Sari la conținut
Forum Roportal
Luminita27

un copil cu o forma a bolii"gura de lup" are nevoi de noi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nume: Nicoleta-Ioana

Prenume: vladu

Varsta: 13 ani

Judet: Bucuresti

Telefon: 0727641095

E-mail: erzelya1@yahoo.com

Tip: Feminin

Categorie de varsta: Copii

Afectiuni: Altele

Grad handicap: Usor gradul I

Nevoi socio-economice: Fara mijloace financiare

 

Nicoleta Ioana nascuta pe 29 martie 1997 cu o dubla malformatie la gurita denumire latineasca a acestei malformati este:cheilopalatusschizis.Prima operatie suferita de Nicoleta a fost la o varsta foarte frageda la 3 luni apoi au urmat si alte operatii la 6 luni 12luni 18 luni 3ani 6ani 9ani 9 ani 6 luni 11 ani si urmeaza a fi operata din nou.Prof dr Enescu Dan de la spitalul Grigore Alexandrescu a spus ca trebuie sa fie operata pana la Craciun iar parintii ei nu au posibilitatea de a strange suma de 1000 de euro pana la aceea data. Apeleza bunatatea dumneavoasta pentru ca Nicoleta Ioana sa fie operata la timp pentru ca fetita creste iar sansele de recuperare scad

 

librabank RO60.BREL.0002.0004.8221.0100

post-308691-1290094415_thumb.jpg

post-308691-1290094429_thumb.jpg

post-308691-1290094445_thumb.jpg

Editat de nightwish
modificat IBAN

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare..

Doctorul a cerut acesti bani?.

Spitalul Grigore Alexandrescu este un spital de stat.

Acolo mergi cu trimitere de la medicul de familie si cu adeverinta de la serviciu cum ca sunt platite "darile" catre stat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, codul IBAN este gresit.

Daca tot ceri bani, macar scrie corect contul in care sa poata fi virati. Codul IBAN tre sa contina 24 de caractere. Al tau are mai multe, 23. :shifty:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pardon codul iban este acesta RO60BREL0002000482210100

Pentru persoana care a spus ca Grigore Alexandrescu e spital de stat ii pot spune ca Operatia in sine costa 1000 de euro cu spitalizare gratuita pentru fetita si pentru mama. Intrebarea unde este gratuitatea operatiilor de acest gen in Romania? Daca tu stii sa-mi spui si mie ca altfel nu am mai apela la nimeni sa-i ajute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pardon codul iban este acesta RO60BREL0002000482210100

Pentru persoana care a spus ca Grigore Alexandrescu e spital de stat ii pot spune ca Operatia in sine costa 1000 de euro cu spitalizare gratuita pentru fetita si pentru mama. Intrebarea unde este gratuitatea operatiilor de acest gen in Romania? Daca tu stii sa-mi spui si mie ca altfel nu am mai apela la nimeni sa-i ajute.

Nu mi-o lua in nume de rau..

Sincer, imi pare rau pentru fetita.

Ii doresc sanatate maxima si perintilor incredere ca totul o sa fie bine.

Avem medici foarte buni in tara in foarte multe clinici de stat si particulare.

Intr-o clinica de stat, o astfel de intervenitie are costuri foarte mici ( asa este acum in Romania..sper ca ma intelegi ce vreau sa spun--spaga )

Intr-o clinica particulara, interventia costa in jur de 5000 de roni...clinici unde lucreaza aceiasi medici din spitalele de stat.

deci...aceiasi medici dar in clinici diferite cu preturi diferite...

Nu este o interventie dificila.

Se face cu succes in toate orasele mari din tara.

 

http://www.i-medic.ro/boli/buza-de-iepure-sau-cheiloschizis

Re: Buza de iepure sau cheiloschizis
Trimis de camy la Vin, 04/30/2010 - 20:49.

Puteti sa va adresati unei clinici de Chirurgie Plastica si Estetica a Fetei ( exista in orasele mari: Bucuresti,Iasi, Cluj,etc) unde teoretic operatia este gratis sau mai exista clinici particulare ( pretul este de aproximativ 5000 RON , spitalizare de 3 zile). Multa sanatate!

Editat de *YODA*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ms de informatii da-mi numele vreunei clinici care stii oricum unde se opereaza fetita e o clinica in curtea spit Grigore Alexandrescu si se pare ca jumatate din astia 1000 ar fi..... intelegi tu. Chiar te rog sa-mi dai nume de clinici unde sunt doctori buni ti-as ramane recunoscatoare atat eu cat si mama ei....ca tatal e un nenorocit...o uraste ca s-a nascut asa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spitalul Marie Curie, Spitalul de Stomatologie si Spitalul Grigore Alexandrescu...( Bucuresti )

si in spitalele mari din tara...Timisoara, Iasi, Cluj, Tg. Mures...

mai mult decat atat nu stiu.

Editat de *YODA*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la mesajul cu operatia la ochi pentru Luminita: Nu poti face o poza actelor ca sa dovedesti ca e vorba de un caz real? Daca nu ai aparat digital poate rogi pe cineva sa iti imprumute un aparat si apoi sa descarci pozele si sa le pui pe net (cont photobucket, imageshack). Nu e scanatul singura solutie.

Sau mai poti sa rogi pe cineva care are scanner sa te ajute, sau sa mergi la un Xerox unde au si scanner.

Multa sanatate.

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×