Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!!!

 

Ma numesc Tudor si am 17 ani.!!!!

Am sa va necajesc cu o intrebare daca ma puteti ajuta!!!

Deci sa incep: Am cunoscut o fata acum 5 luni,in timpul vacantei de vara,ne.am imprietenit,acum este la un liceu apropiat mie ...ne intelegem fff bine.

Stam impreuna,ne distram,povestim ....dar amandoi am realizat ca deja exista sentimente si parca am vrea ceva mai mult.

Ea este o fire mai inchisa,nu prea arata ce simte,dar mi.a spus ca tine la mine si ne.ar sta bine impreuna.

Problema este ca are un prieten de 1 an si acum sta cu el din obisnuinta,mereu il vorbeste de rau si ca ar vrea sa incheie tot cu el.Mai nou am aflat ca o si inseala,adica am vazut!!!! Si na imi este putin ciuda

Bine,problema este ca nici eu nu sunt prea insistent.Iar ea asta astepata sa fiu mai apropiat de ea,chiar mi.a spus...dar nu stiu ce sa fac pana acum ....de "prostit am prostit.o" ca sa zic asa ....

Ce as putea sa ii mai spun?

Cum ar trb sa procedez cand ma intalnesc cu ea?

 

Multumesc!!!!

 

O zi buna!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum adica ai 'prostit-o'?

tu vrei sa ai o fata, chiar daca ea nu te-ar vrea, doar pt ca stii tu cum s-o 'prostesti'?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema este ca are un prieten de 1 an si acum sta cu el din obisnuinta,mereu il vorbeste de rau si ca ar vrea sa incheie tot cu el.Mai nou am aflat ca o si inseala,adica am vazut!!!!

Nasol. Spune-i ca vrei sa fiti impreuna si sa-l lase pe "actualul". Tu ii poti oferi mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum adica ai 'prostit-o'?

tu vrei sa ai o fata, chiar daca ea nu te-ar vrea, doar pt ca stii tu cum s-o 'prostesti'?

Am prostit.o in sens ca am reusit sa ii demonstrez ca.....imi pasa cu adevarat....si ea mi.a spus ca,daca nu exista actualul eram impreuna de foarte mult timp.....cum am spus.....obsinuinta cu el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum adica ai 'prostit-o'?

tu vrei sa ai o fata, chiar daca ea nu te-ar vrea, doar pt ca stii tu cum s-o 'prostesti'?

Dap. Daca el vede ca asa merge treaba. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nasol. Spune-i ca vrei sa fiti impreuna si sa-l lase pe "actualul". Tu ii poti oferi mai multe.

Exact dar vreau sa ii spun intr.un fel sa zic eu asa elegant....sa nu par disperat ca vreau neaparat sa se desparta de ala,si sa o ajut sa vada ca isi pierde timpul cu ala....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am prostit.o in sens ca am reusit sa ii demonstrez ca.....imi pasa cu adevarat....si ea mi.a spus ca,daca nu exista actualul eram impreuna de foarte mult timp.....cum am spus.....obsinuinta cu el

Pe ce te bazezi tu cand spui ca este obisnuinta, si nu sunt sentimente la mijloc ?

Ca doar nu este maritata si el o intretine, si de aia nu pleaca, ca anu are alta solutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai tu ce mai astepti de nu ii spui clar ce vrei ?

 

Asta trebuie sa invat sa fac:(....Nu vreau sa o fac sa creada ca vreau sa o despart de actualul....doar ca isi pierde timpul degeaba....Daca tot atata imi spune numai de rau despre el.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nasol. Spune-i ca vrei sa fiti impreuna si sa-l lase pe "actualul". Tu ii poti oferi mai multe.

 

Nu cred ca are ce sa-i ofere. Termenul ala, "am prostit-o", spune tot. Eventual cred ca doar pipaieli, giugileli si o mult visata partida de sex.

 

Iar fata e.. copila, clar. Si la o femeie de 20-30d de ani astea cu a-l vorbi de rau pe actualul, de care nu ai curaj sa te desparti pina nu te stii deja cu un picior in alta relatie, imi par dovada de imaturitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×