Sari la conținut
Forum Roportal
kosfunny

Femeia materialista

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

FEMEIA MATERIALISTA= femeia zilelor noastre

 

Daca mai e inzestrata de D-zeu si cu un aspect fizic placut, esti terminat. Nu ai nici o sansa sa te apropii de Dansa decat daca te simti "potent".

Si in cazul asta , ce satisfactie mai ai cand stii, in cazul in care esti constient, ca nu ai cucerit-o tu ci portofelul, masina sau pozitia ta sociala.Asta ca sa nu mai amintesc faptul ca marea majoritate rup netul in doua cu profile care mai de care mai ipocrite in speranta ca il vor prinde de picior pe "cetateanul strain, tanar(optional), frumos, destept si cu bani" care sa le tina in puf.

Ajung la concluzia ca natia romana are mari sanse sa nu se mai perpetueze, corcindu-se cu toate natiile posibile!

Consider ca e un subiect destul de amplu asa ca astept sa discutam in jurul lui!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bun subiect....dar mi-e asa rusine si cu barbatii nostrii care nu vor decat o "femeie saraca,urata si cu 2,3 copii pe langa ea..."..si sunt asa de suparati si negajiti cand gasesc o fata finuta,desteapta si frumoasa...si cu taticul mare stab.....

..foarte interesant...sunt femeile asa de materialiste...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
FEMEIA MATERIALISTA= femeia zilelor noastre

Asta ca sa nu mai amintesc faptul ca marea majoritate rup netul in doua cu profile care mai de care mai ipocrite in speranta ca il vor prinde de picior pe "cetateanul strain, tanar(optional), frumos, destept si cu bani" care sa le tina in puf.

calm down, si prietenele noastre mai blonde si mai frumoase de la Est fac la fel :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bun subiect....dar mi-e asa rusine si cu barbatii nostrii care nu vor decat o "femeie saraca,urata si cu 2,3 copii pe langa ea..."..si sunt asa de suparati si negajiti cand gasesc o fata finuta,desteapta si frumoasa...si cu taticul mare stab.....

..foarte interesant...sunt femeile asa de materialiste...

 

 

 

 

Da-mi voi sa te contrazic. Nimeni nu vrea un om urat langa el. Un om este urat doar atunci cand nu detine nimic frumos. Sau tu crezi ca un fizic atragator va mai tine un barbat langa tine si dupa 10 ani de casnicie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bun raspuns...eu am trecut deja de 10 ani de casnicie...:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

calm down, si prietenele noastre mai blonde si mai frumoase de la Est fac la fel :D

 

 

 

Stiu foarte bine!

Sunt patit chiar eu! Sa stii ca basarabencele sunt mult mai periculoase ca romancele pt ca au foamea mult mai mare!

 

 

 

bun raspuns...eu am trecut deja de 10 ani de casnicie...:

 

 

:tongue: Inseamna ca nu te incadrezi in tipar. Fenomenul asta a aparut mai recent. Generatia asta care se bate cu pumnii in piept!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt fericita ca nu ma incadrez in tipar..si o stiam si eu...altfel....aveam acum si avion particular!!..:D

dar daca stai si te gandesti.."la rece"...nu din punctul de vedere al barbatului mancat de bani de catre femei......e normal ca ORICE femeie si ORICE barbat...sa vada punctul de vedere financiar al partenerului....fiecare isi doreste o viata mai buna....

nu cred ca tu, daca ai gasi o fata cu casa,masina si un cont bunicel in banca,si care iti propune sa te casatoresti cu ea ii spui ca nu...e normal...si se duce naibii pe apa sambetei...chiar si orgoliul masculin...nu crezi??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, dar nu caut in mod expres asta.

Femeile de azi doar asta cauta.

Parerea mea e ca cel mai bine pt o casnicie este ca partenerii sa provina din medii apropiate d.p.d.v. financiar si social.

In caz contrar e posibil ca in timp totul sa se duca pe apa sambetei, vorba ta.

Stii mai bine Luciana ca dupa cativa ani de casnicie, cand trece euforia exista riscul sa apara alt gen de discutii.

 

sunt fericita ca nu ma incadrez in tipar..si o stiam si eu...altfel....aveam acum si avion particular!!..

 

 

Posibil, dar e si mai posibil sa aiba parte de el doar amantele sotului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibil, dar e si mai posibil sa aiba parte de el doar amantele sotului

 

 

hmmm....mi-ai dat de gandit...

 

oare,acolo e salariul sotului meu???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
FEMEIA MATERIALISTA= femeia zilelor noastre

 

Daca mai e inzestrata de D-zeu si cu un aspect fizic placut, esti terminat. Nu ai nici o sansa sa te apropii de Dansa decat daca te simti "potent".

Si in cazul asta , ce satisfactie mai ai cand stii, in cazul in care esti constient, ca nu ai cucerit-o tu ci portofelul, masina sau pozitia ta sociala.Asta ca sa nu mai amintesc faptul ca marea majoritate rup netul in doua cu profile care mai de care mai ipocrite in speranta ca il vor prinde de picior pe "cetateanul strain, tanar(optional), frumos, destept si cu bani" care sa le tina in puf.

Ajung la concluzia ca natia romana are mari sanse sa nu se mai perpetueze, corcindu-se cu toate natiile posibile!

Consider ca e un subiect destul de amplu asa ca astept sa discutam in jurul lui!

auzi la el , femiea e ca o unealta in conceptia ta :kisses: masinarie de facut sex pt potenti :cheers:

o femeie normal ca are nevoie de casa , ca mai apoi sa vina cu zestrea , asa era pe timpul strabunicilor nu? si apoi , daca nu esti in stare sa ii oferi strictul necesar te bagi la facut ipoctrit ...

in primul rand conceptia ta pt femei e gresita din start , ai o problema domnule kosfunny si aia este in bibilica ta :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×