Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cind cititi cuvintul "intimitate", va ginditi imediat ca este vorba despre sex? Probabil ca prima tendinta, pe fuga, cum ar veni, aceasta este. Insa daca ne gindim ceva mai mult intimitatea nu inseamna actul sexual propriu zis. De fapt, actul in sine poate fi complet lipsit de intimitate. Sau poti sa te simti grozav de intim cu un om intr-un context complet asexual (mama cu pruncul ei, doua prietene - nu lesbiene s.a.m.d.).

 

Cum vedeti voi intimitatea? Cum o percepeti, cum apare ea, cum se tese intre voi si cineva apropiat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intimitatea poate fi si propriul tau univers, coltisorul de casa, de natura, unde te regasesti pe tine insuti 100%.

 

intimitatea poa sa fie si intre 2 sau mai multi prieteni cu preocupari, pasiuni comune.

 

intimitate poti avea si cu patrupedu la care tii ....creca se exclud porcinele si bovinele

 

pentru mine intimitatea desavarsita ar fi sa pot sta linistita si relaxata in brate la el.

 

da pana acolo......le ofer io intimitate la pise.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu una nu pot imbratisa pe cineva decat dupa o anumita doza de intimitate, de afectiune.

 

nici pe mama sau pe Vladut nu-i pot atinge decat intr-o atmosfera calda, intima.

 

dar sunt aci pe ropo persoane cu care am mpartasit ceva intimitate virtuala si, daca ne-am intalni, prima mea reactie ar fi o imbratisare puternica.

 

 

prima e Irina.

Editat de DidaJames

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos.

Am cunoscut si eu pe cineva, barbat, care dupa prima intilnire nu s-a infipt sa ma sarute, ci m-a imbratisat. A fost asa... altfel decit tot ce traisem pina atunci.

Totodata, nu-mi amintesc imbratisarile cu alti barbati care au fost in viata mea. Cu cel cu care am avut relatia cea mai dezastruoasa observ ca nu mi-a ramas nici o urma de amintire a unei imbratisari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vezi? deci e clar ca poti avea o relatie bazata pe sex, dar lipsita de intimitate. io ma lipsesc cu multa placere de asa ceva.

 

si poti savura intimitatea si fara secs.

 

convingerea mea e ca nu exista intimitate intre doi oameni de sex opus fara implicare erotica.

 

eu cu sotu meu am fost prieteni ffff intimi 2 ani. si au urmat 12 ani de casnicie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dida, in relatia mea dezastruoasa sexul era 0 (adica zero). Deci nu era bazata pe sex. Desigur ca sint multe relatii/aventuri bazate pe sex fara strop de intimitate. Potrivirea cu acel om a fost, la mine, doar intelectuala.

Intimitatea aparea doar cind eram jucausi amindoi, copilarosi, dar nu era suficienta. Era prea comod el ca sa aprofundeze ceva, orice altceva decit partea intelectuala, in relatia noastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum vedeti voi intimitatea? Cum o percepeti, cum apare ea, cum se tese intre voi si cineva apropiat?

 

Intimitatea ?

 

Nu tine neaparat de sexualitate . Poate fi o relatie speciala intre doi oameni, indiferent de sex .

 

Sau... o simpla introspectie, tu cu gandurile tale, in jurul unui pahar cu scotch .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi amintesc cum cu multi ani in urma am auzit expresia "a avea o relatie intima cu Dumnezeu".

si mi s-a parut extrem de ciudat, pentru ca mintea mea se gandea la intimitate, sexualitate, senzualitate iar punand cuvantul "dumnezeu", parca totul parea anormal

acum, citind cuvantul "intimitate", m-am dus cu gandul automat la ceva legat de mine, de interiorul meu dar care se poate desfasura atat in interiorul meu (ca de acolo se naste - sau nu?) cat si in exteriorul meu (catre acolo se indreapta) ca mai apoi tot in interior sa se intoarca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intimitatea ?

 

Nu tine neaparat de sexualitate . Poate fi o relatie speciala intre doi oameni, indiferent de sex .

 

Sau... o simpla introspectie, tu cu gandurile tale, in jurul unui pahar cu scotch .

 

Eu totusi ma gindeam la intimitatea dintre doi oameni. Nu la fiecare in intimitatea lui, ca aici nu cred ca are nimeni dubii. Cred ca-s prea putini cei care ar zice ca sint intimi cu ei insisi doar cind se masturbeaza. :huggles:

 

 

Walpurgisnacht, foarte frumos ce spui tu. Este vorba, cumva, de ceea ce poti interioriza, aprofunda, ceea ce nu ramine doar la suprafata, ceea ce ramine intiparit in tine. Cam asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×