirului de o energie sexuala iesita din comun...citeste "ciliani", sa vezi ce dragoste faceau dupa...asa ca...sa nu ne calugarim de tot....si sa ne frustram in pasivitate.

 

Cat despre "zelul " meu....el arata multe.(cunostiinte binenteles)

 

Uite ceva mai jos ca sa te ilumineze putin in Tantra:

 

1. O iubire intensă, profundă şi fără măsură, ce este dublată de aspiraţii erotice puternice şi durabile, acceptă transformarea şi variaţiile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde cum este promovata in strainatate!

Pai asta-i baiu... ca nu-i promovat deloc... nici macar dpdv literar

 

 

Iar Sotirios Crotos se pare ca mai este atestat de vreo cateva surse istorice!

ai vreun link ceva? Orice altceva in afara de carte?

 

 

 

Ai citit Pistis Sophia? Iar daca da ce parere ai despre ea?...

Nu! Dar din ce am citit pe Wikipedia suna a fi ceva interesant....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sefia este un element uman . Nu exista sefie in plan spiritual .( asta daca ar fi sa o luam pe baza afirmatiei ca eu m-am dovedit mai religioasa decat tine )

 

 

 

Ma refeream ca tu nevand constiinta si fiind propria ta stare cred ca ai fi capabil de orice in relatiile umane . ( din punctul zero al furiei si amplificata )

 

Si cum la tine nu ar fi un element divin in ecuatie ghici ce iese !

domnisoara,instigi la violenta si la neascultare de Dumnezeu.

ce e,grav?

renunta la ceea ce nu esti tu,si atunci vei fi in armonie cu tine insati.

Dumnezeu e bun,dar nu se lasa ingropat precum piinea de catre catei.

 

 

 

Dumnezeu,inainte de toate,ca sa ne arate creatia Lui,trebuie respectat,altfel,"o luam" razna incetisoooor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce-i amuzant? Ca-mi dai citate MISA!:o:) Care in principal sunt niste libidinosi! Care intretin ritualuri sexuale in biserica si iau tot felul de afrodisiace si droguri in cadrul orgiilor lor! Stii ce inseamna sa ai mai multi parteneri? Dereglare, dezechilibrare! Macar daca imi dadeai un citat tantric, trebuia sa fie unul indian, nu romanesc! La indieni exista posibilitatea unei practici tantrice corecte!Exista, nu inseamna ca si nemeresti neaparat! Gen partener pe viata,etc!

Felicitari!

Si apropo pe tine nu te intereseaza ce scriu eu ci doar cum sa faci in asa fel sa ma contrazici! Esti rationalist si interpretezi fiecare lucru mai intei rational!

Asa ca imi cer scuze pentru tulburarile ce ti le-am adus!

Am sa continui pe partea alchimica cu propriile mele informatii fara sa ama ating de postarile tale!

Iti urez sa te eliberezi de Ignoranta!

Toate cele bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Lupini,citeste semnatura mea.Exprima tocmai ceea ce ai spus tu aici.

Editat de Johnny Paco
editat citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×