Sari la conținut
Forum Roportal
Spyder

Vampirismul energetic

Postări Recomandate

Oameni buni am si eu o problema.De fiecare data cand ma aflu in preajma unei persoane ma simt bine iar dupa plecare sunt stors de toate fortele. :o Cum sa fac sa nu mi se mai intample asa? E bine totusi ca mi-am dat seama care e persoana de vina pentru acest lucru...Acum trebuie sa ma apar! Cum sa fac? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Priveste-o in ochi, fix, zambeste-i si indeparteaza-te de forma fireasca.Mesajul este: te-am descoperit, acum poti sa ma lasi in pace.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Priveste-o in ochi, fix, zambeste-i si indeparteaza-te de forma fireasca.Mesajul este: te-am descoperit, acum poti sa ma lasi in pace.

De privit in ochi o privesc mereu si chiar am vazut ca nu suporta prea mult sa o privesc fix in ochi si se mai fereste.Totusi moleseala tot apare.Cat stau acolo totul e super bine si sunt foarte fericit.Cand am iesit din casa...se schimba totul.Oricum multumesc mult pentru sugestie... As ruga si altii sa isi spuna parerea si evenimentele prin care au trecut.Asa putem face cu totii schimb de experiente si ne putem apara mai usor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Experiente am avut destule...Insa ceva mai "dure" decat a ta.Cel putin asa cred.In fine, ideea este urmatoarea:tu trebuie sa devii mai puternic decat ea.Este un joc psihologic...Pana la urma s-ar putea sa iti placa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ai putea sa spui cateva din experientele tale si cum ai scapat de ele? Multumesc pentru raspunsuri.Deja sunt mai puternic :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o poveste mult prea lunga...Totul se reduce la energii:pozitiva sau negativa....Eu am energie negativa...multa.Dar am intalnit o persoana care m-a..."batut".Sa-ti explic...Jucam biliard cu niste prietene.Totul bine si frumos pina in momentul in care am inceput sa transpir si sa ma simt super-nervoasa.Fara sa imi dau seama am inceput sa-l caut cu privirea.Surpriza!Astepta zambind sa il gasesc.L-am gasit si am continuat la randu-mi sa-l privesc zambind(a se citi Ranjind)la care si-a luat haina si a disparut...Rezultatul?Prietenele mele ma priveau cu gura cascata."Ce s-a intamplat?""Ai patit ceva?"La care raspund zambind"No,fraierul ala a incercat sa..."Si m-am oprit.Nu cred ca m-ar fi inteles.Nici macar eu nu intelegeam prea bine...De abia dupa alte cateva intalniri"de gradul III" am inceput sa inteleg si atunci am renuntat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ai putea sa spui cateva din experientele tale si cum ai scapat de ele? Multumesc pentru raspunsuri.Deja sunt mai puternic :D

 

De preferat este sa nu privesti persoana respectiva in ochi atata timp cat nu esti "pregatit". Prin urmare evita orice contact vizual si chiar fizic (ma refer la incheieturi, mai ales coate). Cel mai importat: imagineaza-ti ca te aflii intr-un glob mare de lumina alba care lucreaza ca un scut in favoarea ta. Tot ce vine din exterior catre tine se rupe, se sparge, se intoarce de unde a venit. Functioneaza. Fii mai ager decat celalalt, el poate nu consteintizeaza, dar tu poti contracara prin puerea mintii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prin urmare evita orice contact vizual si chiar fizic (ma refer la incheieturi, mai ales coate)...

 

 

Pai nu prea pot sa fac asta pentru ca e vorba de o persoana la care tin foarte mult.:D Ne vedem foarte rar...odata la o saptamana...dar se intampla aproape mereu acelasi lucru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu jenna in doua chestiuni

1 daca nu esti pregatit psihic e mai bine sa lasi deoparte orice tip de contact

2 prin telepatie functioneaza

In schimb nu sunt de acord cu faptul de a te ascunde in imaginatie...Nu iti ofera nici un tip de siguranta daca nu domini intai vreo tehnica de concentrare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt de acord cu jenna in doua chestiuni

1 daca nu esti pregatit psihic e mai bine sa lasi deoparte orice tip de contact

2 prin telepatie functioneaza

In schimb nu sunt de acord cu faptul de a te ascunde in imaginatie...Nu iti ofera nici un tip de siguranta daca nu domini intai vreo tehnica de concentrare.

Asta nu e problema...capacitatea de a invata e foarte mare...numai ca nu prea are cine.Spune-mi niste tehnici de concentrare,te rog.Si,apropos,am incercat sa iti trimit un msg personal dar ai casuta plina... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×