Sari la conținut
Forum Roportal
Izabelapantea

Hotel Delta din Jupiter

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ziua,

 

M-am gandit sa fac o recomandare pentru familiile cu copii. Vreau sa va spun ca am descoperit ca si la noi pe litoral se intampla lucruri bune.

Am fost cu familia mea la hotel Delta din Jupiter. Este un hotel cu multe facilitati pentru copii si pentru familiile cu copii in general.

Inainte de toate este curat, aproape de plaja si are mancarea buna. Camerele sunt ok, au aer conditionat gratuit, balcon, tv, frigobar, telefon. Baile sunt cu dus, dar sunt ok.

Copiii au la dispozitie o gramada de activitati: spectacole de teatru in fiecare seara, petrecerea copiilor in fiecare seara, Baby Land-ul care este un spatiu de joaca vis-a-vis de terasa hotelului cu tobogane gonflabile, plaja privata (langa BabyLand) unde mai este un spatiu de joaca si 2 piscine pt copii. Toate sunt gratuite.

Daca copilul nu are 12 ani impliniti nu trebuie sa plateasca cazarea.

Personalul este amabil.

Tot de acest hotel tine si hotel California, din Cap Aurora (ele sunt foarte apropiate de fapt). La California este piscina, unde au acces gratuit si turistii de la Delta.

Ce sa mai spun, Delta are si parcare, destul de mare, desi foarte aglomerata in sezon. Exista internet wireless in receptie.

Noi am fost foarte incantati si de aceea ma gandeam sa va impartasesc experienta noastra. Noi ne gandim sa incercam si California vara urmatoare.

Se gasesc poze pe site-urile hotelurilor, ca sa va puteti face o idee mai clara.

Iza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Eu am fost la California si a fost super. Cum zici si tu, programele de copii au fost extraordinare. Noi mai mergeam uneori seara la cina pe terasa la Delta, ca sa vedem si programul. Din acest punct de vedere, California este mai linistit si ne-a placut mult ca era piscina foarte aproape. Noi am stat intr-o camera cu vedere partiala catre mare. Camerele sunt curate, destul de incapatoare. Am primit un pat suplimentar pt copil si nu ne-am simtit inghiesuiti.

Mergeam cel mai des pe plaja de langa hotel si de langa Baby Land, deoarece ne-a fost mai comod, dar si pt cel mic, pentru ca acolo erau si spatiile de joaca.

Ideea propusa de aceste hoteluri mi se pare una foarte inspirata, si anume aceea de a crea aceste servicii pentru copii si pentru familiile cu copii. Nu stiu sa fie la noi pe litoral alte hoteluri de acest gen.

Animatorii sunt profesionisti si au facut o treaba extraordinara. Am fost cu cel mic la teatru seara si chiar am ramas si noi impresionati. Atmosfera a fost extraordinara, copiii erau innebuniti si participau cu totii la spectacol.

Noi am luat meniul cu pensiune completa, ca sa primeasca copilul meniul gratuit. Mi s-a parut mai comod asa, deoarece nu eram neaparat legati de programul de masa si practic ne puteam gestiona cardul cum doream.

Noi am fost mutlumiti si de servicii, iar personalul ni s-a parut dragut si am fost bine tratati. In cazul in care nu intervine nici o schimbare, la anul vom reveni cu siguranta la California.

Raluca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iza

 

 

Raluca

 

Mai, Iza & Raluca ... ce dreaq, prea e evidenta postarea voastra . :cheer:

 

"...se mananca la braseria Dunarea ,unde mancarea este buna dar astepti pana te serveste de te apuca somnul sau daca ai copil te apuca nervii ca se plictiseste si incepe distractia ,iar in camere nu se aspira pana nu pleci !In rest,ce sa zic,se ia gunoiul,si cam atat" - stefania (20-06-2010 16:20)

 

"Scriu aceste randuri in timp ce sunt cazat la acest hotel, dupa 3 zile de la cazare. Acesta este un hotel de o stea ( una, 1 stele) care detine aer conditionat si o cutie alba care ar trebuii sa faca rece. Daca te uti din afara, si la pozele prezentate pe siturile de specialitate poti spune ca este un hotel de 3 stele, dar totul este o manipulare a ochiului uman. Holurile, camera, chiar si patul este facut din gresie, aceasi gresie care se gaseste si la veceurile de pe plaja Jupiter. , este o cutie alba care trebuie sa faca rece, necesara unui hotel de 3 stele, dar care nu face. " - BOGDAN - nota 2 2010-08-19

 

Sunt doar doua dintre comentarile de pe net , sa mai continui ?! :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, Iza & Raluca ... ce dreaq, prea e evidenta postarea voastra . :)

 

 

 

Sunt doar doua dintre comentarile de pe net , sa mai continui ?! :angry:

 

 

 

 

Buna Raul,

Cred ca fiecare are dreptul la opinia proprie. Eu am scris ce am crezut de cuviinta. Mie si familiei mele ne-a placut si ne-am simtit bine. Cu siguranta exista si clienti nemultumiti, dar din fericire nu e cazul nostru.

Eu am mai recomandat acest hotel si altor cunostinte si le-a placut.

O zi buna,

Iza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna Raul,

Cred ca fiecare are dreptul la opinia proprie. Eu am scris ce am crezut de cuviinta. Mie si familiei mele ne-a placut si ne-am simtit bine. Cu siguranta exista si clienti nemultumiti, dar din fericire nu e cazul nostru.

Eu am mai recomandat acest hotel si altor cunostinte si le-a placut.

O zi buna,

Iza

 

 

 

Mai Raul, de ce crezi tu ca la noi nu poate fi ok? Probabil cei care au scris comentariile respective au fost cel putin ghinionisti. Eu am fost cu familia vara trecuta la Delta si vreau sa-ti spun ca am fost sincer multumit. Oamneii au fost foarte ok, hotelul se preteaza la 3 stele si facilitatile pt copii sunt misto. Pretul mi se pare cu bun simt si este echitabil in raport cu serviciile primite.

Noi am avut curatenie in camera, lenjerie schimbata la 3 zile (si am stat vreo 10). Am stat la etajul 4 si am avut si pat suplimentar in camera. Aerul conditionat a functionat si nu ne-a disperat urechile, frigobarul a functionat (nu l-am burdusit, ca evident atunci nu face fata, dar pt niste bere, suc si iaurturi e suficient), apa calda am avut non stop.

Mancarea a fost ok. Din pacate restaurantul italian nu intra in contul de masa, dar ne mai rasfatam din cand in cand (e super ok mancarea).

Ce sa mai zic, se vor gasi mereu bagatori de vina, dar hai sa fim seriosi si sa acordam credit si litoralului nostru.

O seara buna,

Vlad

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi credibile comentariile de genul celui de mai sus sau primele doua atunci cind vor veni din partea unor utilizatori vechi ai forumului. Pina una-alta, cred ca oricine e indreptatit sa creada ca avem de-a face cu nimic mai mult decit clone ale unei persoane interesate sa promoveze respectivela locatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×