Sari la conținut
Forum Roportal
LăutarulDinBeci

Metode de barbierit pentru ten acneic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci repet: crema pentru epilat e numa buna.

 

o intinzi pe suprafata cu par, lasi 10-15 mnute sau cat scrie pe ambalaj si p-orma o dai jos. poti folosi servetele moi de hartie sau un prosop. tre sa apesi putin cand stergi crema.

 

te clatesti cu apa calduta, te dai cu crema de fata si gata.

 

incearca macar o data si p-orma zi cum e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok, am sa incerc si eu de indata ce mi se mai calmeaza tenul dupa barbierit :doh:

 

LE: Inca o intrebare .. crezi ca masturbarea influenteaza intr-un mod direct/indirect aparitia cosurilor ?

Da. Influenteaza. :rot: Dar la tine , negativ.

 

Cat despre treaba cu masturbarea, se zvoneste ca sexul te scapa de cosuri deoarece daca acneea este dintr-o cauza hormonala, sexul poate atat sa echilibreze secretia hormonala, cat si s-o strice si mai rau iar masturbarea din acest punct de vedere coincide cu sexul normal (nu?) .. d-asta intreb .

Nu coincide, dar in rest este adevarat. Prin masturbare dosar iti pacalesti intr-un fel creierul, dar atat. Sexul e altceva, au loc mai multe reactii biochimice in creier. Si se elibereaza alti hormoni. Fa sex! :rot:

 

atunci incearca metoda acolo unde te mananca cel mai tare.

In avatar! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da. Influenteaza. :lol: Dar la tine , negativ.

 

Vorbesti serios ?

 

PS: Daca ma gandesc mai bine, de cand am inceput sa practic acest ..sport national au inceput sa-mi apara cosurile (de asemenea, poate e doar o conincidenta) .

Editat de Lăutaru'DinBeci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se lasa barba.

Si eventual se rade cu masina de ras cam la 2-3 mm. Sau cu foarfeca, pina se ajunge tot la 2-3 mm. Si atit.

Mor fetele dupa barba, dar ele spun pe dos. Nu va lasati pacaliti, de ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ten acneic se pot folosi si produse care combat acneea. Cel mai bine e sa scapi definitiv de cosuri pentru a nu mai avea probleme. Acnezine, derminax, acneon te pot ajuta sa mai elimini din ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Langa acnee intra si alte tumori/negi de pe fata sub "umbrela" barbieritului???

 

Pentru ca se vorbeste foarte mult despre o tanara zilele astea in ziare, vad pe poze Denisa Manelista are o buba mare si urata deasupra buzei.   Stiind ca are bani si nu costa mult, de ce nu-si scoate chestia aia de acolo???    Crede ca e frumoasa sau ce???   Am mai vazut si pe altele in ziar cu din astea si-l coloreaza!!!   E un moft local sau ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×