Sari la conținut
Forum Roportal
Any68

Sutent, medicament

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca cineva a folosit sau stie ceva despre acest medicament? L-am folosit in 3 rinduri dupa care am renuntat starea tatalui meu fiind foarte rea. Acum am vrea sa-l reluam desi nu stiu daca are rost, daca are ceva rezultate. Dupa parerea mea inainte sa inceapa tratamentul cu acest medicament tata era mai bine.Acum starea lui s-a deteriorat, au aparut metastaze la oase si ma tem ca si la ficat. Ce pot face altceva pentru el? I-am dat FLAVIN de la Vita Crystal dar el spune ca nu simte nici o imbunatatire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca cineva a folosit sau stie ceva despre acest medicament? L-am folosit in 3 rinduri dupa care am renuntat starea tatalui meu fiind foarte rea. Acum am vrea sa-l reluam desi nu stiu daca are rost, daca are ceva rezultate. Dupa parerea mea inainte sa inceapa tratamentul cu acest medicament tata era mai bine.Acum starea lui s-a deteriorat, au aparut metastaze la oase si ma tem ca si la ficat. Ce pot face altceva pentru el? I-am dat FLAVIN de la Vita Crystal dar el spune ca nu simte nici o imbunatatire.

 

Imi pare rau de situatia tatalui tau. Stiu foarte bine despre Sutent, sotul meu l-a folosit cu succes timp de 15 luni, fara intrerupere (4 saptamani o tab 50 mg/zi, 2 saptamani pauza). Tratamentul a avut loc in SUA la National Institute of Health. Sutent (sunitinib malate) 50 mg este prima linie de tratament in SUA pt renal cell carcinoma cu metastataze multiple in oase. Acesta e extrem de agresiv si a fost descoperit in stadiul 4.

Primele efecte s-au vazut dupa 9 luni, cand tomografiile comparate aratau necresterea tumorilor, iar dupa inca un ciclu acest lucru se confirmase, progresia bolii se stopase, adica tumorile nu mai cresteau si nici inmulteau. Asta este remarcabil si cel mai bun lucru pe care il poti spera, remisie nu exista.

Este foarte modern si in sensul ca nu are mari efecte secundare, fatigue (oboseala) si lipsa de apetit. Destul de usor de suportat. Mai greu era cu sesiunile de radiatii, a facut 4 la diferite vertebre.

Din pacate a murit recent de edem pulmonar in SUA.

Eu m-am intors in Romania si cu un stoc de Sutent (ne gandeam sa continuam tratamentul in Romania) unde Sutent nu este accesibil usor.

Daca cineva este interesat in cumpararea Sutent, tel meu este 323 87 23

Regimuri naturiste, dure sau nu.... sunt sceptica...

Multa sanatate si curaj

Catarus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×