Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu unul m.am gandit sa nu ii fie frica sa se desparta de ala....

 

Eu cred ca fetii ii convine cu fundu' in doua luntrii. Cu tine se si intelege, va simtiti bine unul in compania altuia, celalalt o duce la discoteca si o cara acasa cu masina. Simplu ca buna ziua.

Probabil asta ar si vrea fata, sa crezi tu ca ei ii e frica sa-l lase pe asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca are ce sa-i ofere. Termenul ala, "am prostit-o", spune tot. Eventual cred ca doar pipaieli, giugileli si o mult visata partida de sex.

 

Iar fata e.. copila, clar. Si la o femeie de 20-30d de ani astea cu a-l vorbi de rau pe actualul, de care nu ai curaj sa te desparti pina nu te stii deja cu un picior in alta relatie, imi par dovada de imaturitate.

 

Multumesc de sfat.Da asa este cum spuneti,este o copila dar e una scumpa si frumoasa!!!! Si daca ala nu o merita? si ea imi spune ca vrea sa fie ceva intre noi dar nu are curaj sa se desparta de ala ....ca dupa il vede in ziar la rubirca decedati?

 

Eu cred ca fetii ii convine cu fundu' in doua luntrii. Cu tine se si intelege, va simtiti bine unul in compania altuia, celalalt o duce la discoteca si o cara acasa cu masina. Simplu ca buna ziua.

Probabil asta ar si vrea fata, sa crezi tu ca ei ii e frica sa-l lase pe asta.

masina=microbuz,care se ia din statie....

discoteca=barul de langa nea ion:)

 

Atunci stai in banca ta pana gaseste ea pe altu' :P

Si sa ii spun direct in fata? Eu sau ala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....ca dupa il vede in ziar la rubirca decedati?

 

Daca chiar este asa, baiatul are nevoie de consiliere psihologica. Dar nu cred. E prea cusuta cu ata alba. Crede-ma, am mai auzit minciunele de-astea de adolescenta. :P

 

 

masina=microbuz,care se ia din statie....

discoteca=barul de langa nea ion:)

 

N-are de a face. Pina la microbuz poate o ajuta cu bagajele si apoi pina acasa. Plus ca e bine sa stii ca are cine sa iti tina mereu de urit fie si pe microbuz.

Iar discoteca e discoteca, indiferent ca-i zice banbu sau barul de linga nea ion.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca chiar este asa, baiatul are nevoie de consiliere psihologica. Dar nu cred. E prea cusuta cu ata alba. Crede-ma, am mai auzit minciunele de-astea de adolescenta. :P

Credeti.ma nici mie nu imi vine sa cred....dar se pare ca e adevarat....? In disperare de cauza,cam asa este.....si cum ati spus...ea fiind copila...crede.....deci sa ii spun in fata eu sau ala?

 

Daca chiar este asa, baiatul are nevoie de consiliere psihologica. Dar nu cred. E prea cusuta cu ata alba. Crede-ma, am mai auzit minciunele de-astea de adolescenta. :crazy:

 

 

 

 

N-are de a face. Pina la microbuz poate o ajuta cu bagajele si apoi pina acasa. Plus ca e bine sa stii ca are cine sa iti tina mereu de urit fie si pe microbuz.

Iar discoteca e discoteca, indiferent ca-i zice banbu sau barul de linga nea ion.

 

da asa este dar...eu asta vreau sa stiu...daca are rost sa incerc sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nuuuu ca o sperii. Ii spui ca nu mai puteti fi amici, ca o iubesti si mai bine nu va mai vedeti. Apoi las-o cateva zile. Daca te place cu adevarat iti va da un semn de viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da asa este dar...eu asta vreau sa stiu...daca are rost sa incerc sau nu?

trebuie

nu mai pierde timpul

zi-i ca tu nu lucrezi cu jumatati de masura

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nuuuu ca o sperii. Ii spui ca nu mai puteti fi amici, ca o iubesti si mai bine nu va mai vedeti. Apoi las-o cateva zile. Daca te place cu adevarat iti va da un semn de viata.

 

La asta nu m.am ganidt sincer!!! Va multumesc mult!

Abia astept sa fac ce ce ma.ti sfatuit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da asa este dar...eu asta vreau sa stiu...daca are rost sa incerc sau nu?

 

Asta doar tu poti decide. Tu iti asumi riscurile, tie iti place fata, tu zici c-o vrei. Daca e asa, de ce ne ceri noua sa luam decizia in locul tau?

Vezi? De fapt, aici e buba. Ea iti cere tie sa decizi in locul ei, ca ea nu-l poate lasa pe celalalt, iar tu? Fuga, vii la noi si ne ceri sa decidem in locul tau.

Una dintre sursele sigure ale nefericirii este chiar asta: frica de a lua decizii. Ia o decizie si vei vedea apoi.

 

Cit despre ce ziceam mai devreme, de poveste cusuta cu ata alba, nu o spun ca pe o certitudine. Este doar o senzatie, o impresie pe care mi-a lasat-o totul. Dar ea poate ar trebui sa stie asa, fata: ca tu o intelegi, ca esti alaturi de ea, ca ai rabdare, dar ca vrei sa o vezi si pe ea ca face ceva. Ca decide. Ca isi da seama ce vrea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×