Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Postari misogine

Postări Recomandate

Deci pot ataca o categorie de oameni. Prin urmare, intr-o zi in care lucrurile nu-mi merg tocmai lapte si miere , haide ca intru si eu si scriu toate porcariile pe care le-am observat la barbati, apoi pot deschide topice pe care sa aberez liber despre evrei, tigani , negri etc. Dar banuiesc ca o sa se gaseasca cineva care sa-mi spuna ca exista legi care protejeaza evreii , tiganii, negri etc ca si grup, dar nu existe legi care protejeaza femeile sau, de ce nu, barbatii ( pentru ca exista si misandrie, desi n-am prea vazut manifestari din astea pe forum).

Haide ca toata lumea care nu s-a casatorit cu primul/ prima din viata lui a trait si dezamagiri amoroase si a trecut prin stadii in care toate femeile sau toti barbatii erau intr-un fel sau altul. Insa, la naiba, parca ne-am mai si vindecat si am ajuns la concluzia ca ura si resentimentele nu au ce aduce bun, nici macar in sinea ta de individ care stai singur , daramite in relatiile sociale.

Sunt interzise antisemitismul si rasismul.

Cati barbati ai vazut tu ca dau doi lei pe afirmatii de tip "porc betiv si curvar, care te uiti numai dupa craci si tztate etc." ?

Daca lucrurile stau ca in ultimul paragraf al postarii tale, atunci merge in ambele sensuri - nici nu spui ca femeile sunt intr-un fel sau altul (aia cu barbatii e de dragul la "political correctness", nimeni nu da un scuipat pe ce se spune despre barbati, nici macar barbatii), dar nici nu te ataci daca auzi de asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
libertatea de exprimare ar fi ingradita daca s-ar aplica ce spui tu bitter

 

Cam asa ar fi.

Pot spune ca sunt importiva excesului de corectitudine politica si libertatea de exprimare trebuie sa existe - la fel si cea de a contracara ce scriu unii si alti.

Eu mi-am pus in cap o gramada de useri pentru ca am remarcat anumite pericole sociale legate de deviatiile sexuale (desi am lucrat constant cu "materialul clientului" :tease: ). Asta deja e cu totul alta ciorba - insa cunosc si fenomenul victimizarii excesive a anumitor categorii.

Ceea ce nu e cazul aici - intre miliardele de femei care traiesc pe planeta asta nu exista nici o asemanare care sa poata fi presupusa in afara alcatuirii fizice. Deci cum poate veni un cocalar, foarte sigur de sine, sa ii educe pe cei din jur cu privire la femei, inclusiv pe ele?

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cherry eu inteleg ce zici . si pe mine ma enerveaza ce zic unii de pe aici . te certi , iti consumi energia cu ei s-apoi ce ramane?

Nu ma cert cu nimeni. Daca era sa o fac, as fi zis doua scurte azi-dimineata, cand mi-am aruncat ochii peste ceea ce a iesit din izvorul intelepciunii Scorpionului si al lui Cristi82. De fapt, topicul asta pune sub semnul intrebarii permisivitatea fata de atitudinile misogine pe forumul roportal. Daca voua va place asta sau nu va deranjeaza, e treaba voastra. Pe mine ma deranjeaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E dreptul meu sa-mi displaca si sa semnalez asta. E dreptul meu sa n-am chef sa va inghit sau sa raspund cu glume toate rahaturile pe care le deversati pe toate topicele pe unde va vine mingea la fileu. Cat despre tacere... banuiesc ca ai observat ca de multa vreme nu ma mai implic in minunatele voastre discutii, prin urmare...asta e! Mie nu-mi place acest gen de permisivitate pe roportal. Am semnalat-o, daca vor sa o ia in considerare bine, daca nu, nu. Numai ca nu ma acuza pe mine ca n-am simtul umorului pentru ca nu-ti cant in struna atunci cand postezi ceea ce postezi.

Iesi cu diversiunile tale psihologice si serveste-le cui este suficient de prost incat sa nu inteleaga ceea ce vrei sa faci. :crazy:

Di ce, mah ? :tease:

Da' ci vriau ieu sa fuck ? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cherry nu iti contest decizia si nici acest topic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cocalar

Cocalar e ala care vrea sa para ca are cocaru' mare, nu ? Gen - the big dick attitude.

 

Scuze, nu stiu de ce mi-a aparut mesajul asa.

De oftica. Un calculator batut cu propria tastatura de catre proprietara furioasa va incerca sa tipe dupa ajutor. Al tau tocmai tipa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt moderator, insa topicul asta nu este despre cocalari si fu..ck-ereli. Eu zic ca daca cineva se simte cu musca pe caciula , sa nu o mai dea in diverse, ci sa posteze la subiect. Hai, sa aveti o seara buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De oftica. Un calculator batut cu propria tastatura de catre proprietara furioasa va incerca sa tipe dupa ajutor. Al tau tocmai tipa.

 

Exagerezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt moderator, insa topicul asta nu este despre cocalari si fu..ck-ereli. Eu zic ca daca cineva se simte cu musca pe caciula , sa nu o mai dea in diverse, ci sa posteze la subiect. Hai, sa aveti o seara buna.

Am postat foarte la subiect(in tot subiectul, as putea spune) si nu port niciodata caciula :tease:

O seara buna sa ai si tu :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevarat. Dar e doar problema de timp si de lobby. Cand femeile vor fi cu adevarat determinate sa scoata inafara legii acest comportament, la fel se va intampla ca si in cazul celor trei susamintite.

Nu vad insa, pana atunci, de ce nu ar putea fi o initiativa a acestui forum incriminarea acestui curent de opinie, la fel de nociv ca si rasismul. :crazy:

Da. bine. e un gest curajos. nu ma astept sa-l faca nici unul din IDEOLOGII forumului. :tease:

:tease:

 

 

 

 

 

Nu ma cert cu nimeni. Daca era sa o fac, as fi zis doua scurte azi-dimineata, cand mi-am aruncat ochii peste ceea ce a iesit din izvorul intelepciunii Scorpionului si al lui Cristi82. De fapt, topicul asta pune sub semnul intrebarii permisivitatea fata de atitudinile misogine pe forumul roportal. Daca voua va place asta sau nu va deranjeaza, e treaba voastra. Pe mine ma deranjeaza.

 

ia mai citeste tu regulamentul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×