Sari la conținut
Forum Roportal
AnubisAnubis

Despre Dumnezeu si Creatia Sa

Postări Recomandate

Daca il tratezi ca sef si imi spui ca il promovezi ca el e seful ai cam dat-o in altele . fanatism religios

dovezile se cer . totul e intr-o lege atractiei . nu iti pica din cer ca esti tu frumos

He is the boss - e mai mult ca o metafora!

NU E O PERSOANA! STII E UN CITAT CARE L-AM DAT ACUM CATEVA POSTARI! CITESTEL CU ATENTIE!

Si nu dau doi bani pe religie! Dupa mine la-si nume Dao, sau Da.Ksha, ori INTREGUL! ceva mai scurt!

Folosesc termenul de Dumnezeu ca sa ma fac inteles tuturor!

Asemuind-ul cu o persoana ai fost mai religioasa ca mine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In viziunea ta ta tu esti propriul tau zeu . :flowers: Sa ne fereasca cineva de furia zeilor !

O vreme sint. Eu sint dumnezeu, in mintea mea exista tot....ce cunosc. Aflu si aflu si aflu. De cind ma nasc pina cind mor. Si atunci moare si dumnezeu. Punct. Fara nici o furie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sefia este un element uman . Nu exista sefie in plan spiritual .( asta daca ar fi sa o luam pe baza afirmatiei ca eu m-am dovedit mai religioasa decat tine )

 

O vreme sint. Eu sint dumnezeu, in mintea mea exista tot....ce cunosc. Aflu si aflu si aflu. De cind ma nasc pina cind mor. Si atunci moare si dumnezeu. Punct. Fara nici o furie.

 

Ma refeream ca tu nevand constiinta si fiind propria ta stare cred ca ai fi capabil de orice in relatiile umane . ( din punctul zero al furiei si amplificata )

 

Si cum la tine nu ar fi un element divin in ecuatie ghici ce iese !

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La randul tau esti o parte din El, iar El te contine si te sustine! El este viata!

 

"[...]s-a oprit şi o voce i-a spus:

Dumnezeu Tatăl nu este un bătr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Histrion tura asta nu ai inteles unde am batut fierul cat a fost cald

 

On topic : liberul arbitru iti da voie sa stabilesti contacte cu cine vrei tu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Halucinatie obisnuita si care poate fi usor creata si repetata de cite ori vrei , experimental, cu "God's Helmet".

 

Nici nu te-ai obosit sa citesti acel fragment!

Stiinta rationala a ajuns pana la urma si ea la ideea din acel mic fragment!...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Jurnalul Doctorului Sotirios Crotos

E faina cartea, si mie mi-a placut cand am citit-o. :flowers: Trebuie sa intelegi totusi ca este o opera fictiva nu un jurnal real. Daca ar fi fost ceva real, n-ai fi gasit pe net doar rezultate de site-uri romanesti cand ai fi cautat pe google "Sotirios Crotos".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sefia este un element uman . Nu exista sefie in plan spiritual .( asta daca ar fi sa o luam pe baza afirmatiei ca eu m-am dovedit mai religioasa decat tine )

Chestia cu religioasa nu avea de a face cu sefia! Ci cu El ca si Persoana! Doar din pct religios- bisericos exista Dumnezeu ca si persoana!

Aici nu am incerc decat sa ma fac inteles legat de ce afirmasem mai devreme! Nu incerc sa te contrazic sau mai stiu eu ce!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Crede-ma ca toti am citit ce scrie acolo . Ca nu iti ofer raspunsul asteptat asta nu ma face ca nu am citit ce ai spus ;)

 

Unii care cred in Dumnezeu au un stil de a devaloriza interlocutorul . Intelepciunea de a sustine ceva divin e o sarcina dificila :P

 

Chestia cu religioasa nu avea de a face cu sefia! Ci cu El ca si Persoana! Doar din pct religios- bisericos exista Dumnezeu ca si persoana!

Aici nu am incerc decat sa ma fac inteles legat de ce afirmasem mai devreme! Nu incerc sa te contrazic sau mai stiu eu ce!

 

Deci daca il mai faci sef pe Dumnezeu te asteapta :flowers:

 

Toti ce cred in Dumnezeu ar putea spune de parti integrante sau de prietenie . Sau de partea cu Tatal dar de obicei partea aia este exagerata .. pentru ca figura parentala e dusa la extrem .

 

 

Intr-un mod simplu ce ai spus tu s-ar putea denumi scanteia divina :lol:

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E faina cartea, si mie mi-a placut cand am citit-o. :flowers: Trebuie sa intelegi totusi ca este o opera fictiva nu un jurnal real. Daca ar fi fost ceva real, n-ai fi gasit pe net doar rezultate de site-uri romanesti cand ai fi cautat pe google "Sotirios Crotos".

Ce este drept are anumite parti care nu suna deloc a jurnal!

Depinde cum este promovata in strainatate!

Eu am dat doar un citat datorita faptului ca mi s-a parut destul de bine exprimat mesajul!

 

Cat despre carte si daca manuscrisul exista cu adevarat nu ma exprim! Desi se spune ca exista!

Iar Sotirios Crotos se pare ca mai este atestat de vreo cateva surse istorice!

Ca informatie prezentata mi se pare foarte ok! Chiar ca si lectura pentru copii!

 

Daca tot este vorba despre carti!

Ai citit Pistis Sophia? Iar daca da ce parere ai despre ea?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×