Sari la conținut
Forum Roportal
Weezy

Vreau sa fac masa musculara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sall

Am 14 ani sunt slabut a-si putea spune si cam scund 1,55-1,60(nu stiu sigur). As vrea sa pun pe mn si sa ma si inalt putin. Ati putea sami ziceti niste exerciti fizice care sami stimuleze:antebratele, abdomenul, bicepsi, tricepsi etc . ( EX: Flotari pt piept)

Si daca se poate ceva sa ma inalt ...?! sa consum multe lactate?! carne ?

 

 

Plz help! Ms anticipat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca sa te apuci de sala esti un pic prea mic mai ateapta si tu 2 ani.Daca vrei sa te inalti si sa pui si ceva muschi apucate de sport de orice fel si mai apoi poti sa mergi pe la sala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia treci la taiat lemne cu toporul si ferestraul manual in padure de dimineata pana seara sa vezi ce musculatura-ti sculpteaza si n-ai nevoie de specialitati din oras, ajunge slanina

cu pita si cate 2 pahare de tuica pentru succes deplin :yahoo: stii cum s-a antrenat Arnold

Schwartzenegger??? intorcea si ridica roti imense de cascaval :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa pun pe mn si sa ma si inalt putin. Ati putea sami ziceti niste exerciti fizice care sami stimuleze:antebratele, abdomenul, bicepsi, tricepsi etc . ( EX: Flotari pt piept)

Si daca se poate ceva sa ma inalt ...?! sa consum multe lactate?! carne ?

 

Daca ai sa faci masa musculara, n-ai sa mai cresti in inaltime ;) ai sa ramai pitic! Asa ca apuca-te mataluta de vreun sport care sa-ti favorizeze cresterea, de ex. volei sau baschet. Apoi te ocupi si de muschi, dar fara sa te indopi cu pilule si alte chimicale, care mai tarziu te vor transforma intr-o epava. Mananca mancare cat mai naturala si sanatoasa, e suficient, evident daca nu vrei sa ajungi campion de culturism... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fa cat mai multe exercitii fizice, stai cat mai mult in sala, mannaca ce trebuie si cum trebuie. Poti sa mai iei si niste suplimente gen [ edit ] care sa iti mareasca energia si sa-ti mai dea forta.  Masa musculara se poate acumula doar daca se fac exercitii fizice sustinute la sala.

Editat de Davi_
Reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa aproape 5 ani de cand a fost scris primul mesaj, ma gandesc ca Weezy, initiatorul topicului, a ajuns la cel putin 1.90m si are o masa musculara suficient de mare , cat sa nu mai aiba nevoie de sfaturile tardive.

Altfel il vedeam din nou pe aici implorand sfaturi...ce sa fac "sa pun pe mn si sa ma si inalt putin"?!?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×