Sari la conținut
Forum Roportal
For My Soul

A fi sau a nu fi ..............iubire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se vorbeste despre, daca, cum, cand dar ce e acel lucru despre care se tot pomeneste aici ? Ce reprezinta dragostea ? Ce e ea ? E un sentiment necesar pentru ca ne e dat sa fim sociabili si sa interactionam ? Se pomeneste de dragoste ca de ceva aproape unic dar ce e unic in ea cand iubim de mai mult de o persoana in viata ? O seara buna, indragostitilor !

 

P.S. : Credeti ca nu puteti sa traiti fara persoana iubita ? Dar daca va paraseste ce s-ar intampla ? Viata ar merge inainte ... cu sau fara vointa voastra ... ce e dragostea ? un cliseu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se vorbeste despre, daca, cum, cand dar ce e acel lucru despre care se tot pomeneste aici ? Ce reprezinta dragostea ? Ce e ea ? E un sentiment necesar pentru ca ne e dat sa fim sociabili si sa interactionam ? Se pomeneste de dragoste ca de ceva aproape unic dar ce e unic in ea cand iubim de mai mult de o persoana in viata ? O seara buna, indragostitilor !

 

P.S. : Credeti ca nu puteti sa traiti fara persoana iubita ? Dar daca va paraseste ce s-ar intampla ? Viata ar merge inainte ... cu sau fara vointa voastra ... ce e dragostea ? un cliseu ?

DRAGOSTEA LA ORA ACTUALA A AJUNS SI EA UN SUBIECT MOMEALA

CA PARTE INTEGRALA A MASONERIEI SI MAI PRECIS A RASTICNIRII PSIHOLOGICE SI A FAPTELOR LOR CE NU SE POT COMPARA CU NICI O FORMA DE ASAZIS PACAT.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DRAGOSTEA LA ORA ACTUALA A AJUNS SI EA UN SUBIECT MOMEALA

CA PARTE INTEGRALA A MASONERIEI SI MAI PRECIS A RASTICNIRII PSIHOLOGICE SI A FAPTELOR LOR CE NU SE POT COMPARA CU NICI O FORMA DE ASAZIS PACAT.

 

Da, intradevar si cum tot ceea ce ne inconjoara e un subiect ... si cum dragostea are pareri impartite ... in fond fiecare visam ... speram ... credem ... in ceva ... cineva ... ce poate nici nu e asa cum il vedem noi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din frumusete de topic l-ati facut o tristete ;)

 

Hai gaska sa il inveselim ;)

 

ON topic: Dragostea e sentimentul sublim, trairea unica ce te face sa te inalti...Iubesc si imi place la nebunie...Ma face fericita :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DRAGOSTEA.....

Cred ca daca ai lua, cei mai mari oameni ai lumii, de stiinta, psihologi, sexologi, sau oricare om de pe fata pamantului... indiferent, de culoare, de nationalitate sau sex.. nici macar unul nu iti va putea raspunde satisfacator la aceasta intrebare... ti-ar putea da sinonime care iti picteaza o expresie palida a dragostei...dar totusi... nimic nu se compara cu dragostea... e sentimentul la care toti tanjim... si e atat de greu poate uneori sa il pastram...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragostea este floarea FRAGILA care inboboceste cand doua persoane cu sufletul deschis se intalnesc...si daca nu o ingrijesc cu grija si cu sentimente pure acea floare nu va creste dreapta si sanatoasa deci va avea o viata scurta dar cand doi oameni isi vor creste frumos si curat floarea lor, aceasta va creste frumoasa si sanatoasa si nu se va ofili la prima zi lipsita de soare

 

ce povestioara frumoasa a iesit din gandurile mele :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DRAGOSTEA LA ORA ACTUALA A AJUNS SI EA UN SUBIECT MOMEALA

CA PARTE INTEGRALA A MASONERIEI SI MAI PRECIS A RASTICNIRII PSIHOLOGICE SI A FAPTELOR LOR CE NU SE POT COMPARA CU NICI O FORMA DE ASAZIS PACAT.

e o obsesie lipsita de bun simt, ne agasezi cu replici disperate! Daca poti scrie fara sa folosesti cuvintele derivate din "mason" sau "a ajuns in ziua de azi" esti tare ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea nu e mereu focul din inima, nu e mereu nerabdarea si nici dorul ... asa cum, uneori, un barbat poate sa fie fericit si fara sa iubeasca ... sunt trist pentru ca dragostea nu pleaca la fel de usor cum a venit ! mereu ia mai mult din fiecare decat a gasit la inceput ! nu cred ca in dragoste exista iubiri mai putin intense ca sa te pregatesti pt marea iubire. Nu e ea un complex de sentimente ? Dorinta, incredere, iubire, vointa ? Cand unul lipseste atunci dragostea nu exista din cate am observat. Azi v-am descoperit, azi am inceput sa vorbesc cu voi dar mesajele voastre sunt scurte, uneori exagerat de umflate cu ceea ce pare la prima vedere romantism. Obisnuiam sa ma consider un romantic dar acum imi zic ca sunt pragmatic. Imi permit sa visez ce pot ... am crezut candva ca e suficient sa doresti si sa iubesti ca sa reusesti totul dar nu a fost asa. De acord ca nici un savant nu poate sa defineasca dragostea dar de ce ? Pentru ca nu intelegem intai la ce ne referim ... eu zic ca este o necesitate si marea iubire nu exista ... imi pare rau pt cei care nu ma vor crede dar am fost pus in situatia sa renunt la ce am iubit mai tare si apoi am reusit sa iubesc din nou ... judecati singuri !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×