Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O sa incerc sa va explic pe scurt problema mea.

 

Acum 8 luni m-am despartit de persoana la care am tinut cel mai mult pana acum. Decizia a fost a mea, desi am luat-o cu lacrimi in ochi nu imi pare rau pentru ca acea relatie incepuse sa imi aduca mai mult rau decat bine.

 

De atunci nu am mai intalnit pe nimeni care sa imi provoace acei 'fluturi in stomac' pana acum o luna. Defapt mai exact ea m-a gasit pe mine si nu eu pe ea. Ea a facut 'primii 10 pasi' in a ne cunoaste. Ne intelegem extraordinar si pot spune ca sunt momente in care pur si simplu o ador. Este foarte......este foarte asa cum imi doresc eu :spiteful:

Pana aici lucrurile par ok DAR (pentru ca intotdeauna exista un DAR!) situatia este putin bizara. Ea a fost indragostita de varul meu (mentionez faptul ca eu vb destul de rar cu el desi suntem si vecini, pur si simplu avem vieti diferite, prieteni diferiti etc.). Revin la subiect, ea a fost indragostita de el, iar el a profitat la maxim de lucrul asta. Ea si-a inceput viata sexuala cu el, iar apoi el i-a spus ca doar asta a vrut si ca e libera sa faca ce vrea. Ideea e ca el e constient de slabiciunea ei fata de el si ori de cate ori lui ii vine a f*** reuseste sa o abureasca din nou, si apoi iar ii spune sa plece si tot asa a fost timp de un an pana ce m-a cunoscut pe mine. De atunci lucrurile astea nu se mai intampla.

 

Daca as asculta inima as spune ca este o fata de nota 10, doar ca pur si simplu a inghitit multe minciuni frumoase si a picat in capcana, si mai stiu ca nu e singura. La varsta ei se intampla destul de des (are 18 ani iar eu 21)

Daca as asculta ratiunea as spune ca va mai pica in plasa la un moment dat asta in primul rand, si in al doilea rand este varul meu la mijloc.

 

 

Ce credeti ca e bine sa fac? Este foarte fustrant ca dupa luni de zile, sa intalnesti o persoana cu care chiar crezi ca te potrivesti... si situatia sa nu te lase sa mergi mai departe....

Editat de catalin_andrei20

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum, daca a intervenit si inima, poti sa-ti iei adio de la ratiune . :spiteful:

Ce-ai de pierdut? Mergi mai departe cu fata.

 

 

si eu cred ca 'inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste', tocmai de aia vreau sa aud pareri ale unor oameni ce vad problema la rece...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, ca sa citez un text cinic, cea mai usor de f....e fosta iubita....

e alegerea ta ce faci mai departe, insa daca fata e indragostita de tine si te iubeste, oricine altcineva (var sau nu)va bate in van la usa ei. Asa ca vezi sentimentele ei pentru tine.

In al doilea rind, rudele nu ti le alegi singur, dar iubita si partenera de viata da.

Asa ca nu lasa fantoma rubedeniei sa iti strice sansa dragostei; poti sa o faci si singur singurel daca e cazul si nu cred ca ai vrea sa regreti mai apoi ca ai renuntat la iubirea ta ca sa fie linistit varul tau et family company.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda, ca sa citez un text cinic, cea mai usor de f....e fosta iubita....

e alegerea ta ce faci mai departe, insa daca fata e indragostita de tine si te iubeste, oricine altcineva (var sau nu)va bate in van la usa ei. Asa ca vezi sentimentele ei pentru tine.

In al doilea rind, rudele nu ti le alegi singur, dar iubita si partenera de viata da.

Asa ca nu lasa fantoma rubedeniei sa iti strice sansa dragostei; poti sa o faci si singur singurel daca e cazul si nu cred ca ai vrea sa regreti mai apoi ca ai renuntat la iubirea ta ca sa fie linistit varul tau et family company.

 

 

 

Aici estee partea cea mai grea. Nu pot sa fiu sigur de sentimentele ei. O cunosc de prea putin timp. Nu e nimic pe care sa ma pot baza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa-ti dai fetei o sansa. Pina la urma lumea se mai schimba, se maturizeaza, isi vad si inteleg greselile trecutului. Acum nu poti spune cu certitudine ca nu mai da fuga la var, da poate a inteles si fata ca e doar o jucarie in miinile lui si chiar vrea sa intoarca pagina, sa fie cu tine si atit. E usor sa judeci pe cineva pentru trecutul lor. Dar poate trecutul a ramas in trecut si fata se uita-n viitor. Daca chiar iti place fata, incearca. Daca se mai duce pe la var, ii dai papuceii. Dar asta-i parerea mea, tu faci cum crezi ca-i mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa de mult conteaza pentru tine o amarata de p***a f***ta ? Cui dracu' ii pasa ? Nu-i da alta gaura, tot acolo ti-o bagi si tu, daca ti-e scarba de var-tu foloseste un prezervativ.

Nu-i mai cauta atatea scuze, ca a inghitit minciuni frumoase si nu-stiu-ce. O fi inghitit, dar nu minciuni frumoase. Ce-ti pasa tie ? Chiar nu conteaza.

Te pomenesti ca vrei sa te insori de la 21 de ani. Ai face greseala vietii tale.

Pustiule, renunta la pretentiile de exclusivitate asupra p***ei vreuneia, vei trai mult mai fericit. Plus ca vei avea si exclusivitatea aia, daca vrea ea. Vezi ca pe tine nu te pune nimeni sa fii fidel, asa ca nu te lamenta ca tu nu mai ai pe nimeni pe langa - fa-ti, pentru atunci cand vei fi singur. Depinde ce fel de om esti si ce vrei si ce gandesti. Dar cu fidelitatea, ti-am zis, forget about it. Exact, sfatul meu e simplu: stai cu ea, trage-i-o, si tu si cine o mai vrea ea, bucura-te de ea si lasa dracu' prostiile cu "love". Dragostea apare in timp, sau nu. Sa inteleg ca te deranjeaza faptul ca momentan nu faci laba si ca ai cu cine merge la petreceri sau la plimbari ? A, nu te deranjeaza, ba iti mai si place... Ma gandeam io...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este sa continui traditia din familie . O iei ,stai cu ea o perioada pana pica la pat ,apoi iti vezi de treaba. Dupa parerea mea este o fata usuratica care ar pica usor oricui ! Eu am facut prostia sa ma indragostesc de una asa si crede-ma ,e cel mai tampit lucru posibil ,e masochism . Dar oricum ,alegerea e numai a ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×