Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

De ce sunt unii barbati misogini ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am observat in ultimul timp ca exista foarte multi barbati misogini. Oare ce le declanseaza aceasta boala ? Faptul ca femeile sunt superioare barbatilor din aproape toate punctele de vedere ?

 

Am sa iti raspund eu de ce, printr-o mica glumita:

 

"Intr-un magazin intra un barbat, o femeie desteapta si mos craciun. Pe jos se afla o bancnota de 100 $. Cine se apleaca sa o ridice? Raspuns: Barbatul. De ce ? Pentru ca mos craciun si femeia desteapta sunt personaje imaginare! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am sa iti raspund eu de ce, printr-o mica glumita:

 

"Intr-un magazin intra un barbat, o femeie desteapta si mos craciun. Pe jos se afla o bancnota de 100 $. Cine se apleaca sa o ridice? Raspuns: Barbatul. De ce ? Pentru ca mos craciun si femeia desteapta sunt personaje imaginare! :)

daca esti barbat..esti misogin

daca esti femeie...de ce esti femeie? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar poate ca au reactii impotriva anumitor femei..

poate, doar anumite tipologii, caractere ii fac sa fie misogini...

desi...a fi misogin inseamna a avea repulsie fata de femei, indiferent de caracter..

 

topicul are cumva o tinta anume?..

 

Rili? Mai documenteaza-te, ca iar te indopi cu pilaf. :lol:

Misoginism inseamna a desconsidera femeile. Ca cica ele este niste fiinte inferioare.

 

De ce sint barbatii misogini? De la natura, I guess.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rili? Mai documenteaza-te, ca iar te indopi cu pilaf. :)

Misoginism inseamna a desconsidera femeile. Ca cica ele este niste fiinte inferioare.

 

De ce sint barbatii misogini? De la natura, I guess.

acelasi pilaf...

adaug si o varza la pilaful repsectiv....nu am cum sa nu fac asta...:lol:

iti dau un copy/paste..sa te edifici..

este muy simplu asa...

 

MISOG

Editat de *YODA*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Misoginul neaga valoarea femeii. Asta face el by default. Submineaza, descalifica femeia, pentru ca nu se descurca cu ea.

 

Sa imi zici ca un barbat neaga valoarea femeii este ca si cum ai spune ca Uniunea Europeana neaga valoarea leului. Pentru a descalifica pe cineva trebuie ca cel cineva sa fi fost "calificat" inainte. Din toate geniile din istorie cate stii ca au fost femei?

Nimeni nu va submineaza si nu va neaga valoarea mai mult decat o faceti chiar voi femeile.

O sa exemplific. Voi spuneti ca femeile sunt egale barbatilor si prin urmare a-ti creat si voi liga de box feminina( si alte sporturi). Nu ti se pare ca fix prin asta, incercati sa copiati barbatii si sa faceti voi ceva asemanator cu ce fac ei asemanandu-va cu fetita de 3 ani ce i-a palaria mamei si pantofii in picioare fiind femeia fatala doar in visele ei nu si in realitate.

Ca sa fi dovedit ca sunteti egale barbatilor ar fi trebuit sa intrati in ring cu Mike Tyson nu sa va faceti liga voastra in care sa faceti un fel de balet inchipuindu-va ca e box. Asta poate fi exemplificat prin orice alt domeniu. :lol:

Cat despre faptul ca barbatii nu se descurca cu voi ai dreptate pentru ca incepand de la Adam si terminand cu Carl Jung, Sigmund Freud, Karen Horney, nici unul nu a reusit sa va intoarca " pe calea cea buna" sau macar sa va incadreze undeva pentru a se putea raporta la voi...aaaa scuze, totusi s-ar putea sa existe cativa ce stiu sa interlationeze cu voi. Acestia locuiesc in nordul tarii si se numesc moldoveni :) Foarte interesant e faptul ca desi moldovenii isi "casapesc muierile", avem statisticile care arata ca, de pe tot teritoriul Romaniei, Moldolva este regiunea cu cele mai putine divorturi. Sa fie moldovenii pshihologi inascuti cunoscand inainte ca marii psihologi sa fi elaborat urmatoarea formula din psihologie: L=EQ/IQ, unde L= libidoul femeii, EQ= coeficientul emotional, IQ= coeficientul de inteligenta. ;) :) :) :kiss: :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda. :lol:

fifi, ai avut de data asta o idee excelenta cu acest topic.

a avut pe naiba!...

(stii "poezia" cu mancarimea?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acestia locuiesc in nordul tarii si se numesc moldoveni :lol: Foarte interesant e faptul ca desi moldovenii isi "casapesc muierile",

nu mai generaliza. peste tot e asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×