Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Stima de sine - apararea eului in fata agresorilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca esti calcat in picioare, nu te razbuni? Fiecare om are armele lui, la care face apel in situatii critice, de supravietuire.

 

Decat sa merg la psiholog un an si o groaza de bani, eu prefer sa ma rafuiesc cu persoana in cauza.

 

La modul inteligent totusi, cat permit imprejurarile. Nu ma dau inapoi decat la a nu ma leza pe mine, cum bine spui.

 

pt Ninja2

 

NU are rost sa intram in amanunte, dar a inceput tot asa cum faci tu, mesaje private si texte frumoase :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu are rost sa intrii in amanunte de ce o faci? ma tachinezi, ori zici ori nu.

 

De unde sti cu cat/ce ma multumesc eu?

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca nu are rost sa intrii in amanunte de ce o faci? ma tachinezi, ori zici ori nu.

 

Nu iti zic, ca nu asta e scopul meu pe aici. Ti-am dat doar de inteles cum a inceput, te multumesti cu atat.

 

Nu iti zic, ca nu asta e scopul meu pe aici. Ti-am dat doar de inteles cum a inceput, te multumesti cu atat.

 

Ei, daca nu te multumeste raspunsul meu, este cel mai bun raspuns totusi.

Nu mi-a facut mare lucru, doar ce nu imi doream. Nu iti inchipui acum ca cine stie ce ne-am paruit, unele persoane sunt mai sensibile iar altele mai nesimtite. Si ies scantei. Dar a fost distractiv pana la urma, eu rad, el nu stiu.

 

 

personal nu consider ca razbunarea este ceva bun, desi uneori fantasmez :cum ar sa... ce ar fi daca...

dar niciodata nu am facut nimic in sensul asta pentru ca in acest fel mi-as fi lezat propria persoana

 

Sa iti mai spun ceva Pourmoi, uite si tu te razbuni, dar poate nu numesti asa.

Cand nu ti-a convenit ce a scris nu stiu cine despre extrovertit/introvertit cum ca psihologia induce prejudecatile astea si franeaza dezvoltarea unora, ai reactionat foarte vehement si l-ai pus la punct, desi poate nu era chiar cazul, era doar un punct de vedere pe care eu de exemplu pot sa il inteleg, fiind o persoana introvertita.

Acum intelegi, asa m-am razbunat si eu, tot de genul acesta, numai ca direct la punctul sensibil :o:

Pe unii oameni ii pui la punct doar daca faci ce fac ei, in felul tau. Si asa nu le mai convine, fiindca au mizat pe bunul simt al tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu cum ai evadat de la Obregia?

 

 

Nu inteleg ce te supara. Daca vei fi mai specifica o sa pot sa iti si raspund la intrebare.

 

Ma supara ca oameni ca tine umbla liberi.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma supara ca oameni ca tine umbla liberi.

 

 

Ti-am facut ceva? Daca nu comunici o sa mai umblu liber

 

O sa mai umbli, din nefericire. Asa aveti voi noroc, sa fiti considerati prea penibili, ca sa se puna oamenii ok la mintea voastra.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa mai umbli, din nefericire. Asa aveti voi noroc, sa fiti considerati prea penibili, ca sa se puna oamenii ok la mintea voastra.

 

Nu stiu pe cine mai incluzi in categoria asta de vorbesti la plural.

 

Oricum, daca nu iti place ceva la mine mai bine ai spune ce anume, decat sa arunci asa cu invective. Esti chiar draguta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×