Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Bagherra

Gura lumii

Rate this topic

Recommended Posts

"Gura lumii n-o astupa nici pamintul!" zicea bunica.Orice si oricum faci,esti circotit.

Daca dai "ignore" ajungi marginalizat.Ori...ori.Nu scapi neetichetat.

Dupa o anumita limita iti face viata un calvar.Te straduiesti sa nu superi pe nimeni si ajungi sa-i superi...pe toti. :doh: Orice faci, primesti rosii... :lol:

Tot ferindu-te sa nu faci,sa nu zici,sa nu dai ocazia....ajungi dupa un timp sa te privesti si sa te intrebi daca esti tu inca ori e o alta persoana in locul tau. :) Ca-n tirada lui Peciorin...

O femeie care are "norocul"de a fi parasita in repetate rinduri de parteneri este ..."curva" daca nu accepta sa ramina singura dupa citeva esecuri? :roll:Ca toti vor casatorie pe gustate!

"E vina ei ca a cedat usor" zice gura lumii. "E o femeie usoara". :imao: Oare?

Edited by nightwish

O femeie care are "norocul"de a fi parasita in repetate rinduri de parteneri este ..."curva" daca nu accepta sa ramina singura dupa citeva esecuri? :lol:

Dar aia care paraseste in repetate randuri cum se cheama?

:lol: Pai....amice,tocmai aici e diferenta:ca in primul caz nu e alegerea ei.In al doilea,da.

E vina mea ca femeie ca dau peste "taurasi" carora li se aprind calcaiele dupa altele mai ...laptoase?

Edited by Bagherra

:lol: Pai....amice,tocmai aici e diferenta:ca in primul caz nu e alegerea ei.In al doilea,da.

E vina mea ca femeie ca dau peste "taurasi" carora li se aprind calcaiele dupa altele mai ...laptoase?

Da. Este.

Sa caute sa atraga alt gen de barbati. Sa schimbe ceva in ce transmite oamenilor.

Pare mai degraba o problema de constiinta, decat de cleveteala .

Daca dai "ignore" ajungi marginalizat.Ori...ori.Nu scapi neetichetat.

Partea asta nu o prea inteleg.

Faptul ca apleci sau nu urechea la vorbe (in sensul ca iti faci mustrari de constiinta) iti stabileste locul printre oameni?

Da. Este.

Sa caute sa atraga alt gen de barbati. Sa schimbe ceva in ce transmite oamenilor.

Ha? :search: Da-mi si mie reteta.

băi, mie sincer mi se-ndoaie de ce crede lumea despre mine.

la balalaică fix mă doare de ce zic vecinii, rudele, bunicii, pisicii....sunt aşa cum sunt, şi aşa cum vreau, şi nu-mi pasă de nicio părere.