Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Postari misogine

Postări Recomandate

Sunt cu totul de acord cu ceea ce spune Finnian. Si mai sunt de parere ca n-am de ce sa tac si sa inghit toate aberatiile numai ca sa nu mi se spuna ca ma simt cu musca pe caciula. Atitudini misogine atat de vehemente sunt deranjante, jignitoare si au darul de a provoca - acum nu stiu cat de multi sunt in stare sa intoarca obrazul celalalt la nesfasit, cert este ca eu nu sunt una dintre aceia. Sigur, exista optiunea sa nu mai citesc, insa cateodata o mai fac accidental, cum s-a intamplat in dimineata asta, cand nu ma asteptam sa citesc asa ceva pana si la psihologie. Propun insa ca regulamentul forumului sa aiba un cuvant de spus si in privinta asta, asta asa, de dragul discutiilor macar voit intelectuale , pasnice si intelectuale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"sa-ti spun EU cum sta treaba in lumea asta ca tu ai trait in canal pana acum"

Pai si nu vrei sa afle si sewer dweller-ii cum sta treaba ? :tease:

 

... au darul de a provoca ...

Evident :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Slabe sanse sa se intample ce ai zis tu bitter . am incercat si eu pe cale diplomatica sa schimb optica( ma refer la misogini ) . nu ai cu cine . aici se sanctioneaza atacul la persoana nu atacul asupra unei categorii sociale

 

libertatea de exprimare ar fi ingradita daca s-ar aplica ce spui tu bitter

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Scorpionul Rosu

Cand ai aceasta atitudine iti asumi ca l-ai numit "sewer dweller", aerian, om care habar nu are pe ce lume traieste samd. Si cand sugerezi ca este asa, nu te poti astepta sa taca si sa inghita.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Evident :tease:

Hai s-o lasam balta. Acum pozam in marii oameni de stiinta, care fac experimente online aruncand pastile pentru a studia reactia publicului? Sigur, e si asta un ra**t psihologic inteligent - faci (adica scrii) toate tampeniile care iti trec prin cap, pe ici, pe dincolo vezi ca mai apar si niste reactii, si cand lumea incepe sa te combata, le atragi atentia ca sunt niste fraieri care nu va gusta glumele, tie si mai ales lui CRISTI82, ca sa ma exprim direct .

Editat de bitter cherry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@Scorpionul Rosu

Cand ai aceasta atitudine iti asumi ca l-ai numit "sewer dweller", aerian, om care habar nu are pe ce lume traieste samd. Si cand sugerezi ca este asa, nu te poti astepta sa taca si sa inghita.

Fratii mei roportalieni, razbelnici si fara de penis, nu puteti mah sa radeti, sa glumiti, sa faceti misto, sa faceti caterinca ? Ce-i cu rascoala asta aici ? E greu asa sa raspunzi la postari ce nu iti convin prin postari smart ? Sau prin postari lipsa ? Merge si un razboi mic, pe mine ma distreaza teribil, da' io stiu daca e bine asa ?...

Si apoi, vorba lui Rhini, o "lege" de genul asta, de tip "interzicem sa vorbiti urat despre copii frustrati ca nu i-a facut mamicuta cu cocosel" ar insemna o ingradire a libertatii de exprimare. Ceea ce n-ar fi glam deloc, si ce nu e glam nu e bun, nu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Slabe sanse sa se intample ce ai zis tu bitter . am incercat si eu pe cale diplomatica sa schimb optica( ma refer la misogini ) . nu ai cu cine . aici se sanctioneaza atacul la persoana nu atacul asupra unei categorii sociale

 

libertatea de exprimare ar fi ingradita daca s-ar aplica ce spui tu bitter

Deci pot ataca o categorie de oameni. Prin urmare, intr-o zi in care lucrurile nu-mi merg tocmai lapte si miere , haide ca intru si eu si scriu toate porcariile pe care le-am observat la barbati, apoi pot deschide topice pe care sa aberez liber despre evrei, tigani , negri etc. Dar banuiesc ca o sa se gaseasca cineva care sa-mi spuna ca exista legi care protejeaza evreii , tiganii, negri etc ca si grup, dar nu existe legi care protejeaza femeile sau, de ce nu, barbatii ( pentru ca exista si misandrie, desi n-am prea vazut manifestari din astea pe forum).

Haide ca toata lumea care nu s-a casatorit cu primul/ prima din viata lui a trait si dezamagiri amoroase si a trecut prin stadii in care toate femeile sau toti barbatii erau intr-un fel sau altul. Insa, la naiba, parca ne-am mai si vindecat si am ajuns la concluzia ca ura si resentimentele nu au ce aduce bun, nici macar in sinea ta de individ care stai singur , daramite in relatiile sociale.

Editat de bitter cherry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Sunt interzise: atacul la persoana, jignirea sub orice forma a membrilor forumului, folosirea de cuvinte obscene, amenintatoare, abuzive sau indecente, comportament nepotrivit sau ofensator. Un comportament civilizat impune combaterea ideilor exprimate anterior si nu a persoanelor care le-au postat.

 

 

aici e singura fraza ce trateaza acest subiect .

 

cherry eu inteleg ce zici . si pe mine ma enerveaza ce zic unii de pe aici . te certi , iti consumi energia cu ei s-apoi ce ramane?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E dreptul meu sa-mi displaca si sa semnalez asta. E dreptul meu sa n-am chef sa va inghit sau sa raspund cu glume toate rahaturile pe care le deversati pe toate topicele pe unde va vine mingea la fileu. Cat despre tacere... banuiesc ca ai observat ca de multa vreme nu ma mai implic in minunatele voastre discutii, prin urmare...asta e! Mie nu-mi place acest gen de permisivitate pe roportal. Am semnalat-o, daca vor sa o ia in considerare bine, daca nu, nu. Numai ca nu ma acuza pe mine ca n-am simtul umorului pentru ca nu-ti cant in struna atunci cand postezi ceea ce postezi.

 

De ce vrei tu neaparat sa te contrezi cu mine ? :tease:

Iesi cu diversiunile tale psihologice si serveste-le cui este suficient de prost incat sa nu inteleaga ceea ce vrei sa faci. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×