Sari la conținut
Forum Roportal
Gregory1992

Generatia Sex Droguri Violenta (SDV)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut. Stiu ca nu am mai postat ceva de vreo 2 saptamani jumatate dar vin cu un nou topic. Generatia Sex Droguri Violenta (SDV), dupa cum bine stiti este prezenta peste tot. Ideea este ca daca nu esti si tu ca cei din SVD sunt foarte mari sanse sa nu ai prieteni. Totusi va pun o intrebare: Poti sa nu fi ca cei din SDV si sa fi super popular? Pt cei care stiu raspunsul la intrebarea asta va rog postati aici.

Editat de Gregory1992

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fii super-popular nu, dar prieteni vei avea, poate chiar mai multi decat ei. SDV vad efectele "popularitatii" lor mai tarziu, cand oamenii obisnuiti isi fac un rost iar ei nu se mai pot opri, sau se opresc la punctul la care deja e prea tarziu - au o eticheta vizibila pentru cei din jur (curva drogata/aurolac boschetar). E o diferenta intre a-ti trai viata si a-ti arunca viata la WC.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E o expresie mai mult fara continut logic,ete pe tarfa aia cum ai zice uite pe boul ala,simplu.Tu vrei sa fii popular adica cum,ca hana montana aia sau cum ?

Daca te referi la cel din poza de la mine e baiat si nu Hannah Montana si nici nu-i emo, e j-rocker. J-rockul e un gen de muzik destul de popular in jurul lumii nu doar in Japonia. Dar gandeste-te ca in Romania daca as iesi pe strada cu freza din aia, machiat si dat cu oja as fi foarte nepopular, dar am mai vorbit despre asta intr-un topic si nu vreau sa ma repet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De compatimit sunt tinerii care nu au parte de sex , care nu au un viciu care sa ii ajute sa se destinda din cand in cand , si nu sunt capabili de violenta ca sa se apere si sa isi ia ce-i al lor.Astia s baietii buni , care nu beau , nu fumeaza , sunt politicosi , si apoi isi pun streangu in gat si toata lumea se intreaba de ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De compatimit sunt tinerii care nu au parte de sex , care nu au un viciu care sa ii ajute sa se destinda din cand in cand , si nu sunt capabili de violenta ca sa se apere si sa isi ia ce-i al lor.Astia s baietii buni , care nu beau , nu fumeaza , sunt politicosi , si apoi isi pun streangu in gat si toata lumea se intreaba de ce.

De ce ar fi de compatimit tinerii care nu au parte de sex ? :cry:

O spui de parca "sexul" s-ar da rationalizat, pe cartela, si unii sarmani si mai slabi la fire, nu au apucat si ei in ziua aia.

 

Si mai apoi, de cand viciile te ajuta sa te destinzi ?!

Nu pot decat sa presupun ca tu nu stii de fapt ce este un viciu, sau o virtute, de aceea il ridici la rand de sublim.

Iar in contextul asta, si moartea ar fi un viciu, devenind o normalitate si nefacand decat sa il ajute pe individ sa se mai "destiinda" un pic, doar o vesnicie. :rot:

 

Relaxarea poate veni numai din pasiunile pe care le ai, sau cele pe care le vei dobandi intr-un viitor incert !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Generatia Sex Droguri Violenta (SDV), dupa cum bine stiti este prezenta peste tot. Ideea este ca daca nu esti si tu ca cei din SVD sunt foarte mari sanse sa nu ai prieteni. Totusi va pun o intrebare: Poti sa nu fi ca cei din SDV si sa fi super popular? Pt cei care stiu raspunsul la intrebarea asta va rog postati aici.

De ce sunt sanse sa nu ai prieteni ? Sunt chiar asa raspanditi SDV astia, incat ceilati tineri au ajuns o minoritate ?

Sanse sa ai prieteni sunt, dar nu in randul lor daca nu le impartasesti hobby-urile, stilul de viata, gusturile, practicile.

Sa fii super popular in ce cercuri ? A celora care traiesc cu impresia ca a te droga, a fi violent este cool ? Nu cred ca poti fi nici macar bagat in seama daca nu iti platesti si tu cotizatia la modul asta de viata, dapoi sa mai fii popular in randul lor. De super nici nu se mai pune problema.

Raspunsurile la intrebarile pe care le pui, le-ai putea gasi si tu singur daca ai sta putin sa te gandesti ce e important pentru tine, cine esti ca persoana, ce vrei de la viata.

Probabil ca par prea adanci dilemele astea la varsta ta ( banui ca esti tinerel ) dar totusi, fa un efort si fa-ti un favor... gandeste-te.

 

sexul nu trebuie facut intr-una.

Cine te-a pacalit ? :cry:

Nu trebuie facut fara a asuma anumite responsabilitati, precum protectia sau eventualitatea vreunei sarcini, in rest poate omul sa faca sex 24/7 daca ii place.

 

Daca femeile sunt numite tarfe, curve, daca sunt obsedate de sex de ce nu ar fi si barbatii obsedati de sex numiti prostituati sau stiu eu cum? Cu ce sunt mai speciali barbatii decat femeile in aceasta privinta?

Nu-s mai speciali. Societatea asa perversa cum e ea, a decis ca femeia trebuie sa mentina o anumita imagine iar acea imagine trebuie sa reflecte in actiunile ei sau viceversa.

Ceea ce ar trebui sa intrebi tu in primul rand este, de ce sunt femeile numite in fel si chip daca sunt hiperactive sexual ? Asta e buba. Nu ca de ce nu-s si barbatii stampilati cu astfel de epitete. Two wrongs don't make a right.

 

Prostituati ? :rot:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×