Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Te accept asa cum esti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cred ca exista si eu.. si tu.. si noi...

Da mai dar sa pleci in fiecare luna singura cu prietenii tai timp de cateva zile e prea mult.Aici nu e vorba de gelozie insa cateva zile pe luna taie o bucata zdravana din timpul liber pe care il avem si pe care l-am putea petrece impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bineinteles cu bune.. dar mai ales cu rele.

 

Sunt doar niste vorbe sau chiar ii acceptam pe cei de langa noi.. asa cum sunt ei?

 

 

Later edit: vorbim despre relatiile de cuplu.

Pentru cei care se afla deja intr-un cuplu si dea lungul timpului au invatat sa treaca cu vederea peste anumite aspecte ale partenerului/partenerei, ce nu le prea plac, se poate spune ca nu sunt doar vorbe ci practica aplicata.

Cand stii ca intradevar accepti pe cineva asa cum este ? Atunci cand in ciuda faptului ca in opinia ta are niste cusururi ce tie nu-ti plac, totusi sentimentele tale pentru el/ea raman neschimbate si ii ramai alaturi neincercand sa-l sau sa o schimbi.

Atunci cand realizezi ca iubesti pe acel/acea cineva pentru absolut tot " pachetul " care sunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca exista si eu.. si tu.. si noi...

exista eu si tu cand vorbim de intimitatea fiecaruia..

si exista noi cand vorbim de prezent, viitor si "to do list" .

 

uite, cand a venit vorba despre Arsenal Park si i-am spus Ancai ca mi-ar placea sa merg, nu a avut nimic impotriva, cu toate ca stia ca merg cu niste persoane pe care ea nici nu le cunostea.

asta , pentru ca are incredere in mine..

dar, exista un dar..

daca as face din astfel de escapade un obicei, nu cred ca ar mai fi la fel de linistita in privinta asta..

nu stiu...ce sa zic!!

unii nu accepta nici macar sa auda despre asa ceva..

altii sunt indiferenti...

altii sunt permisivi dar stau cu inima cat un purice..."ce-o face, cu cine o fi, daca..dar daca etc etc "

 

Da.. anul asta am fost mai mult plecata, iar cand eram acasa munceam si in weekend pana la 22-23. :rot:

si eu as fi reactionat la fel...:shifty:

ori tragem aman2 la aceiasi caruta?...ori unul hais si altul cea..

astfel de obiceiuri...se rasfrang si in viata de zi cu zi...

prost spus ..se rasfrang... :cheer:

se regasesc...,,,,,,,da..este mai bine asa..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu vorbesti despre a-ti face de acum inainte acest obicei. Eu ma refer la situatia in care este vorba de o practica de mai mult timp.. luni.. ani.. si la care ar trebui sa renunti pentru ca asa iti cere un alt om.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×